fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Ataşehir Lale Bahçesi Anaokulu

Özel Ataşehir Lale Bahçesi Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/18:30
Sabahçı: 07:30/13:30

Özel Ataşehir Lale Bahçesi Anaokulu Hakkında

4 ile 6 yaş arasındaki çocuklara tam gün eğitim veren Özel Ataşehir Lale Bahçesi Anaokulu İstanbul da bulunmaktadır. Kurum 07:15 de açılmakta, 19:30 da kapanmaktadır. Kurumda ferah bir ortamda, 400 metrekare kapalı, 100 metrekare açık alanda, 55 öğrenci mevcudu ile 2011-2012 yılında eğitim öğretim vermeye başlamıştır. Anaokulunda çocukların günlük ve aylık raporları tutulmaktadır. Ailelere çocuklarının durumu hakkında bilgi vermek için raporlar gönderilmektedir. Okulda öğrenciler uzman öğretmenlerle birlikte güvenilir, saygı ve sevginin hakim olduğu samimi ve sıcak ortamlarda eğitim görmektedir. Okulun uzman psikologu velilere özel seminerler vermekte, çocukların gelişimlerini yakından takip ederek ailelerle paylaşmaktadır. Anaokulu çocukların ailelerin en değerli varlığı olduğunu biliyor, bunun sorumluluğuyla çocuklara en iyi imkanları sunuyor. Okulun amacı; sağlıklı, başarılı, özgüveni gelişmiş bireyler yetiştirmektir. Anaokulunda çocuklara okulu sevdirmek, ahlaki ve milli değerleri kazandırmak, çocukların bedensel, duygusal, zihinsel, sosyal yönlerden gelişimini sağlamak, kendilerini ifade edebilmelerini sağlamak, temel alışkanlıkları kazanmaları sağlamak, gözlemleyerek, yaşayarak öğrenmelerine fırsat vermek sağlanmaktadır. Ülkemizin gelişmesine katkıda bulunacak sağlam kişilikli bireyler yetiştirmek okulun amaçları arasındadır. Kurumda serbest zaman çalışmaları, Türkçe dil etkinlikleri, İngilizce, satranç, Fen ve doğa, ilkokula hazırlık, ebru sanatı, kum boyama, oyun, yüzme, müzik, oyun kili ile oyuncak yapımı, drama, at biniciliği, kukla, bahçe, sinevizyon etkinlikleri yapılmaktadır. Kurumda çocuklara milli ve manevi değerleri kazandırmak için değerler eğitimi çalışmaları yapılmaktadır. Anaokulunda eğitim bültenleri aylık olarak hazırlanmaktadır. Kurumda yemekler steril ortamlarda uzman aşçı tarafından hazırlanmaktadır. Yemeklerde günlük, taze, organik malzemeler kullanılmaktadır. Özel Ataşehir Lale Bahçesi Anaokulu 'nda çocuklarla her hafta farklı yarışmalar yapılmaktadır. İp çekme, çuval, mandal, yoğurt yeme, sandalye kapma, yumurta taşıma yarışmaları ile çocukların eğlenmeleri ve bedensel zeka alanlarının gelişmesi sağlanmaya çalışılmaktadır. Her hafta farklı konularda farklı kostümler kullanılmaktadır. Terlik partileri, pijama partileri, maskeli balo etkinlikleri, kukla gösterileri, yüz boyama etkinlikleri gibi çeşitli konularda çeşitli kostümler giyilmektedir. Sınıflarda yer minderleri de bulunmakta, bazı etkinliklerde rahat ortamlar oluşturulmaya çalışılmaktadır. Çocuklarla birlikte gün sonunda değerlendirmeler yapılarak işlenen konular pekiştirilmektedir.

Yorumlar (7)

 • FA

  DOĞRU EĞİTİM İYİ GELECEK :) OLDUKÇA BAŞARILI KADROSU İLE OKUL GERÇEKTEN MÜKEMMEL

 • E

  Bilgili kadroyla ilgili eğitimin verildiği güzel bir okul

 • V

  Eğitim mükemmel

 • CA

  Ahşap masa ve sandalyeler ile donatılmış olması tam anlamıyla muhteşem. Üstelik sınıflar da birbirinin kopyası değil ihtiyaca göre tasarlanmış. mesela 3 yaş sınıfı ile 6 yaş sınıflarının sandalyeleri bile onlara uygun boyutlarda ve rahatlıkta. Yemekler konusunda iyi olmasından şikayetçiyim bile diyebilirim. benim yemeklerimi beğenmiyor oğlum bazen

 • SY

  Kendine ait bahçesi gibi harika bir özellikleri var. Çocuklar hem oyun oynayıp enerjilerini atabiliyorlar fakat bu bir yana çocuklar okulu bir zorunluluk değil güzel bir yer olarak görüyorlar. Kapıdan böyle bir mutlulukla geçtikten sonra da onları zorunlu bir eğitime değil tam tersine oynayarak öğrenmeye yönlendiriyorlar. bu yaştaki çocuklar için en doğrusu da bu

 • OY

  Daha önce başka bir ilde anaokuluna gidiyordu kızım ve yeterince gelişmemiş bir okuldaydık. Ataşehir'e taşındıktan sonra evimize yakın diye Lale bahçesine kaydolduk. Kızımızla çok ilgileniyorlar ve her an her sıkıntısına koşturuyorlar. Üstüne yeni şeyler öğrenmesi ve el yeteneklerinin gelişmesi içinde çok üzerine düşüyorlar.

 • Veli

  Çocuklarımıza, emanetlerimize çok iyi bakıyorsunuz. İyi ki varsınız.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Ataşehir Lale Bahçesi Anaokulu İletişim Bilgileri

Örnek Mah. Nevaser Sok, No:47, Ataşehir/istanbul
0 216 706 6902
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum