fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Arımaya Anaokulu

Özel Arımaya Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Sınıf Mevcudu: 16
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/18:30

Özel Arımaya Anaokulu Hakkında

İstanbul'un Sultanbeyli bölgesinde bulunan Özel Arımaya Anaokulu eğitimde, araştıran, öğrenen ve üreten bir ruhla devam etmektedir. Okulda 15 kişilik sınıflarda çocuklara eğitim hizmeti verilmektedir. Eğitim hizmeti3 ve 6 yaş arasındaki çocuklara sunulmaktadır. Özel Arımaya Anaokulu 'nun çalışma saatleri 08.00 ve 18.30 arasındadır. Okulda 8 derslik, 1 mutfak, 1 yemekhane, 1 arşiv, 1 bilgisayar odası, 1 pedagog odası, 6 adet tuvalet, lavabo ve geniş bir bahçe bulunmaktadır. Anaokulunda eğitim hizmeti 3 çeşittir. Tam zamanlı eğitim 08.00 ve 18.30 arası, yarım gün sabah 08.00 ve 12.30, yarım gün öğleden 12.30 ve 18.30 dur. Tam gün eğitim programında bulunan çocuklara sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı verilmektedir. Okulun yemek listesi okul idaresi tarafından hazırlanmakta ve diyetisyenler tarafından onaylanmaktadır. Anaokulu güvenlik kameraları ile 24 saat izlenmektedir. Okul servisleri ile çocuklar evden alınıp okula getirilmekte ve tekrar okuldan eve götürülmektedir. Çocuklar velisi olarak belirtilen kişiler dışında başka hiç kimseye teslim edilmemektedir. Özel Arımaya Anaokulu eğitim hizmetine aralık vermeden yaz okulu uygulaması ile devam etmektedir. Okuluda Türkçe eğitimin yanı sıra İngilizce eğitim verilmektedir. İngilizcenin temel kavramlarını çocuklara görsel ve duysal olarak öğretilmektedir. Özel Arımaya Anaokulu 'nda bulunan psikolojik danışman sayesinde öğrencilerin, duygu ve davranışlarını tespit etmeye, her hangi bir sorunları varsa bunları veliler ile görüşüp çözüm üretmeye ve kendine özgüveni olan bir birey olarak çocukların eğitime başlamasına yardımcı olunmaktadır. Çocukların zeka gelişimlerini hızlandırmak, hayal gücünü geliştirmek, problem çözme yeteneği kazandırmak ve araştıran bir birey haline getirmek için boyama teknikleri, yapıştırma, görsel sayı teknikleri, fen ve doğa çalışmaları, basit zeka oyunları, resim çalışmaları gibi birçok etkinlik uygulanmaktadır. Çocukların zekalarını geliştirmek, hızlı düşünmelerini sağlamak ve problem çözme yeteneklerini geliştirmek için satranç eğitimi de verilmektedir. Bunun yanında fiziksel gelişimlerini sağlıklı bir şekilde tamamlamaları için, bale, jimnastik, pilates, basketbol, voleybol eğitimleri verilmektedir. Çocuklarda var olan el becerilerini daha iyi hale getirebilmek için, resim, ebru ve karakalem çalışmalarına yöneltilmektedir. Özel Arımaya Anaokulu 'nda ayrıca çocukların daha iyi bir iletişim kurabilmeleri için, Türkçeyi kullanma ve doğru telaffuz dersleri verilmektedir.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

Yorumlar (3)

 • MA

  Kızımı bu okula gönderiyorum öğretmenlerini ve arkadaşlarını çok seviyor. Başta okul müdürü olmak üzere tüm çalışanlar güleryüzlü ve ilgililer son derece memnunum.

 • Veli

  Öğretmenlerimize gösterdikleri ilgi ve alaka için teşekkür ederiz.

 • Veli

  Çok güzel, dolu dolu bir dönem geçirdik, hepinizin emeğine, yüreğine sağlık. Her şey için teşekkür ederiz.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Arımaya Anaokulu İletişim Bilgileri

Mehmet Akif Mah. Fatih Bulv. No:55 Sultanbeyli/istanbul
0 216 706 6902
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum