fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Asfen Okulları Anaokulu

Özel Asfen Okulları Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-5
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 18
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:30/16:30

Özel Asfen Okulları Anaokulu Hakkında

Özel Asfen Okulları Anaokulu olarak bilgi, deneyim ve birikimleri ile; yenilikçiliğe, üretkenliğe, dinamizme önem veren çağdaş eğitim anlayışı ile; bilimsellikten yana programı ile; dinamik, güçlü ve deneyimli eğitim kadrosuyla; “Okul Öncesi Dönem” in insan hayatındaki öneminin bilinci ile en önemlisi sevgi ve sabırla sürdürdükleri eğitimimi ile sahip oldukları milli, insani, ahlaki değerlere bağlı kalarak çocukların bireysel farklılıklarını dikkate alarak çağdaş ve özgür bir eğitim ortamında, yaşadığı çevreye duyarlı sevgi ve ilgiyle mutlu ne istediğini bilen bireyler yetiştiren kurum olarak hizmet vermektedir. İlkokul sınıflarına ziyaret gerçekleştirip, büyük grupların yaşam deneyimleri onlarla paylaşması sağlanır. Ayrıca anaokulundaki büyük yaş gruplarıyla okuma-yazma hazırlık çalışmaları yapılır. Okul olgunluğunu belirlemek için Metropolitan Tarama Testi (Okul Olgunluğu Testi) uygulanır. Gerektiğinde Wic-r Zeka Testi uygulanır. Okul fiziki imkanları bakımından yeterli olup okul öncesi sınıflar 45 m2 dir ve maksimum 15 öğrenciyle sınırlıdır. Her sınıfın güneş görmesine özen gösterilmiş tavan yüksekliklerinde standart yüksekliğin 3 katı uygulanmıştır. Özel Asfen Okulları Anaokulu 'nda öğrencilerin sağlığı için hijyene önem verilmektedir. Zemin anti bakteriyel zemin döşemesiyle döşenmiş olup kullanılan hijyenik malzemeler ve hijyen süresini uzatacak sağlığa zararsız özel dezenfektanlar kullanılarak temizlenmektedir. Okulda öğrencilere dengeli beslenme imkanı sunulmaktadır. Yemekler sağlıklı ve taze besinlerden hazırlanmakta olup yapımda hijyen kurallarına dikkat edilmektedir. Okulda öğrencilerin gelişimini gözlemlemek ve onlara yardımcı olmak amacıyla psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmeti verilmektedir. Rehberlik birimi gözlemlerini raporlayarak velilere ve branş öğretmenlerine de bilgi verir. Özel Asfen Okulları Anaokulu 'nda güvenlik hassas bir konu olup öğrencilerin güvenliğini sağlamak maçıyla çeşitli önlemler alınmıştır. Çocuklar velileri dışında kimseye emanet edilmemektedir. Gezi etkinliklerinde öğretmenleri çocuklara refakat etmekte ve çocukları asla yalnız bırakmamaktadır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

Yorumlar (7)

 • D

  Uluslararası diploma programına üyeler, bu çok farkediliyor. Eğitmenleri konularında uzmanlar. İngilizce, drama, spor ve el becerilerini sürekli geliştiriyorlar. Çocuğum aynı alanda ders görüp, yemek yiyip, uyuyor. Geniş iç ve dış bahçeleri var. En önemlisi çocuğum eve mutlu dönüyor.

 • M

  Asfen anaokulunun çocuğuma en büyük katkısı el becerilerini ve yabancı dilini geliştirmesi oldu. Yıl içerisinde yapılan dans ve drama etkinlikleri ile çocuğumun kendini daha rahat ifade ettiğini gün be gün farkettim. En büyük korkum çocuğumun merdiven düşüp yaralanması idi. Ama okulun girişinden itibaren tek bir merdiven basamağının olmayışı, derslikler, yemekhane, revir, rehberlik ve tuvaletlerin aynı katta oluşu bence en büyük avantajı. Gün içerisinde çocuğum okuldayken bir yerlerden düşecek korkusu yaşamıyorum.

 • EY

  Yemeklerin taze sebzelerden yapılmasına dikkat etmeleri çok güzel çocuğuma her şeyi yedirmiyorum beslenmesine çok dikkat ediyorum okulun da bunu desteklemesinden dolayı mutluyum.

 • BA

  Sınıflar kalabalık değil 15 kişiden fazlası alınmıyor öğrenciler daha verimli ders işleyebiliyor ve öğretmenler her biriyle tek tek ilgilenebiliyor.

 • KG

  Verilen hizmetler dört dörtlük diyebilirim. evet o kadar para verince öyle olmasını bekliyorsunuz zaten ama maalesef çoğu kolejde bu durum yok. Öğretmenleri özenle seçilmiş alanında başarılı eğitmenler.

 • Çocukların olgunluğunu zekasını belirlemek için çeşitli testler yapıyorlar okulda. her öğrencinin anlama kapasitesinin farklı olduğu bilincinde hareket ediyorlar bu da daha verimli bir eğitim vermelerini sağlıyor

 • ŞD

  Çocuğum iyi hazırlansın ilkokula hem sosyalleşsin hem yeteneklerini keşfetsin istiyorsanız bu okula gönderebilirsiniz. Çünkü imkanları çok iyi en önemlisi de alanında uzman eğitmenlerle çalışıyorlar.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Asfen Okulları Anaokulu İletişim Bilgileri

Zafer Mah. 146. Sok. No:22, Esenyurt/istanbul
0 212 963 2084
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum