fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Ataşehir Anabilim Eğitim Kurumları Anaokulu

Özel Ataşehir Anabilim Eğitim Kurumları Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:30/18:00
Öğlenci: 11:00/17:00

Özel Ataşehir Anabilim Eğitim Kurumları Anaokulu Hakkında

İstanbul da Ataşehir ilçesinde bulunan Özel Ataşehir Anabilim Eğitim Kurumları Anaokulu okul öncesi döneminde ki çocuklara eğitim vermektedir. Okul öncesi konusunda eğitimli personellerle çocuklara özel bir eğitim imkanı sunulmaktadır. Okula giriş saati 08.00 ve okuldan çıkış saatleri ise 18.30 olarak belirlenmiştir. Eğitim kadar çocukların beslenmesi de oldukça önemlidir. Bu nedenle yemekhane de çocuklar için özel hazırlanan besleyici yemekler yenilmektedir. Çocukların okul öncesi dönemde yüzmeyi öğrenebilmesi için havuz bulunmaktadır. Yüzmek çocukların hem psikolojisine hem de vücut gelişimine katkı sağlayacaktır. Okul öncesi dönem sadece eğitici değil aynı zamanda da oyunlara da yönelik olmalıdır. Özel Ataşehir Anabilim Eğitim Kurumları Anaokulu'nda oyunlar için geniş bir alan sağlayacak olan bir bahçe bulunmaktadır. Bahçe, okul içi ve serviste çocukların güvenliği sürekli olarak sağlanmaktadır. Okul içinde güvenlik ve temizlik konusuna ayrı bir özen gösterilmektedir. Okulda bulunan rehberlik hizmeti de çocuklar için çok gereklidir. Çocukların günlük aktivitelerinin yanı sıra velilerle olan iletişimleri arttırmaktadır. Velilerle birlikte düzenlenecek sosyal aktivitelerle rehberlik bölümünce planlanmaktadır. Okul öncesi dönemde dil öğrenmek gelecek yaşlarda öğrenmekten daha kolaydır. Bu nedenle okulda İspanyolca ve İngilizce dillerinin eğitimi düzenli olarak verilmektedir. Dil eğitimleri daha çok günlük konuşma dilinde yapılmaktadır. Çocukların beyin ve vücut koordinasyonlarını sağlamak için sanatsal aktiviteler bu dönemde önem taşımaktadır. Sanatsal çalışmaların yapılabileceği alanlar okulun içinde mevcuttur. Sanatsal çalışmalar olarak bale, modern dans, drama ve görsel sanatlar eğitimleri verilmektedir. Özel Ataşehir Anabilim Eğitim Kurumları Anaokulu'nda dans dersleri ve görsel sanatlar dersleri konusunda uzman kişilerce verilerek çocuklara öğretilmektedir. Görsel sanatlar derslerinde çocukların hayal gücünü kullanarak çalışmalar yapmalarını sağlamaktadır. Bu dönemde çocukların satranç öğrenmesi çok önemlidir. Satranç eğitimi ile çocukların planlı hareket etme, bir sonra ki adımı hesaplayabilme eğilimlerinin arttırılması amaçlanmıştır. Bunun dışında müzik kulübü bulunmaktadır. Müzik kulübü farklı sanatsal aktiviteler planlayarak çocukların eğlenerek öğrenmelerini sağlamaktadır. Müzik eğitimi için bulunan müzik odası çocukların farklı enstrümanlarla tanışmasına fırsat verecektir. Çocuklar eğilimlerine göre farklı enstrümanlara yönlendirilerek değişik hobileri olması sağlanabilecektir. Okula kayıt yaptırmak isteyenler okulu gezebilir ve kayıt biriminden detaylı bilgi alabilirler.

Yorumlar (5)

 • MO

  Özellikle dans ve resim gibi ayrıntılı ve güzel dersler vererek çocukların sanat alanında bilgi sahibi olmasını ve gelişmesini sağlıyorlar. Dans için öğretmenleri yeterli görmeyip dışarıdan bu konuda uzmanlaşmış kişileri getirmeleri ise apayrı bir güzellik. Umarım bu ilgi ve alakaları bundan sonrada her zaman devam eder.

 • YA

  Çatı katına kadar her kat ve her alanın en yüksek verimle kullanıldığını söyleyebilirim. üstelik her alan çocuklar için uygun merdiven korumalarından lavabolarına kadar her şey küçücük yavrularımızın ihtiyaçlarına uygun bir şekilde dizayn edilmiş. Zaten buradan bile onlara verdikleri önem anlaşılıyor.

 • Veli

  Yönetim kadrosu sıcaklığı ve samimiyetiyle etkiliyor sizi tabii ki eğitim anlayışlarına diyecek söz yok.

 • Öğretmen

  Ataşehir civarında anaokulu arıyorsanız ve hala kararsızsanız hala burasıyla bri görüşün bence.

 • EC

  Anaokulundan çok memnunuz bu yüzden oğlum zaten ilköğretimine devam ediyor anaokulda memnun kalmamızdan dolayı. Kızımı da şimdi buraya verdik herşey eskisi gibi harika harika harika. Herkese tavsiye ederim.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Ataşehir Anabilim Eğitim Kurumları Anaokulu İletişim Bilgileri

Atatürk Mahallesi, Vatan Caddesi, Sait Cordan, Sokak, No:15, Ataşehir / İstanbul
0 216 706 6884
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum