fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Atacan Eğitim Kurumları Anaokulu

Özel Atacan Eğitim Kurumları Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 12
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/17:30

Özel Atacan Eğitim Kurumları Anaokulu Hakkında

MEB okul öncesi programına uyumlu eğitim programı yürüten Özel Atacan Eğitim Kurumları Anaokulu 'nun eğitimdeki amacı; uygulamayı öğrenmeyi esas alarak ülkemizin milli ve manevi değerlerine bağlılık duyan, öz güveni yüksek, kendini anlatabilen, tüm toplum bireylerine saygılı, takım ruhuna sahip, yaratıcı yenilikçi ve haklarını savunabilen bireylerin temelini atmaktır. bu yönlerden öne çıkarsak 3-6 yaş arası dönem insan kişiliğinin oluştuğu yaşlarda kişilik ve vicdani yönden çocuklarınıza iyi eğitimler vermeyi amaç edinmiştir. 1989 yılından beri eğitimine devam eden, Özel Atacan Eğitim Kurumları Anaokulu eğitim-öğretim çalışmalarında çağın gerektirdiği teknolojik desteği Atacan Eğitim Kurumları bünyesinden almaktadır. Anaokulu öğrencileri fen laboratuvarı, bilgisayar laboratuvarı, spor salonu, okul kütüphanesi, sanat merkezi vb. birimleri kullanmaktadırlar. İmkanlarını günden güne geliştirmeyi hedefleyen Özel Atacan Anaokulu, okulunda akıllı tahtalar ile ders vermektedir. Okulda öğrencilerin eğitimlerinin yanında onların sağlıklarına da büyük önem verilmektedir. Bu çerçevede revir bulunan okulda, yemekler ve öğünlerde özenle seçilmekte olup, beslenme ihtiyaçları doğrultusunda belirlenmektedir. Dans eğitimini fiziksel gelişim için önemli gören okulda modern dans ve bale dersleri bulunmaktadır. Tiyatro ve yaratıcı drama gibi dersler ile çocukların kendilerini ifade etmekte daha kolay yollar izlemesine destek olmayı hedefleyen okul, onları öz güven sahibi bireyler haline getirmek istemektedir. Geziler, sinema ve görsel sanat etkinlikleri ile görerek anlayarak yaşayarak sanat eğitimine katkı sağlayan okuldaki bireyler, her alandan bilgi sahibi edilmeye çalışılmaktadır. Özel seçilmiş kitaplardan, seyrettirilen filmlere kadar hepsi uzmanlar tarafından seçilmekte ve çocuklarınızın psikolojik zarar görmesine neden olacak hiç bir şey okul sınırlarından içeriye girememektedir. Kozyatağı bölgesinde 08:00 - 17:30 saatleri arasında hizmet veren okul, eğitimdeki tecrübeli ve uzman kadrosuyla da Kadıköy civarındaki en beğenilen okullardan biri konumundadır. İngilizce yabancı dil olarak verilen Özel Atacan Eğitim Kurumları Anaokulu bir çok çeşitli dersi birbirine uyumlu bir eğitim programıyla öğrencilerine sunmaktadır. Okulda yaz eğitim programı da bulunmaktadır. Yaz okulu programında çocuklar 08:00-17:30 saatleri arasında arkadaşları ve öğretmenleri ile birlikte yüzme, İngilizce, müzik, ritim, orff, jimnastik, satranç, bilim, pilates, drama, sanat atölyesi, mutfak atölyesi ve bahçe oyunları etkinlikleri yapmaktadır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- MEB odaklı

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Plastik

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

- Veliler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Hayır

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

Yorumlar

 • bk

  Atacan anaokulu ve genel olarak kurumun yaklaşımı, öğretmenimizin ilgisi sevgisi, her açıdan çok memnunuz teşekkür ederiz

 • RD

  Okulda eğitimin teknolojiyle birleştirip verilmesi kurumun kalitesini ortaya koyan en büyük unsur.Fiziksel aktivitelere daha çok zaman ayırabilirler.

 • M

  Teknolojiyi doğru ve verimli kullanan bir okul. Sosyal etkinliklerinin fazla olması da okulun iyi yönlerinden.Okulda biraz daha yeşil alan olması iyi olurdu özellikle okul öncesi eğitimi alan çocuklar için.

 • Veli

  Bir veli olarak bile bağınızı kopardığınız zaman eksikliğini hissetiğiniz bir okul olabilirmi?

 • Veli

  Geleceğin kültürlü, sportif, sanatçı ve akademik başarısı yüksek gençlerini yetiştirmenin erken yaştan itibaren özen ve ilgili bir süreçten geçtiğini bilen ve ellerinden gelen herşeyle onlara bilgi ve deneyimlerini aktaran öğretmenlerime şükranlarımızı sunarız.

 • Veli

  Hayatı sınav başarısı olarak görmeden, Atatürk İlke İnkılapları ışığında hayatı, arkadaşlıkları ve saygıyı erken yaştan itibaren yetiştiren bu güzel aileye, ailemiz adına teşekkür ederim.

 • Veli

  Kendimizi bu okulda olduğumuz için tarzları ve yaratıcılıklarından dolayı ayrıcalıklı hissetmemek elde değil

 • Veli

  Kibar, sevecen ve kültürlü öğretmen ve yöneticilerle birlikte süper bir nesil yetiştiriliyor. Okula her adım atışınızda bu kadar güzel karşılayan bu kadroyu selamlıyor ve başarılarının devamını diliyorum.

 • Veli

  Umarım bu okul gerçekten aşık olunası eğitim öğretimin umut ışığı olur.

 • Veli

  Oğlum anaokulunuza başladı ilk günümüz çok heyecanlı geçti, ilk günümüzde bize verdikleri destek için çok teşekkür ediyoruz. Dileriz oğlum eğitim hayatına ilk adım attığı günkü heyecan ve mutluluğunu bir ömür boyu sürer.

 • Veli

  Keyifli ve güvenli bir anaokulu diyebilirim. Şanslıyız ki çocuğumuz burada anaokuluna başladı.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Atacan Eğitim Kurumları Anaokulu İletişim Bilgileri

Bayar Cad. No:66 Kozyatağı / İstanbul
0 216 706 6896
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum