fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Ataşehir Pek Okulları Anaokulu

Özel Ataşehir Pek Okulları Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/18:30

Özel Ataşehir Pek Okulları Anaokulu Hakkında

İstanbul ilinde Ataşehir ilçesinde bulunan Özel Ataşehir Pek Okulları Anaokulu 3 ile 6 yaş aralığındaki çocuklara eğitim veren bir kurumdur. Okul 07:30 ile 18:30 saatleri arasında eğitim vermektedir. 2002 yılından itibaren kurumsal ismiyle hizmet veren anaokulunun, okul öncesi eğitimin önemini bilen anne ve babaların desteğiyle 2 farklı şubesi daha açılmıştır. Çalışan anneler için çalışma saatleri düzenlenmiştir. Okulda psikolojik danışman bulunmaktadır. Anaokulunda öğrencilerin zihinsel, duygusal, kişisel gelişimlerini takip eden psikolojik danışman ailelere de seminerler vererek çocukların durumundan haberdar etmektedir. Anaokulunda uyku odası, oyun alanı, yemekhane ve bahçe gibi fiziksel imkanlar bulunmaktadır. Yaz okulunda eğitim verilerek öğrencilerin gelişimine önem verilmektedir. Anaokulunun servis imkânı bulunmaktadır. Servislerde emniyet kurallarına uyulmakta, hız denetimleri düzenli aralıklarla yapılmaktadır. Servislerde öğrencilerin başında servis görevlisi bulunmaktadır. İngilizce eğitimi verilen kurumda yabancı dil gelişimine önem verilmektedir. Anaokulunda drama, dans, tiyatro gibi sanatsal etkinlikler yapılmaktadır. Anaokulunda müzik ve gezi kulübü bulunmaktadır. Anaokulunda hafta sonu kursları verilmektedir. Bilişim teknolojilerine önem verilen okulda bulut sistemi kullanılmaktadır. Anaokulunda veli bilgilendirme sistemi mevcut olup programlar, öğrenci aylık raporları, akademik bilgiler ailelerle paylaşılmaktadır. Anaokulunda 10 Kasım Atatürk’ü Anma, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı gibi milli ve manevi değer taşıyan etkinliklere yer verilmektedir. Anaokulunda yemek listeleri aylık olarak değişmekte olup öğrencilerin fiziksel gelişim özelliklerine göre uzmanlarca planlanmaktadır. Anaokulunda satranç eğitimi ve robotik kodlama branşlarında dersler verilerek öğrencilere küçük yaşlardan itibaren sezgisel, analitik düşünme becerileri kazandırılmaya çalışılır. Anaokulunun amacı; çocukların sevgi dolu ve sıcak bir aile ortamı içerisinde kendine güvenen, sorumluluk taşıyabilen, kendi ve çevresiyle barışık, sorunlarına akılcı ve yaratıcı çözümler bulabilen, her yaştan insanla sağlıklı iletişim kurabilen, isteklerini en iyi şekilde ifade edebilen özgür düşünen ve davranabilen, düşüncelerini, yeteneklerini kullanabilen bireyler olarak yetişmelerini sağlamaktır. Anaokulu yarının başarılı ve mutlu bireylerini 21. yüzyıla yakışan şekilde yetiştirmeyi hedefliyor. Anaokulunun amacı düşüncelerini rahatlıkla dile getiren, sorgulayan bireyler yetiştirmektir. ‘Ben kimim?’ sorusunu kendine sorabilen özelliklerinin, yeteneklerinin, ilgilerinin farkında olan bireyler yetiştirmek okulun hedeflerindendir.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Plastik

- Ahşap

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

- Okul Personeli

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- İletişim Becerisi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- İnce Motor Becerileri

- Muhakeme Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada 1 kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Psikolojik Danışma

- Mesleki Rehberlik

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Okul Öncesi Öğretmeni

Yorumlar (17)

 • FT

  Önceki kötü deneyimimizden sonra PEK Anaokulu bize kucak açtı. Eşim ve ben çok tedirgindik ancak ikimiz de çalıştığımız için çocuğumuzu okula göndermek zorundaydık. Günlerce araştırdık ve en sonunda karar verdik. İyi ki de bu okula başlamışız. Şuan oğlumuzdaki mutluluğu ve gelişimi görmemek mümkün değil. Yemek düzeninden uyku düzenine, konuşmasından bizlerle olan iletişimine kadar pek çok konuda fayda gördük. Yaşadığımız bütün bu olumlu değişimde büyük katkısı olan tüm okul çalışanlarına teşekkür ederim.

 • Sizlerle yolumuza geçen sene başladık ve bu sene de çok memnun bir şekilde devam ediyoruz. Kesinlikle gözü kapalı tavsiye edebileceğim bir okul. Çok temiz ve ferah, şu dönemde aldıkları Covid-19 tedbirlerini gördükçe güvenim daha da artıyor. Çocuğumu gönlüm rahat gönderiyorum.

 • Büyük çocuğum ilkokullarına devam ederken küçük çocuğum bir seneyi aşkın zamandır anaokuluna gidiyor. İlgiden çok memnunuz. İyi ki yollarımız kesişmiş. Çalışan bir anne olarak en büyük destekçim oldular.

 • MK

  Pandemi süreci nasıl yönetilir, bir okul evden bile güvenli hale nasıl getirilir görmek istiyorsanız PEK Anaokuluna gelmelisiniz :) Bu okul bütün övgü sözcüklerini hak ediyor :)

 • Geçen sene pandemi sebebiyle uzak kaldığımız okulumuza çalışmaya devam ettiğimiz için Ekim ayında başlamak durumunda kaldık. Okulumuza güveniyordum ama pandemi tedbirlerinin bu kadar sıkı uygulanacağını düşünememiştim. Çok titizlikle hareket eden okul müdürümüz ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.

 • TT

  Merhaba Pek okuluna gönülden tesekurediyorum cok önemli destek alabileceğiniz şüphesiz egitimin ve çocuklarımızın sağlığının ön planda oldugu gönül rahatlığıyla çocuklarımızı teslim edebileceğimiz pek ana okuluna özellikle müdiresi Suna hanima danismadaki zeliha hanima Büşra ve Şeyma öğretmenine ayrica tesekurEderim istisnasiz bütün öğretmenlere temizliginden yemeklerine kadar herkezin emegene saglik hepsine teşekürler ve çocuklarımızın önemini en az bizim kadar bilmeleri ayrica mutlu ediyor. Hepimiz cocuklarinin yolu açık olsun hoşçakalın

 • Çocukların her türlü sorunu ile ilgilenilen güler yüzlü öğretmenlerin olduğu,uzun bir süre çocuklarımı gönül rahatlığı ile emanet ettiğim bir kurum.... Emeği geçen herkese teşekkür ederim.

 • DA

  Öncelikle müdüre hanımın son derece güler yüzlü oluşu ve sürekli bizimle iletişim halinde olmasından dolayı kendisine çok çok teşekkür ederim.☺ Öğrencilerin günlük bir sürü problemleri veya sorunları olabiliyor. Bunların çözümü için rehberlik servisinin mükemmel çalıştığını belirtmek isterim. Çocuğumun okula kayıt zamanında rehberlik servisi tarafından testler uygulanarak dikkat etmemiz gereken noktalar teker teker söylenmişti. Bu da okula uyum sürecimizde çok işimize yaradı.

 • BK

  Bir okuldan en büyük beklentim çocuğuma yemek yeme alışkanlığı kazandırabilmesiydi. Yemeklerin okulun kendi mutfağında hazırlanıyor olması çok güzel. Hem tazelik, hem hijyen açısından güzel bir uygulama olduğunu dşünüyorum. Diğer okullarda aynı uygulamaya rastlamak pek mümkün değil maalesef. Öğretmenlerin yoğun ilgisi ile birlikte çocuğum en azından yemeklerin tadına bakmayı reddetmeyecek seviveye geldi :) Tüm öğretmenlerime kucak dolusu sevgiler :)

 • Benim çocuğum 3 yaşından beri PEK ailesinin üyesi. Şu anda 2.sınıfa gidiyor. Akademik olarak beklentimizin çok üzerinde başarıyla devam ediyoruz :)) Az mevcutlu ve yoğun ilginin olduğu sınıflarında tüm öğrencileri potansiyellerin üzerine çıkarmaya çalışan bir öğretmen kadrosu mevcut. PEK ailesinde olmaktan tek bir gün bile pişmanlık duymadım. Profesyonellikleri ve bununla birlikte öğrencilere olan sevgi dolu yaklaşımlarından dolayı hepsine sonsuz teşekkürler…

 • NK

  Yabancı dil eğitimlerine ve sanatsal aktivitelere çok önem veriliyor.Okulun imkanlarının biraz da rahat olmasını isterdim açıkçası

 • FS

  bölgede çok ciddi bir anaokulu sıkıntısı var. çok çok az imkana sahip ve sayıca da az okul var. pek salıncak bölgedeki ders ve fiziksel imkan olarak en iyi konumdaki okul. eğer çocuğunuzu evinize yakın bir anaokuluna göndermek istiyorsanız bu bölgedeyseniz seçmelisiniz. birebir ilgi oldukça iyi durumda. kadıköy genelinde ve ataşehir in bazı bölgelerinde daha iyi imkana sahip okullar var elbette ama çocuğun gideceği yol ve yorgunluğu hesaba katınca buradan vazgeçmek istemedik.

 • İyi bir branş dersleri eğitimi yanında çocuklara milli değerlerimiz de aşılayan, sosyal sorumluluklarını, çevreye ve doğaya sevgiyi öğreten, bilinçlendiren sosyal faaliyetlerinin olması bizi çok etkiledi. Küçücük kızımın öğrendiği şeyleri değişimini gelişimini gördükçe çok mutlu oluyoruz. Fiziksel imkanlarının biraz daha gelişmiş olmasını isterdim onun dışında güzel okul tavsiye ederim.

 • RK

  Öncelikle Pek Salıncak ekibine çok teşekkür ediyorum ilgileri, sabırları, güleryüzlü tavırları için. Ders çeşitliliği fazla sanatsal derslerde başarılılar. Çocuğumuza ve bize olan katkılarını sayamayız. Sadece biraz daha büyük bir bahçeye sahip olsaymış daha iyi olurmuş ve yemek çeşitliliği fazla olsaymış.

 • Veli

  Konularında uzman kişiler olduklarını düşünüyorum. Her akşam yavrum okulundan gelip yaptıklarını anlatıyor. Hem eğlenip hem kendini geliştirdiğini görmek çok güzel. HERŞEY İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM. çocuklarımıza bir anne gibi baktıkları için çok teşekkür ederim

 • Veli

  Yavrumuz okulunuzda ilk adımlarını atmaya başladı. Küçük yaşta olmasına rağmen eğitimin öneminin görüldüğü değişimleri sayenizde yaşadık. Sabrınıza ve ilginize teşekkür ederiz.

 • Veli

  oğlumun okula büyük bir zevkle gitmesi beni çok mutlu ediyor özellikle gösterdikleri ilgi alakadan çok memnunuz öğretmenlerimizin yüzleri hep böyle güler umarım.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Ataşehir Pek Okulları Anaokulu İletişim Bilgileri

Örnek Mah. Libadiye Cad. Bakü Sok. No:3, Ataşehir / İstanbul
0 216 706 6902
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum