fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Doğrulanmış Profil
Özel Bahçeşehir Tarçından Maviye Anaokulu

Özel Bahçeşehir Tarçından Maviye Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 10
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/18:30
Sabahçı: 09:00/13:00
Öğlenci: 12:30/16:30

Özel Bahçeşehir Tarçından Maviye Anaokulu Hakkında

Özel Bahçeşehir Tarçından Maviye Anaokulu, çocukların fiziksel, zihinsel ve duygusal gelişimlerinin bir bütün oluşturduğuna inanmaktadır.

Çocukların ilk yolculuklarına yuva olan bu okulda yalın ve doğal objelerle; sanatsal yeteneklerine, matematiksel becerilerine, bilimsel meraklarına, sportif yönelimlerine ortam hazırlamakta ve çok yönlü gelişimlerini desteklemektedir.
Bünyesine kabul ettiği 3 ile 6 yaş arası öğrencilerin bilişsel, duygusal, fiziksel ve zihinsel gelişimlerini destekleyerek ayrıcalıklı bir hizmet sağlamaktadır.

Özel Bahçeşehir Tarçından Maviye Anaokulu; Montessori eğitim anlayışıyla, öğrencilerin kendi keşif yolculuklarını keşfederek çocuklara öz güven aşılamaktadırlar.
Öğrenme yükümlülüğünden önce, öğrenme zevkini çocuklara tattırmaktadırlar. Başakşehir, Bahçeşehir 2.Kısımda, hayatın geniş sahnesine doğru giden yolun daha ilk durağında, çocukların adımlarına inanç kazandırmaktadır.

Özel Bahçeşehir Tarçından Maviye Anaokulu, onlara okul içinde ve dışında özel bir iklim yaratmakta, fiziki koşulların, ideal düzeyde olmasına özen göstermektedirler.
Şehrin içinde yer alan ama şehrin gürültü ve kaosundan uzak, müstakil villada bulunan bu okul öncesi kurum ve tamamen okula ait olan geniş bir bahçe bulunmaktadır.
Bu bağlamda, çocukların hareket serbestisini yaşamaları, doğaya dokunmaları ve denge duygusu kazanmaları için harika bir ortam yaratmaktadır. Her an yeni bir şeyler öğrenen çocuklar, sadece oyun için tasarlanmış serbest oyun sınıflarında çocuklara sınırsız keşif özgürlüğü tanınmaktadır.

Özel Bahçeşehir Tarçından Maviye Anaokulu, beslenme sisteminde minik bedenlerden yapay, endüstriyel, paketlenmiş ürünleri ve şekeri uzak tutmaktadır.
En sağlıklı, doğal ve temiz koşulları çocuklara sunmak için mutfağa giren her şeyi özenle seçiliyor, yemekleri kurum içinde uzman aşçılar tarafından pişirilmektedir.
Bu sıcak yuva, çocukların tükenmez enerjisini, cıvıl cıvıl heyecanını doğru beslenme ile desteklemekte, mevsimsel sıcaklıklar elverdiğince seracılıktan yararlanılmaktadır.
Bu şekilde çocuklara küçük yaşta sağlıklı ve dengeli beslenme alışkanlığı kazandırılmaktadır.

Başakşehir, Bahçeşehir 2.Kısımda bulunan okulumuz tüm bu imkanlar dahilinde tercih edilen okul öncesi kurumlardan olmakta ve çevre ilçelerden gelen öğrencilerin ulaşımını refakatçi bulunan servis hizmetiyle güvenle sağlamaktadır.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

- Geri Dönüştürülmüş Malzemeler

- Keçe

- Karton/Mukavva

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Okul Personeli

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Yönlendirme

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Anne-Baba Eğitimleri

- Rehberlik

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Aktif Öğrenme Sistemi

- MEB Odaklı Eğitim

- Montessori Eğitimi

- Reggio Emilia Yaklaşımı

- Hibrit Eğitim Modeli

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Hayır

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

● Özel gereksinim öğrencisi (kaynaştırma öğrencisi) kabul ediyor musunuz?

- Evet

Yorumlar (26)

 • Sg

  İlk okul deneyimini yaşayacak olan oğlumun okula girdikten kısa bir süre sonra olmak istediği, kurucusuyla, müdürüyle, öğretmenleri ve çalışanlarıyla sevgi ve saygının hakim olduğu, iki yıldır çocuğumun her gün sevinç ve hevesle gittiği okuldur. Çocuğum severek okula gitsin, rafine şeker, paketli gıdadan uzak temiz beslensin, mahremiyetine, mutluluğuna önem verilsin ve gözüm arkada kalmadan huzurla çocuğumu bırakayım diyorsanız doğru yerdesiniz.

 • TA

  Tarcından Maviye anaokuluna oğlum 3 yaşında başladı.Eğitimde olduğu kadar hem güvenilirlik konusunda hem de hijyen konusundan çok memnunum.Okul sahibi Ayyüce hanım ve okul müdür Melek hanımın deneyimleri sayesinde okula ilk defa başladığımız sene engelleri aşarak ve en önemlisi Okulumuzu severek alıştık tabikide sınıf öğretmenimiz Dilara öğretmenimizinde katkılarıyla.Herşey için teşekkür ederiz..

 • İK

  Herşey oğlumuza uygun bir anaokulu bakmakla başladı. Bir türlü istediğimiz okulu bulamadık. Sonra Tarçından Maviye Anaokulunu gördük. Bilgi almak için içeriye girdiğimizde kurum sahibi ve okul rehber öğretmenimiz bizi karşıladı. Daha okula girer girmez okulumuzun sıcaklığını öğretmenlerimizin samimiyetini hissettik. Öncelikle kurum sahibi, rehber öğretmeni, öğretmenleri ve diğer personelleri ile birlikte kurumda görev yapan herkes kendilerini bu işe adamışlar. Öğretmen kadromuzda son derece memnunuz. İlgi ve alakalarını kesinlikle esirgemiyorlar. Veliler olarak bizlere de her konuda rehberlik yapıyorlar. Bunun için ayrıca müteşekkirim. Sınıflarımız, eğitim-öğretimde kullanılan materyaller tamamen çocukların istek ve ihtiyaçları doğrultusunda belirlenmiştir. Hijyen konusunda çok dikkatli davranıyorlar. Özellikle pandemi döneminde herhangi bir olayın yaşanmaması aileler olarak bizlere inanılmaz güven verdi. Okulda yapılan yemekler için kullanılan malzemeler günlük, taze ve güvenilir marketlerden temin ediliyor. Okulun bahçesi çocuklar için çok güzel şekilde dizayn edilmiş. Eğlenceli ve keyifli vakit geçiriyorlar. Hoşuma giden bir diğer önemli husus ise çocuklara sundukları eğitim-öğretimin yanında psikolojik, mental ve fiziksel destekte bulunmaları. Çocuğumuz güzel ahlakı, insanlara saygı duymayı, adil olmayı, paylaşmayı, kendini ifade etmeyi öğretmenlerimizin ve diğer çalışanların gayretleri ile pekiştirdi. Çocuğumuz iki yıldır Tarçından Maviye Anaokuluna devam ediyor. Seneye de devam edeceğiz. Tarçından Maviye ailesi iyi ki varsınız.

 • SK

  Tecrübeli ,anlayışlı ve ilgili egitim kadrosuyla bizlere ve çocuklara rehber olan çocuklar için güvenilir ve özgürce koşup oynayabilecekleri fiziki alana sahip olan ideal bir okul..Pandemi döneminde hijyen olarak gösterdikleri özen ve hassasiyet içinde ayrıca teşekkür ederim.Oğlumda biz de bu okulun bir üyesi olduğumuz için çok mutluyuz..

 • SK

  Tecrübeli ,anlayışlı ve ilgili egitim kadrosuyla bizlere ve çocuklara rehber olan çocuklar için güvenilir ve özgürce koşup oynayabilecekleri fiziki alana sahip olan ideal bir okul..Pandemi döneminde hijyen olarak gösterdikleri özen ve hassasiyet içinde ayrıca teşekkür ederim.Oğlumda biz de bu okulun bir üyesi olduğumuz için çok mutluyuz..

 • De

  Öncelikle çocuklar için hiçbir şeyi esirgemeyen sahibi var ve okadar mütevazi ve okadar güzel insanlarki her daim sizinle iletişim içerisinde. Heleki bir oryantosyan dönemimiz var kızım alıştığı halde busefer ben kendim ayrılamadım Melek hanımın ve ayyüce hanımın güzel sohbetlerinden Öğretmenler konusunda ise her biri birbirinden değerli insanlar ❤️ Biz çok mutluyuz yollarımız tarçından maviye kesiştiği için ❤️

 • Tertemiz,güvenilir bir okul, işini severek,büyük itinayla ve özveriyle yapan öğretmenleri sayesinde gözüm arkada kalmıyor. Çocuğumun orada mutlu olduğunu bilmek yetiyor. Kaliteli bir öğrenci ve veli kitlesi var, okulun fiziksel şartları iyi. Pandemi süresince çok dikkatli davrandılar hiç bir sıkıntı yaşanmadı.Teşekkür ediyoruz her şey için

 • AT

  Oğlumun severek gittiği ve gönül rahatlığıyla teslim ettiğim bir kurum. Temiz ve özenli bir yer.öğrencilerine karşı enerjileri yüksek, sevecen . Başka okul deneyimimiz de oldu ve sonuç hüsran karşılaştırma yaptığımda kaliteli bir kurum olduğunu söyleyebilirim.

 • ŞŞ

  Okul sahibi hanımefendinin ilgi ve alakası nezaketi ilk görüşmede etkilemişti beni. Daha sonrasında okulun beslenme alanında başarısı (ev yemeği , ev yoğurdu ) kendine özel bahçesi toprakla çocukların birebir vakit geçirebilmesi çok güzel. Bence okul yuva gibi olmalı. Tarçın da insan ev hissiyatına bürünüyor o sıcaklığı veriyor. Tavsiye ederimSpor jimnastik bale gibi ufak ufak başlangıç ve bedeni ileriye yönelik hazırlama alanında biraz eksik kaldıklarını düşünüyorum

 • A'dan Z'ye herşey çocukların gelişimi ve mutluluğu için tasarlanmış. Oğlumun severek gittiği ve çıkmak istemediği tek yer.

 • ML

  Tarçından maviye anaokulu ebeveynlerin her konuda rahatlıkla destek alabileceği bir okuldur. Eşimle sorunlu bir dönem geçirdik ve bu dönemin çocuğumuza yansımaması için okulla çok çalıştık. birlikte ulaştığımız noktada çocuğumuzun bu durumdan kötü etkilenmemesi bizi mutlu ediyor. Okulun aile ile iletişimi çok önemli ve bu okulun avantajını biz çok yaşadık, çok destek oldular.

 • A

  Okul secimi cocuklarimizin hayatinda cok onemli bir role sahip cunku okul hayati evin her bireyini etkiliyor. Cocugumuz okula onyargiyla baslamisti fakat oryantasyon donemi tamamlandiktan sonra haftasonu bile okula gelmek istiyor. haftasonu gezintilerimizde okulun onunden mutlaka gecip el salliyoruz.

 • AE

  Kızım için 32 aylıkken burasıyla görüşmüştük, 36 aylıkken başlayabileceğimizi söylediler. 4 ay boyunca bezi bırakma konusunda bizi yönlendirdiler, bu destek bize çok iyi oldu çünkü ilk ve tek çocuğumun bu önemli süreci uzman eşliğinde atlatmış oldu. Çocuğumun okulla tanıştığı ilk yılda arkadaşlarıyla güzel zaman geçirdiğine, paylaşmayı hoşgörüyü öğrendiğine şahit olduk. toplumdaki hoş davranışların çocukların yaşamına entegre edildiğini görmek mutlu ediyor.

 • NK

  Okul arayışım uzun süredir devam ediyordu. Bu anaokulunda ev sıcaklığını bulduğumu hissettim. Çocuğumu gönül rahatlığıyla bırakıp, öğretmenlerin anne sıcaklığıyla çocuğumla ilgileneceğini yönünde olumlu duygularım var. Bu sene bu okulu tercih edeceğiz. Herkes için hayırlı olmasını dilerim.

 • YE

  Benim oğlumda dahil çocuklar okulda çok güzel zamanlar geçiriyorlar, eve gitme saati geldiğinde oğlumu ve arkadaşlarını okuldan zor ayırıyoruz, kapıda diğer velilerle çocukları beklerken arkadaş olduk. Diğer veliler de bizim gibi çok memnun okuldan.

 • MA

  Hijyen konusunda çok dikkatli bir okuldur. Kızımın eğitim hayatının burada sürmesini istiyoruz. Tarçından Maviye İlkokulu açılmasını istiyoruz.

 • NA

  Çocuğumun her gün hyecanla uyanıp kendi çantasını hazırlayarak gittiği okulumuz. Çocukların koşarak özgürce eğlendiği çok güze bir bahçeye sahip. Öğretmenimiz ise Denizin en sevdiği kişi =)

 • S

  İşini gerçekten çok seven bir ekip. Çocuklar için herşey titizlikle seçilmiş. Sadece sağlıklı yemeklerin tercih edildiği, anne yemeklerinin piştiği yemek menüleri var. Aylık olarak bize iletiyorlar.

 • AD

  Çocuğuma olan ilgi ve sevgilerinden çok memnunum. Kurumdaki herkes çocuklar için büyük bir özveri ile çalışıyorlar. Tüm tarçından maviye anaokulu kadrosuna teşekkür ederim.

 • S

  Çocuğumuzun ilk okul tecrübesi olacağı için ebeveynleri olarak hem çok endişeli hem çok heyecanlıydık. Okula başladıktan sonra endişelerimiz silindi. Çocuğumun daha çok sosyalleştiğini çevresi ile daha sık iletişime geçtiğini gözlemledik. Beslenme konusundaki hassasiyetleri anne olarak beni çok mutlu ediyor.

 • ad

  Egitime bakis acilarini cok sevdim. Hic bir seyi zorlama gibi yapmiyorlar. Susleyip abartmiyorlar. Cocuklarin penceresinden bakiyorlar. Öğretmenleri çok cana yakın bir okul.

 • MV

  2 aydir ogluma okul bakiyoruz. Baktigim okullarin hepsine oglumla gitmedim. Begendiklerime onu da goturdum. İki okulu sevdi, baslarda okula uyum dorunu yasayacak saniyordum acikcasi. Ama tarcindan maviye anaokuluna girer girmez olumlu tepkileri bizi cok sasirtti. Kiyaslamak istemiyorum ama buranin havasi daha giriste bile farkli.

 • EP

  Yeni kayıt yaptırdım. Bana anlattıklarından çok etkilendim. Okul arayış sürecince birçok okul gezdim ama buradaki ilgiyle hiçbiryerde karşılanmamıştım. Bu okulu tercih etmemin asıl sebebi bu oldu. Kadrosu çok kaliteli, Kanadadaki bilim sistemiyle işbirliği yapıyorlar. Evime biraz uzak kaldı ve Esenyurt bölgesine servisleri yok ama kendim getireceğim. Sene içinde Esenyurt civarına servis eklenme ihtimali bulunuyor. Bu okulu diğer velilere tavsiye ederim.Servis güzergahları

 • GT

  Bir anne olarak bulabildiğim en güzel okul. Disiplinli, temiz, güvenilir en önemlisi de bu zaten. Bütün öğretmenlerin sevecen olması, işini severek yapıyor olmasını beğeniyorum.

 • AO

  Okula girince herseyin cocuk icin hazirlandigini hissediyosunuz. Çocuklar icin ozel vestiyer yaptirmislar. Sahsen ben ozbakim becerilerini kazanmasini cok onemsiyorum. Oglum bayildi. Ozellikle idarecisinin uzman psikolog olmasi beni bir cok konuda aydinlatmasina sebep oldu. Ogrenciyi cok yonlu tanimaya calisiyorlar.

 • yt

  Okulu gezdiğimizde binanın tamamen yenilenmiş olduğunu ve çocuklara göre tasarlanmış olduğunu gördük. Bahçesi çok geniş, çimen kaplı ve ağaçta meyveleri, sebze bahçesinde domatesleri biberleri yetiştiriyorlar. Çocukların bunları görmesinin çok güzel olduğunu düşünüyorum. Bir de kapalı oyun sınıfı var, içerisi aylık üyelikle girilen saatlik oyun alanları gibi sanki ama daha güzel. gün içerisinde tüm sınıfların 2 saat serbest oyun oynadıklarını söylediler. sahipleri çok canayakın kişiler.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Bahçeşehir Tarçından Maviye Anaokulu İletişim Bilgileri

Bahçeşehir 2. Kısım Mahallesi, Turgut Özal Bulvarı, No:56/c, Başakşehir / İstanbul
0 212 963 2073
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum