fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Ata Ömür Anaokulu

Özel Ata Ömür Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Sınıf Mevcudu: 12
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/17:30
Sabahçı: 08:00/13:00
Öğlenci: 12:00/18:00

Özel Ata Ömür Anaokulu Hakkında

Özel Ata Ömür Anaokulu, İstanbul’da Bayrampaşa ilçesinde okul öncesi 3 – 6 yaş aralığı çocuklara eğitim hizmeti vermekte olup okulun kurucusu Ece Engin 'dir. Okul 300 metrekare kapalı alan, 50 metrekare kapalı oyun alanı ve 50 metrekare de yeşil alana sahiptir. Okulda yangın tahliye merdivenleri, yangın söndürme tüpleri, yangın alarm sistemi, yangın detektörleri bulunmakta olup 7/24 sürekli kayıt yapan gece görüşlü kamera sistemi bulunmaktadır.Ayrıca 7/24 KAMERALI ALARM SİSTEMİ İLE KORUNMAKTADIR. Özel Ata Ömür Anaokulu Eylül – Haziran dönemleri boyunca normal eğitim dönemi olarak Temmuz – Ağustos ayları içinde de yaz okulu olarak tüm bir yıl boyunca faaliyetlerine devam etmektedir. Okulda Çalışkan Arılar, Parlayan Yıldızlar, Mavi Bulutlar, isimli 3 adet derslikte çocuklara yaş gruplarına göre eğitim verilmektedir. Dersliklerde akıllı tahta, bilgisayar ve projektör mevcuttur. Okulda yabancı dil, Müzik, bale ve modern dans, satranç, çocukların bedensel gelişimine katkıda bulunacak fiziksel egzersizlerden oluşan oyunlar ve jimnastik, yazma ve okumaya giriş dersleri, yaratıcı drama gibi derslerle öğrencilerin gelişimi hedeflenmiştir. Özel Ata Ömür Anaokulu'nda anneler günü, engelliler haftası, İstanbul’un fethi, müzeler haftası, yıl sonu karne gösterisi, 23 Nisan çocuk bayramı, gençlik bayramı gibi önemli günlerde o güne ilişkin sosyal faaliyetler düzenlenmekte ve bu şekilde çocukların sosyal gelişimini arttırmak hedeflenmiştir. Okulda beslenme düzeni olarak, çocuklara üç öğün yemek verilmekte olup mutfak ve temizlik standardı İl Sağlık Müdürlükleri tarafından kontrol edilmektedir. Tüm öğünler çocukların sağlıklı beslenebilmeleri için,aylık listeler halinde belirlenmekte, sebze ve meyvelerinden oluşmakta ve katkı maddesi içeren yiyeceklerden ve markasız yiyeceklerden uzak durulmaktadır.Yemekler okulda görevli bir aşçı tarafından okul içinde hazırlanmaktadır. Özel Ata Ömür Anaokulu'nun hizmet saatleri hafta içi sabah 08.00 ile akşam 18.00 saatleri arasındadır.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- MEB odaklı

- Montessori Eğitimi

- Oyun Temelli Eğitim

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Keçe

- Plastik

- Geri Dönüştürülmüş Malzemeler

- Karton/Mukavva

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Benlik Gelişimi

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

Yorumlar

 • MU

  Merkezi konumu tüm teknik ve oyun ekipmanları çocukların gelişimi için tasarlanmış ve günümüz teknolojisini barındırmakta kesinlikle tüm ebeveyn lere tavsiye ediyorum ayrıca yönetim ve öğretmen kadrosu da eğitim sektöründe gerekli bilgi seviyesine sahip ve donanımlı öğretmenler bulunmakta

 • Eğitmen kadrosu, sunduğu hizmetler, sağladığı imkanlar, tecrübeli personel ve uzman kişilerin bulunduğu bölgedeki açık ara en iyi okul.

 • ŞÖ

  Okul yönetimi ve eğitmenler görevlerini ciddiyet ve hassasiyet ile yapıyor , çalışan bir anne olarak gözüm arkamda kalmıyor, Gerek sosyal aktivite gerek beslenme ve davranış eğitimleri sayesinde oğluma çok şey kazandıran sevecen, samimi ve başarılı öğretmenlerimize ve çalışanlarımıza çok teşekkürler.

 • H

  Okul öncelikle konum ve fiziki şartlar itibariyle çok iyi özellikle Kurucunun güler yüzü öğretmenlerin özveri ve azimleri çocuklara verdikleri eğitim çevrede ki bir çok kurumun önüne geçmiş oluyor. Ayrıca branş dersleri ve diğer faaliyetler de çocuklar eğlenerek öğreniyor böylece keyifli bir eğitim öğretim yılı geçiriyorlar...

 • ET

  Yemekleri dışardan hazır almıyorlar okul içinde kendi aşçıları yapıyor ve temiz ortamda hazırlanıyor. Sağlıklı ve taze besinlerden yapıyorlar içim rahat o konuda

 • DS

  Disiplinli bir okul hem kurumsal hem de aile ortamı var çocuğum iyi eğitim alırken kendisini evinde gibi hissediyor okulda iyi bakılıyor. Öğretmenler çocukları asla yalnız bırakmıyor zaten yine de güvenlik önlemleri alınmış aklım çocuğumda kalmıyor

 • ÖA

  Sınıflar kalabalık değil dersler oyunlar oynanarak renkli materyallerle eğlenceli bir şekilde işleniyor. HEr öğrenciye özel ilgi var. Çocuğum kendisini okulda özel hissediyor ve kendisini ifade etmekte zorlanmıyor.

 • MG

  Çocuğumu bu okula gönderiyorum şimdiye kadar hiç bir sorun yaşamadık tam tersine her konuda yardımcı oluyorlar öğretmenleri rehberlik servisi okul müdürü hepsi de çocuklarımızı mutlu etmek iyi bir eğitim vermek için uğraşıyorlar.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Ata Ömür Anaokulu İletişim Bilgileri

Yildirim Mah. Şehir Parki Cad Tunca Sok. No:22/1, Bayrampaşa/istanbul
0 212 963 2081
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum