fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Atacan Eğitim Kurumları

Atacan Eğitim Kurumları hakkında tüm bilgilere hemen ulaşın. Zaman kaybetmeden okul seçimi yapın. Bursluluk ve fiyat bilgilerini görüntüleyin.

Atacan Eğitim Kurumları'nda Eğitime Bakış

Atacan Eğitim Kurumları, eğitimde ismini kalite ile özdeşleştirmiş, mensubiyetinden onur duyulan bir kurum olmayı hedefleyen bir eğitim yuvasıdır. “Önce insan” düşüncesinde yola çıkan Atacan Eğitim Kurumları, vatanının milli, manevi değerlerine ve ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılaplarına bağlı, ülkenin ve dünyanın geleceğini şekillendirecek liderleri yetiştirmeyi görev bilmektedir. Atacan Eğitim Kurumları, öğrencilere akademik eğitim sağlarken, aynı zamanda onları gerçek hayata hazırlamaktadır. Onları küresel düzeyde rekabetçi bireyler kılmak için bilgi dağarcığının yetersiz olduğuna inanan Atacan Eğitim Kurumları, öğrencilere sevgi, saygı ve güven yaşatmaya büyük önem vermektedir. Eğitimi bu temellerin üstüne inşa ederek öğrencileri geleceğin yenilikçi, merhametli ve üretken liderleri olarak yetiştirmektelerdir.


Atacan Anaokulu

30 yılı aşkın okul öncesi eğitim tecrübesine sahip olan Atacan Eğitim Kurumları, “yaparak-yaşayarak” öğrenmeyi merkeze koyup, çocukların motor, bilişsel, sosyal ve duygusal gelişimlerini desteklemekle birlikte, onları öz bakım becerilerine sahip, Türk milletinin değerlerini taşıyan, problem çözebilen, saygılı, doğayı seven, empatik, üretken, araştırıcı, yaratıcı, yenilikçi ve işbirlikçi bireyler olarak yetiştirmektedir. Bir bireyin gelişiminde en önemli evre olan 3-6 yaş dönemi, çocukların olumlu kişilik özellikleri ve temel becerileri edindikleri zamandır. Atacan Anaokulu, öğrencilerin ilkokula geçtiklerinde bu dönemde edindikleri duygusal, bilişsel ve psiko-motor gelişim ile donatılmış olmalarını hedeflemektedir. Öğrencilerin bulundukları eğitim ortamında üstün nitelikli, teknoloji ile donatılmış fen laboratuvarı, bilgisayar odası, spor salonu, kütüphane, sanat merkezi gibi donanımların yer alması onların gelişimini en iyi şekilde tamamlamalarını sağlamaktadır.


Atacan İlkokulu

Atacan İlkokulu, öğrencilerin bireysel yeteneklerini, ilgi alanlarını, ihtiyaçlarını ve hayallerini keşfetmeleri doğrultusunda hizmet etmekte olan bir eğitim kurumudur. Okul-aile-toplum-birey arasındaki bağlantıyı ve iletişimi kuvvetli tutarak çağdaş toplumun bireylerini yetiştirmeyi amaçlamaktalardır. Öğrencilerin yeteneklerini ve ilgi alanlarını keşfetmeleri için Atacan İlkokulu Yetenek Atölyesi çalışmaları yürütmektedir. Bu atölyede akıl ve zeka oyunları, stratejik oyunlar, mantık egzersizleri, geometrik ve mekanik oyunlar, sözcük ve hafıza oyunları ve daha birçok etkinlikler düzenlenmektedir. Yabancı dil eğitimi de bu seviyede önem taşımaktadır. Yabancı dil dersleri deneyimli yabancı öğretmenler tarafından yürütülmektedir. Bu çalışmalar ve çok daha fazlası sayesinde Atacan İlkokulu’nda geleceğin özgür düşünürleri ve liderleri yetişmektedir.


Atacan Ortaokulu

Atacan Ortaokulu, başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün düşüncelerini benimsemiş, demokrasiye sahip çıkan, düşünce özgürlüğüne sahip, sorgulayıcı ve araştırmacı bireyler yetiştirme amacıyla öğrencilerine sevgi dolu bir eğitim ortamı sunan bir kurumdur. Öğrencilerin bilimsel bakış açısına sahip olması, dijital ve teknolojik becerilere sahip olması, sanat ve spor alanlarında gelişmeleri ve lise geçiş sınavlarında başarılı olmaları hedeflenmektedir. Liseye geçiş sınavında başarılı olmak için disiplinli olmak çok önemlidir. Atacan Ortaokulu öğrencilerine disiplinli çalışmanın ön plana alındığı bir sınav hazırlık süreci sunmaktadır. Aynı zamanda, bu süreçte velilerin katılımı çok önemlidir. Atacan Ortaokulu kadrosu sürekli veliler ile iletişim içinde olup, öğrencilerinin akademik gelişimi hakkında bilgilendirme yapmaktadır.


Atacan Anadolu Lisesi

Lise dönemi, öğrencilerin yetişkin hayatlarına geçiş yaptıkları, büyük bir değişim ve hazırlık sürecinden geçtikleri bir evreyi kapsamaktadır. Üniversiteye geçiş sınavlarına hazırlık sürecini barındıran bu dönem, öğrencilerinin geleceklerinin şekillendiği, hayatlarında büyük etkiler oluşturan bir süreçtir. Ortaokulda olduğu gibi, Atacan Anadolu Lisesi disiplinli eğitime ve çalışmaya büyük önem vermektedir. Disiplin sistemi, demokratik bir biçimde, sevgi ve saygı ile uygulanmaktadır. Öğrencilerin disiplin anlayışlarını kendi kendilerine oluşturmaları, dış baskı olmadan düzenli ve kararlı bir biçimde ders çalışmaları sağlanmaktadır. Bu sayede öğrenciler bağımsızlık, özgüven ve hür düşünce gibi duygulardan ödün vermeyerek akademik başarıyı elde edebilmektedir.

Atacan Eğitim Kurumları İndirimleri
Atacan Eğitim Kurumları Yorumları
Devamını Gör
Atacan Eğitim Kurumları'nda Eğitime Bakış
Atacan Eğitim Kurumları Galeriler
Atacan Eğitim Kurumları Yorumları

Atacan Eğitim Kurumları Kampüsleri

Atacan Eğitim Kurumları kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Atacan Eğitim Kurumları Kadıköy Kampüsü
İstanbul / Kadıköy
comment-icon 14 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
MEB okul öncesi programına uyumlu eğitim programı yürüten Özel Atacan Eğitim Kurumları Anaokulu'nun eğitimdeki amacı; uy...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Atacan Eğitim Kurumları için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum