fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Anabilim Eğitim Kurumları

Anabilim Eğitim Kurumları; fiyatlarına, fotoğraf galerilerine, veli yorumlarına, erken kayıt dönemlerine, bursluluk sınav tarihlerine, adreslerine hemen ulaşın.

Anabilim Eğitim Kurumları İle İletişime Geç

Başarılı

Bilgileriniz başarılı bir şekilde alındı. En kısa sürede okul.com.tr sizinle iletişime geçecek.

Kullanıcı sözleşmesi ve pazarlama iznini okudum ve kabul ediyorum.

Anaokulları

Anabilim Eğitim Kurumları Anaokullar

Anabilim Eğitim Kurumları anaokullarını inceleyin.

İNCELE
İlkokullar

Anabilim Eğitim Kurumları İlkokullar

Anabilim Eğitim Kurumları ilkokullarını inceleyin.

İNCELE
Ortaokullar

Anabilim Eğitim Kurumları Ortaokullar

Anabilim Eğitim Kurumları ortaokullarını inceleyin.

İNCELE
Liseler

Anabilim Eğitim Kurumları Liseler

Anabilim Eğitim Kurumları liselerini inceleyin.

İNCELE

Anabilim Eğitim Kurumları Hakkında

  • Anabilim Eğitim Kurumları'nda Eğitime Bakış
  • Anabilim Eğitim Kurumları Programları ve Projeleri
  • Anabilim Eğitim Kurumları Tanıtım Filmi

ANABİLİM EĞİTİM KURUMLARI

1987 yılında eğitim öğretim hayatına başlayan Anabilim Eğitim Kurumları ilk olarak ortaokul ve lise dönemindeki öğrencilere eğitim vermek üzere Kozyatağı binasını hizmete başlamıştır. Anabilim Eğitim Kurumları 18 dersliğinde yabancı dil eğitimi vermek üzere üç adet hazırlık sınıfı kurarak İngilizce eğitimde günümüze kadar gelen başarılarının temelini atmış bulundu. İngilizce eğitimindeki bu başarılar, öğrenci sayısının hızla yükselmesine olanak sağladı ve ilk mezunlarını 1992 yılında verdi.


1987 yılından bu yana İngilizce eğitimde önemli başarılara imza atmış olan Anabilim, öğrencilerin erken yaşta dil eğitimi almalarını gerektiğini düşünerek ilköğretim 3. sınıftan itibaren ikinci bir yabancı dil olarak Almanca eğitim-öğretimini başlattı. Bunların haricinde seçmeli olarak İspanyolca derslerini 2010 senesinden itibaren eğitim programlarına dahil etmiş bulundu.


Anabilim Eğitim Kurumları, öğrencilerin ihtiyaçları doğrultusunda hazırladığı modern tesisleri ile çağın getirdiği teknolojik gelişmeleri harmanlayarak öncü bir kurum olmayı hedeflemektedir. Etkin bir öğrenme ortamını hazırlayan Anabilim Eğitim Kurumları, öğrencilerini alanında uzman öğretmenlerle buluşturarak etkin bir öğrenme ortamı oluşturmuştur.


1987'den itibaren eğitim ve öğretime devam eden Anabilim Eğitim Kurumları, gücünü; akılcı ve bilimsel yaklaşımlarla sorunları çözmesinden, karşısındaki kişiyi-kişileri anlayarak ve empati kurarak oluşturduğu iletişim ortamından, ilkeleri ve ahlak çerçevesinde duruşundan, nazik oluşundan, lider kişiliği ve öncülüğünden ve son olarak dinmeyecek olan meraklılığından almaktadır.


Eğitim Modeli

Gelişen ve değişen dünya düzenini yakından takip etmekte olan Anabilim, 21. yüzyılın getirdiği gereksinimlerini ve öğrenci ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlamaktadır. Bu sebeple hazırladığı eğitim programlarını tüm gelişimlerle iş birliği içerisinde olarak oluşturmaktadır.


Anabilim Eğitim Kurumları'nda geliştirilmiş ve farklılaştırılmış zengin eğitim müfredatı öğrencilere alanında uzman öğretmenle sunulmaktadır. Tüm sınıflarda aktif ve etkin bir öğretim ortamı olarak yaratıcı drama, eğitim teknolojileri, drama dersleri, münazaralar, öğrencilerin eleştirel düşünme ve problem çözmelerini geliştiren, akıl oyunları programları kurumun sunduğu farklılıkların birkaç örneği şeklindedir.

Duke Of Edinburgh

Duke Of Edinburgh (Uluslararası Gençlik Ödülü), 14 ile 25 arasındaki öğrencilerin katılabileceği kişisel eğitim ve gelişim programıdır. Bu ödül programında bulunan gençler bireysel gelişimlerine katkıda bulunurken aynı zamanda toplum adına yararlı olabilecekleri faaliyet ve etkinlikler içerisinde bulunabilmektedir. Gönüllü olarak katılınılan bu program kesinlikle bir rekabet ve yarışma içermemektedir. Bu program kapsamında gençler kendi seçtikleri ve belirledikleri faaliyetlere istedikleri zaman katılabilmektedir. Faaliyetlerinin sonuna gelen gençler, gösterdikleri başarılar doğrultusunda ödüllendirilmektedir.


Uluslararası Program

Uluslararası Gençlik Ödülü, ilk olarak Birleşik Krallıkta 1956 yılında başlatıldı. Günümüzde 63 ülkede ulusal çapta yaygın olarak uygulanmakta ve her yıl 200 bini aşkın programa dahil olmaktadır. Türkiye'de ise ilk olarak 1994 yılında TBFC (Türk-İngiliz Dostluk Derneği) tarafından uygulanmaya başlanmıştır.


Toplumsal Hizmet

Yaşlılara, engellilere, çocuklara ve yardıma muhtaç kişilere yönelik çalışmalar gönüllülük esasına dayalı olarak yapılmaktadır. Yapılan çevre koruma, sağlık ve toplumsal yardımlar bu kapsama girmektedir.


Beceri Geliştirme

Mesleki, kültürel veyahut pratiklik esasına dayalı becerilerin gelişimini ilerletmek amaçlanarak el sanatları, müzik, satranç, yabancı dil, fotoğrafçılık, marangozluk, tiyatro beceri geliştirme faaliyetlerinden birkaçıdır. Aynı zamanda katılımcıların ilgi alanlarına göre farklılaşabilen birçok faaliyet bulunmaktadır.


Fiziksel Gelişim

Sportif faaliyetlerle beden sağlığını korumak ve geliştirmek amaçlanmaktadır. Katılımcıların düzenli olarak faaliyetlerde bulunmaları ve gelişimlerinde ilerleme göstermeleri beklenmektedir.Anabilim Eğitim Kurumları İlkokul

Lütfen Bekleyin

Anabilim Eğitim Kurumları Ortaokul

Lütfen Bekleyin

Anabilim Eğitim Kurumları Lise

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum