fb
Özel Ataşehir Neşe Erberk Anaokulu

Özel Ataşehir Neşe Erberk Anaokulu

0 216 706 6895
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • google+ share
 • mail share
Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:00/19:00

Özel Ataşehir Neşe Erberk Anaokulu Hakkında

İstanbul Ataşehir de bulunan Özel Ataşehir Neşe Erberk Anaokulu okul öncesi çocuklara eğitim vermektedir. 2 ve 6 yaş aralığında ki bütün çocuklar için özel bir eğitim sistemi bulunmaktadır.Ataşehirde13 senedir hizmet veren kurumumuz 1500 m2 kapalı alan 350 m2 bahçesi ve 16 kişilik sınıf mevcudu her yaş için ayrı planlanmıştır.Her sınıfta 2 öğretmen bulunmaktadır. Sınıf mevcudunun yeterli düzeyde olması çocukların gelişimi için son derece önemlidir. Okula giriş saatleri 07.00 ve çıkış saati ise 19.00 olarak belirlenmiştir. Okul saatlerinde ki düzenlemeler velilere ve çocuklara uygun olarak yapılmıştır. Okulumuzda 5 tam gün psikolojik danışman bulunmaktadır. Psikolojik danışman çocukların zihinsel ve ruhsal gelişimleri arasında köprü kurarak herhangi bir aksaklığın yaşanmamasının önüne geçmektedir. Her yaş döneminde çocuklar için beslenmek kadar uyku da çok önemlidir. Bu nedenle okulda temizliğe ve rahatlığa nem verilerek düzenlenen bir uyku odası bulunmaktadır. Okulda çocukların planlanan aktiviteleri yapabilmesi için oyun alanı ve bahçe bulunmaktadır. Oyun alanı ve bahçe her yaş için ayrı olarak düzenlenmiştir. Çocukların güvende olabilmesi için güvenlik kameraları ve güvenlik elemanları bulunmaktadır. Özel Ataşehir Neşe Erberk Anaokulu 'nda bahçe de ve servislerde de çocukların güvenliği konusunda ayrı bir özen gösterilmektedir. Her türlü önlemin yanı sıra revirde herhangi bir kazanın meydana gelmesi halinde ilk müdahalenin yapılabilmesi için hazır olarak bekletilmektedir. Anaokulunda bulunan havuz çocuklara yüzme derslerinin verilebilmesi için tasarlanmıştır. Yüzme dersleri her yaş grubu öğrencilerine ayrı ve yaşlarının gerektirdiği gibi verilmektedir. Bunların yanında en önemlisi çocukların sağlıklı beslenebilmesidir. Sağlıklı bir beslenmenin yapılabilmesi için beslenme uzmanının önerisi ile hazırlanan yemek listesi çocuklara yemekhane de sunulmaktadır. Çalışan velilerin çocuklarının da yaz aktivitelerinden maruz kalmaması için yaz okulu bulunmaktadır. Yaz okulunda dönemden farklı olarak yaz aktiviteleri yapılmaktadır. Çocukların gelişimlerinin en önemli parçası da oyun grubudur. Oyun grubu ile çocuklar grup çalışmasının önemi kavrayacaktır. Çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimlerinin bir parçası olan sanatsal eğitimlerde verilmektedir. Sanatsal aktiviteler olarak bale, modern dans, drama, görsel sanatlar, halk oyunları ve dans eğitimi verilmektedir. Aynı zamanda da jimnastik dersleri de mevcuttur.

Duyurular Ve Etkinlikler

Fiziksel İmkanlar

Uyku Odası
Yemekhane
Kapalı Spor Salonu
Sanat Atölyesi
Müzik Odası
Oyun Alanı
Revir
Bahçe
Akıllı Tahta
Mutfak Atölyesi

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Yaz Okulu
Servis
Oyun Grubu
Anne-Çocuk Oyun Grubu

Dil Olanakları

İngilizce

Sportif

Jimnastik
Yoga
Beden Eğitimi

Sanatsal

Bale
Dekoratif Sanatlar
Modern Dans
Drama
Görsel Sanatlar
Tiyatro
İngilizce Drama
Dans
El Sanatları
Ebru

Kulüpler

Satranç
Müzik Kulübü
Akıl ve Zeka Oyunları
Seramik Kulübü

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- Reggio Emilia Yaklaşımı

- Gems ve High Scope

- Oyun Temelli Eğitim

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Okulun Kendi Aracı

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

Yorumlar

 • R. Ç.

  Ebevenylere ; Bundan 7,5 sene önce ilk oğlum dolayısıyla tanıştım Neşe Erberk Ataşehir ailesi ile 3 sene eğitim aldı her anlamda çok memnun bir şekilde ayrıldık oğluma çok güzel şeyler kattılar. Hatta orada aldığı ingilizce eğitim sayesinde yurt dışında yaşadığım ilk zamanlarda faydasını gördük. Yurda döndüğümüzde 2. Çocuğumun eğitimi için hiç düşünmeden tekrar onlara teslim ettim. Çünkü yaptıkları işi çok severek benimseyerek her geçen gün yeni birşeyler katarak yapıyorlar ama en önemlisi çok özverili ve sevgi dolular. Yöneticisinden tutunda öğretmenlerine, kapıdan girerken kendi evinizde çocuğunuzu emanet etmenin rahatlığını ve huzurunu yaşatıyorlar. Kadro hep aynı hiç değişmemiş bu bile seçim yaparken en önemli etkenlerden biri olmalı çünkü sevmedikleri benimsemedikleri bir yerde eğitim vermek zordur bir eğitimci için... Okul içindeki güvenlik çocuklara zarar verebilecek şeyleri önceden düşünülmüş ve önlemleri alınmış, yemekleri doyurucu ve ev yemekleri kendi bünyelerinde yapıyorlar hatta öğleden sonra saat 2-3 arasında giderseniz kek poğaca börek kokularını alabilirsiniz :)) çocuklar için yapılan ikindi kahvaltısı orada taze taze pişiyor sizede ikram ediyorlar :)) kısacası gözünüz arkada kalmadan çocuğunuzu emanet edeceğiniz bir eğitim kurumu. Çok güzel bir aile NOT: ilk oğlum hazırlık sınıfını orada okuduktan sonra Türkiye’de sayılı güzel bir okula girmeye hak kazandı. Eğitim ve psikolojik destek anlamında işini bilen insanlar var.

 • Z. B.

  Okullar bölgesinde bulunan Neşe Erberk'i internetten bulupta gittim.Oncelikle bölgeyi gördüğümde çok şaşırdım.Yaklasik 3-4 sokak anaokulları ile doluydu.Randevulu gittiğim için aklımda görüşmeden sonra diğer okulları da gezmeyi planladım.Ancak Okul müdürü Neşe hanımla tanıştıktan sonra fikrim tamamen değişti.Her şeyden önce çok donanımlı ve konusuna çok hakim.Hem çocuğumun gelişim özellikleri hem de okul hakkında uzun bir sohbetten sonra kaydımı yapıp çıktım.Yeni dönem 2 Eylülde başlıyormuş.Herkese bu hanımla tanışmasını tavsiye ediyorum.

 • T. k.

  Biz neşe erberk anaokulundan 2 sene önce mezun olduk. Çok başarılı, çok eğlenceli, çok keyif aldığımız dolu dolu 2 senemizi geride bıraktık. Emeği hakkı geçen herkese sevgilerimi ileterek teşekkürlerimi sunuyorum. Herkese de tavsiye ederim sevgiler :)

 • H. e.

  Çok donanımlı, kaliteli ve güler yüzlü personeli ile dev gibi bir kadro neşe erberk Anaokulu bu senede beraberiz.

 • S. ö.

  Tam zamanli psikologun olmasi ve ilgisi ile ilk gunlerini kizimin cok rahat atlattgini dusunuyorum. Play gruptan hazirlik grubuna kadar geldik. Fiziksel sartlari bolgede okullara gore avantajli.Okulub sokagnda araba park etme konusunda skıntı yasaniyor.

 • T. A.

  Neşe Erberk anaokulu Güler yüzlü çalışanlarıyla, dopdolu eğitici güçlü bir öğretmen kadrosuyla bizlere çok emek veriyor. Bizler küçük gruptan beri Neşe erberk anaokulundayız ve çok mutluyuz.

 • H. y.

  Okulun hayatımızda ne kadar önemli olduğunu neşe Erberk öğretti bizlere kurucularına, kurum müdürüne, öğretmenlerine, çalışanlarına çok çok çok teşekkür ediyoruz. İyiki sizlerle beraberiz.

 • O. A.

  Oğlumu okul öncesi son senesinde bu okula yazdırmıştım. Erken yazdırmadığım için çok pişmanım. Okul ev ortamı kadar sıcak ve samimi bir kadro ile eğitim veriyor. Son derece memnun kaldım.Okul bölgesi olduğu için araç park sorunu haricinde herhangi bir olumsuz yanı bulunmuyor. Okul personeli bu sorun içinde elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyor. Bazen yetersiz kalabiliyor.

 • H. y.

  Neşe erberk Anaokulu iyi ve güçlü kadrosu olan bir ekip. Ordan mezun olduk ve Neşe erberk bizlere çok şey kattı herkese tavsiye ediyorumOlumsuz bir durum ile karşılaşmadık

 • T. a.

  Çok güzel ve inanılmaz büyük bir bahçesi var, eğlenceli, sempatik ve bilgili kadroya sahip. Çocuğum ordan mezun oldu şimdi kuzenleri gidecek herkese teşekkürlerOlumsuz bir durum yaşamadım

 • F. o.

  Ilkokuldan once 2 sene kizimi gonderdigim iyi kadrolu bir okul.okulun fiziksel yapisida bolgedeki diger arastirdigim okullara gore gayet iyi.ayrica sahiplerinin cok ilgili oldugu bir kurum.gonul rahatligiyla tercih edebilrsiniz.

 • E. c.

  Okulda isini iyi bilen bir egitimci kadrosu var. Kurumsal bir butik anaokulu arayisinda olanlara öneririm.

 • D. F.

  Okulun eğlenceli ve sıcak ortamı memnun edici, öğretmenler donanımlı ve ilgililer.Branş derslerinin ağırlıgından şikayetçiyim ve oyun alanları yetersiz çocuklar enerjilerini atamıyor.

 • H. A.

  Gerçekten ismini duyurmuş ve bu alanda iyi yerlere gelmiş bir okul. Eğitim için bu şubede ben biraz öğretmenleri tecrübesiz ve genç buluyorum. Çocukların tam okul hayatına girmeden önce kavrama ve anlama yetenekleri üzerine daha çok eğilen eğitimler verilmeli

 • Veli

  Ataşehir civarında anaokul arayışında olan anne babalara tavsiye ederim.

 • Veli

  Öğretmenler sağolsunlar ilgiyi, alakayı sevgilerini hiç esirgemiyorlar.

 • Veli

  çocuklarının çok iyi öğretmenlerle yabancı dil eğitimine erken yaşta başlamasını isteyenlerin mutluluk dolu anaokulu

"Özel Ataşehir Neşe Erberk Anaokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Ataşehir Neşe Erberk Anaokulu İletişim Bilgileri

Atatürk Mah. Şengün Sk. No:23, Ataşehir / İstanbul
0 216 706 6895
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum