fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Arnavutköy Uğur Okulları Anaokulu

Özel Arnavutköy Uğur Okulları Anaokulu

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var

Özel Arnavutköy Uğur Okulları Anaokulu Hakkında

Özel Arnavutköy Uğur Okulları Anaokulu, okul öncesi eğitimde Uğur Okulları'nın eğitimdeki tüm tecrübelerinden yararlanarak eğitim hizmeti sunmaktadır. 3 - 6 yaş grubundaki öğrencileri bünyesine kabul eden bu kurum, öğrencilerin ev ortamından uzak kalmaması adına sıcak bir yuva tarzında dizayn edilmiştir. Her ailenin güvenle çocuğunu emanet edebildiği bu kurum, sevgi merkezli eğitim vermektedir. Çevresi tarafından koşulsuz sevildiğini kabullenen çocuklar, güven duygusunu pekiştirmekte ve mutlu bir birey olarak yetişmektedir. Uğur Okulları, okul öncesi dönemi, yaşamın sihirli yılları olarak nitelendirmektedir. Gelişimin ve öğrenmenin en hızlı, en kapsamlı, en nitelikli ve yoğun olduğu bilinciyle, eğitim programını uzman öğretmen kadrosuyla hazırlamaktadır.
Özel Arnavutköy Uğur Okulları Anaokulu, sosyal, bilişsel ve bedensel gelişimin önemini okul öncesi dönemdeki öğrenciler için vurgulamaktadır. Bu gelişimi sağlamak amacıyla Reggio Emilia eğitim anlayışını benimsemektedir. Bu anlayışla öğrenciler; bireysel olarak sorumluluk alma, somut olaylara bakış açıları getirme, sorunlara çözüm bulma gibi nitelikler kazanmaktadır. Bilgiye araştırarak, sorarak, gözlemleyerek ulaşmaları teşvik edilen kurum öğrencileri, edindikleri bilgileri, ön bilgilerle birleştirme, bilgiyi kullanabilme ve genişletebilme gibi etkinliklerle kalıcı öğrenme sağlamaktadır.
Özel Arnavutköy Uğur Okulları Anaokulu, yabancı dil eğitimine de yaşamın en sihirli yıllarında başlamaktadır. Yaşayarak ve yaparak öğrenme modelini yabancı dil yetkinliği kazanırken de uygulanmaktadır. Çocukların İngilizceyi içselleştirmeleri amacıyla tüm duyularıyla algılayabilecekleri materyaller kullanılmaktadır. Aynı zamanda ders dışı etkinliklerde İngilizce konuşmaları için teşvik edilen öğrenciler, dil yetkinliğine kısa sürede ulaşabilmektedir.
Özel Arnavutköy Uğur Okulları Anaokulu, ilkokula hazırlık süreci için "U-Ready" programını hayata geçirmiştir. Bu programda anaokulu öğrencilerinin üst kademeye hazır olarak geçmesi için psikolojik danışmanlar eşliğinde duygusal olarak hazırlık yapılmaktadır. Gelecek ile ilgili hayal kurmaları, heyecan duymaları için çalışmalar yapılmaktadır. Aynı zamanda akademik hayatın başlangıcı için gerekli olan plan yapma becerilerini geliştirmeleri ve yeni bir başlangıcı normalleştirmeleri sağlanmaktadır.
Özel Arnavutköy Uğur Okulları Anaokulu, tüm sene eğitimini sürdüren bu kurum, çocukların zihinsel ve bilişsel gelişimi kadar bedensel gelişimini de önemsemektedir. Bu bağlamda okulda yemekhane, oyun ve spor alanları bulunmaktadır. Çocukların sağlıklı ve düzenli beslenme alışkanlığı edinmesini sağlayan bu kurum öğrencilerine organik besinlerden oluşan eğlenceli tabaklar sunmaktadır. Çocuklar yeteneklerine ve yaş gruplarına uygun olacak şekilde spor dallarına yönlendirilmektedir.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Arnavutköy Uğur Okulları Anaokulu İletişim Bilgileri

İslambey Mahallesi, Kıbrıs Caddesi, No:301, Arnavutköy / İstanbul
0 212 963 2076
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum