fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Anabilim Eğitim Kurumları

Anabilim Eğitim Kurumları; fiyatlarına, fotoğraf galerilerine, veli yorumlarına, erken kayıt dönemlerine, bursluluk sınav tarihlerine, adreslerine hemen ulaşın.

Anabilim Eğitim Kurumları'nda Eğitime Bakış

ANABİLİM EĞİTİM KURUMLARI

1987 yılında eğitim öğretim hayatına başlayan Anabilim Eğitim Kurumları ilk olarak ortaokul ve lise dönemindeki öğrencilere eğitim vermek üzere Kozyatağı binasında hizmete başlamıştır. Gelişen ve değişen dünya düzenini yakından takip etmekte olan Anabilim, 21. yüzyılın getirdiği gereksinimleri ve öğrenci ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlamaktadır. Bu sebeple hazırladığı eğitim programlarını tüm gelişmelerle uyumlu olarak oluşturmaktadır.


Anabilim Eğitim Kurumları, öğrencilerin ihtiyaçları doğrultusunda hazırladığı modern tesisleri ile çağın getirdiği teknolojik gelişmeleri harmanlayarak öncü bir kurum olmayı hedeflemektedir. Okul, öğrencilerini alanında uzman öğretmenlerle buluşturarak etkin bir öğrenme ortamı oluşturmaktadır.


Yabancı dil eğitimine önem veren kurumda, ikinci yabancı dil eğitimi anaokulu kademesinde İngilizce veya İspanyolca olarak başlamaktadır. İlkokul kademesinden başlayarak Almanca veya İspanyolca dersleri ikinci yabancı dil olarak sunulmaktadır. Türkiye’de ilk kez level sistemini uygulayan okul olma özelliğiyle Anabilim, öğrencilerine ortaokul bitiminde B1 düzeyinde birinci yabancı dil, A2 düzeyinde ikinci yabancı dil hakimiyeti kazandırmaktadır. 4. sınıftan itibaren oluşturulan seviye sınıfları ile öğrencilerin kendilerini geliştirebilmeleri hedeflenmektedir. Anabilim’de ayrıca, TOEFL ve IELTS sınavlarına girecek öğrenciler için özel destek programları sunulmaktadır. Kurum, eTwinning gibi uluslararası programlar, Trinity College London ve University of Cambridge kurumlarıyla yaptığı işbirlikleri ile dil eğitimindeki başarısını katlamaktadır.


Anaokulundan itibaren yoğun şekilde uygulanan yabancı dil programları, her bir Anabilim öğrencisini, kendisini farklı bir lisanda sözlü ve yazılı olarak doğru ifade edebilen, duyarlı, açık fikirli bireyler haline getirmeyi amaçlamaktadır. Öğrencilerini bu amaçla yetiştiren Yabancı Diller Bölümü, özgün olarak geliştirdiği programı, seviye sınıfı uygulaması ile ilkokuldan liseye kadar ders programları doğrultusunda haftada 8-11 saat İngilizce eğitimi vermektedir.


Anabilim Eğitim Kurumları, İspanyol Hükümeti’nin resmi anlaşma imzaladığı, İspanyolcayı birinci lisan olarak öğretme hakkına sahip, Talim Terbiye Kuruluna kendi özgün programını onaylatan Türkiye’deki ilk ve tek özel okuldur.


Kurum, geliştirdiği YGP programı ile öğrencilerin yeteneklerini bilimsel yöntemlerle keşfetme ve geliştirme amacını taşımaktadır. Bedensel, müzikal ve görsel yetenekler, anaokulu kademesinden itibaren yapılan değerlendirmelerle ölçülmekte ve sonuçlar doğrultusunda öğrenciler 4. sınıfta uygun branşlara yönlendirilmektedir. 10. sınıfa kadar süren bu süreç sayesinde öğrenciler sanat ve spor alanlarında donanımlı bireyler olarak mezun olmaktadır.


Kurumda ayrıca Düşünme Becerileri Programı kapsamında sunulan akıl oyunları dersleri ile öğrencilerin görsel algılama, akıl yürütme, dikkat geliştirme, hafızayı güçlendirme, hızlı düşünme, simetri, sorunlara karşı yeni çözüm üretme, strateji üretme ve taktik geliştirme, soyut düşünce gibi becerilerini geliştirmesine destek olunmaktadır.


Buna ek olarak kodlama dersi verilmekte ve öğrencilerin mantıksal yaklaşım, verileri analiz ve organize etme, algoritmik düşünme becerilerini geliştirmesi amaçlanmaktadır.


Anabilim’de psikolojik danışmanlar tarafından kuruma özgü olarak uygulanan Kişilik Geliştirme çalışmaları (KGP) kapsamında; değerler eğitimi, kendini tanıma, güvenli ve sağlıklı yaşam, öz yeterlilik, etkili iletişim, çatışma ve sorun çözme, sosyal yaşam ve profesyonel yaşam becerileri öğrencilere öğretilmektedir.

Anabilim Eğitim Kurumları Programları ve Projeleri

Duke Of Edinburgh

Duke Of Edinburgh (Uluslararası Gençlik Ödülü), 14 ile 25 arasındaki öğrencilerin katılabileceği kişisel eğitim ve gelişim programıdır. Bu ödül programında bulunan gençler bireysel gelişimlerine katkıda bulunurken aynı zamanda toplum adına yararlı olabilecekleri faaliyet ve etkinlikler içerisinde bulunabilmektedir. Gönüllü olarak katılınılan bu program kesinlikle bir rekabet ve yarışma içermemektedir. Bu program kapsamında gençler kendi seçtikleri ve belirledikleri faaliyetlere istedikleri zaman katılabilmektedir. Faaliyetlerinin sonuna gelen gençler, gösterdikleri başarılar doğrultusunda ödüllendirilmektedir.


Uluslararası Program

Uluslararası Gençlik Ödülü, ilk olarak Birleşik Krallıkta 1956 yılında başlatıldı. Günümüzde 63 ülkede ulusal çapta yaygın olarak uygulanmakta ve her yıl 200 bini aşkın programa dahil olmaktadır. Türkiye'de ise ilk olarak 1994 yılında TBFC (Türk-İngiliz Dostluk Derneği) tarafından uygulanmaya başlanmıştır.


Toplumsal Hizmet

Yaşlılara, engellilere, çocuklara ve yardıma muhtaç kişilere yönelik çalışmalar gönüllülük esasına dayalı olarak yapılmaktadır. Yapılan çevre koruma, sağlık ve toplumsal yardımlar bu kapsama girmektedir.


Beceri Geliştirme

Mesleki, kültürel veyahut pratiklik esasına dayalı becerilerin gelişimini ilerletmek amaçlanarak el sanatları, müzik, satranç, yabancı dil, fotoğrafçılık, marangozluk, tiyatro beceri geliştirme faaliyetlerinden birkaçıdır. Aynı zamanda katılımcıların ilgi alanlarına göre farklılaşabilen birçok faaliyet bulunmaktadır.


Fiziksel Gelişim

Sportif faaliyetlerle beden sağlığını korumak ve geliştirmek amaçlanmaktadır. Katılımcıların düzenli olarak faaliyetlerde bulunmaları ve gelişimlerinde ilerleme göstermeleri beklenmektedir.


Anabilim Eğitim Kurumları Tanıtım Filmi
Anabilim Eğitim Kurumları İndirimleri
Anabilim Eğitim Kurumları Yorumları
Devamını Gör
Anabilim Eğitim Kurumları'nda Eğitime Bakış
Anabilim Eğitim Kurumları Programları ve Projeleri
Anabilim Eğitim Kurumları Tanıtım Filmi
Anabilim Eğitim Kurumları Galeriler
Anabilim Eğitim Kurumları Yorumları

Anabilim Eğitim Kurumları Kampüsleri

Anabilim Eğitim Kurumları kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Anabilim Eğitim Kurumları Ataşehir Kampüsü
İstanbul / Ataşehir
comment-icon 18 Yorum announcement-icon 29 Duyuru
İstanbul da Ataşehir ilçesinde bulunan Özel Ataşehir Anabilim Eğitim Kurumları Anaokulu okul öncesi dönemindeki çocuklar...
Çekmeköy Anabilim Eğitim Kurumları Anaokulu Kampüsü
İstanbul / Çekmeköy
comment-icon 3 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Sabah 08.00 ile akşam 18.30 saatleri arasında 3 ile 6 yaş grubu çocuklara okul öncesi eğitim imkanı sunan Özel Çekmeköy...
Suadiye Anabilim Eğitim Kurumları Anaokulu Kampüsü
İstanbul / Kadıköy
comment-icon 5 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
1987 yılından beri Türk eğitim sistemi içinde faaliyette bulunan Anabilim adındaki özel okullar zincirinin bir parçası o...
Sancaktepe Anabilim Eğitim Kurumları Kampüsü
İstanbul / Sancaktepe
comment-icon 5 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
İstanbul Sancaktepe’de ilkokul eğitimi veren Özel Sancaktepe Anabilim Eğitim Kurumları İlkokulu yapılandırıcı bir yaklaş...
Ümraniye Anabilim Eğitim Kurumları Çamlık Kampüsü
İstanbul / Ümraniye
comment-icon 10 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Anabilim K. Ataşehir İlkokulu’nda haftada 40 saat ders yapılmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı zorunlu derslerden ayr...
Ümraniye Anabilim Eğitim Kurumları Esenşehir Anaokulu Kampüsü
İstanbul / Ümraniye
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
2017 yılında kurulan Özel Esenşehir Anabilim Eğitim Kurumları Anaokulu modern binası teknolojik sınıfları sayesinde okul...
Maltepe Anabilim Eğitim Kurumları Kampüsü
İstanbul / Maltepe
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Maltepe Anabilim Eğitim Kurumları Anaokulu, alanında uzman eğitim kadrosuyla çocukları eğitim hayatına hazırlayan b...
Yenişehir Anabilim Eğitim Kurumları Anaokulu Kampüsü
İstanbul / Ümraniye
comment-icon 7 Yorum announcement-icon 27 Duyuru
İstanbul da Ümraniye ilçesinde bulunan Özel Yenişehir Anabilim Eğitim Kurumları Anaokulu okul öncesi dönemindeki çocukla...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Anabilim Eğitim Kurumları için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum