fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Başakşehir Ritim Anaokulu

Özel Başakşehir Ritim Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/18:00
Sabahçı: 09:00/13:00
Öğlenci: 12:00/16:00

Özel Başakşehir Ritim Anaokulu Hakkında

Amacımız mutlu, huzurlu bir yarın için doğuştan var olan merak duygusu ile sorgulayan, değer merkezli, özünü bilen, kendini ifade edebilen, fikirlerini özgüvenle dile getirirken çevresine de saygılı, doğa sevgisine sahip bireyler yetiştirmektir. Eğitim programlarımız okul öncesi öğretmenlerimiz, psikologlarımız tarafından yazılmaktadır. Programlarımız doğa sevgisi, ekoloji, sanat temellidir. Orman Okulu ve Reggio Emilia yaklaşımları etkinliklerimizi tasarlamamızda benimsediğimiz yaklaşımlardır. Atölye çalışmalarımızla okul öncesi programlarımız desteklenmektedir. Her atölye sonunda öğretmenlerimiz ve atölye eğitimcilerimiz öğrencilerimizle ilgili bilgi alışverişinde bulunmaktadırlar. Özel Ritim Anaokulu Ailesi rehberlik servisimizi etkin olarak kullanmaktayız. Çocuklarımız okulumuza başladıkları ilk günden itibaren rehberlik servisimiz ile oryantasyon programına dahil olurlar. Bu süreçte oyun bizim için önemli bir yöntem. Çocuklarımız oyun yolu ile bizlere kendilerini açarken aynı zamanda okulumuza, arkadaşlarına ve öğretmenlerine güvenli bağlanma sağlanmaktadır. Uyum sürecimizi sağlıklı atlattıktan sonra çocuklarımız belli periyotlarla rehberlik servisimizde görüşmeleri sağlanmaktadır. Çocuklarımızın gelişimlerini desteklerken ebeveynlerimiz için farklı konularda eğitim seminerler düzenlemekteyiz. Aynı zamanda belli aralıklarla ebeveynlerimizle toplantılar yapıp çocuklarımızla ilgili bilgiler vermekteyiz. 4-6 yaş kadar öncesi dönem kadar daha önceki dönemin önemini de bilmekteyiz. Bu bilinçle haftanın belli günlerinde kurumumuzda anneli oyun grupları düzenlemekteyiz. Anneli oyun gruplarımızda çocuklarımızın gelişimlerini destekleyici etkinlikler yapmakta ve annelerimize de çocuklarımızı evde destekleyici etkinlik örnekleri sunmaktayız.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- MEB Odaklı Eğitim

- Reggio Emilia Yaklaşımı

- Oyun Temelli Eğitim

- Waldorf Pedagojisi

- P4C Eğitim Sistemi

- Çoklu Zeka Modeli

- (PYP) Primary Years Programme - İlk Yıllar Programı

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Metal

- Geri Dönüştürülmüş Malzemeler

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Okul Personeli

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Okul Öncesi Öğretmeni

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Duygu Gelişimi

- Zeka Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

Yorumlar (7)

 • NK

  Şükürler olsun oğlum okuluna çok severek gidiyor, bende her seferinde iyi ki yolumuz kesişmiş diyorum Ritim’le. Merak duygusunu her daim taze tutuyorlar okulumuzda doğa, bilim, spor, sanat iç içe. Çocuk odaklı oldukları için müteşekkirim yönetime ve öğretmenlerimize.

 • B

  Merhabalar ben sanat ve doğa dersi ögretmeniyim.Ritim Anaokulunda dersler keyifli çünkü çocuklar özgür ve birey olma yolunda destekleniyorlar.Keşfetmelerine saygı duyarak öğrenme ortamı sağlıyoruz.Ve orman dersleri kazanımları çok önemli .Yolumuz kesiştiği için çok müteşekkirim.Sevgiler

 • ŞI

  Merhaba herkese Ritim Anaokulu bizim aradığımız bütün özellikleri mufredatina almış bir okul diğer kurumları gezdiğinizde şu klup bu kadar şu etkinlik müfredat dışı bu kadar gibi ekstra bir sürü fiyat çıkarıldı diğer çocuklar o klupteyken çocuğumuzun kendini nasıl hissedeceği kimsenin umurunda değil Ritim Anaokulu klüpleri veye ekstra dersleri ayrı ucretlendirmeyip bilakis her çocuğu yeni ufuklar açma çabasında bir kurum ayrıca çocukları masa basında tutan bir programlarıda yok bireysel özellikleri dikkate alınıyor açık hava orman etkinlikleri sanat drama değerler eğitimi yapılandırılmamış oyun sistemleri mükemmel oryantasyon programları yemek listelerine göstermiş oldukları titizlikleriyle Basaksehire ana okulu anlayışına farklı bir bakış kazandırdılar çooooook memnunuz çocuğumuz haftasonu olsun istemiyor

 • NK

  Adı üstünde Ritim, çocukluğun ritmine şahit oluyoruz okulumuzun vesilesiyle. Doğayla sıkı fıkı çocuklarımız, ağacı seven, toprağa dokunan ve en önemlisi kıymet bilmeyi öğreniyor küçük yavrular. Okulumuza girerken güler yüzle, tatlı dille karşılanıp ve aynı şekilde uğurlanıyoruz. Doyasıya oyunun tadını çıkarıyor çocuklar, buna şahit olmak da biz anne babalar için pek kıymetli.

 • EK

  Okulunuzun velisi olarak o kadar memnunum ki birinci sınıfa vermesem yeni gitse EMİR ritim anaokuluna diorum

 • MM

  Meryemi okula alistirma sureci benim icin cok yorucu ve oldukca zorlu bir surecti...takiiii sizinle tanisana dek

 • HS

  Ben bir "Ritim" velisi olarak Öncelikle özveri ile çalışan tüm öğretmenlere ve personele teşekkür ederek başlamak istiyorum. Bizlere ve en önemlisi çocuklarımıza gösterdiğiniz önem ve özen için hepinize teşekkür ederim. Çocukların gelişimi için bilimsel yöntemlerle ustaca harmanlanmış bir eğitim süreci var Ritim’de. Ayrıca Ritim'i farklı kılan önemli unsurlardan biri her hafta gidilen orman ve yapilan geziler. Çocuklarımız sorgulayarak, araştırarak, dokunarak, deneyerek, pek çok şeyi yerinde yaşayarak öğrendiler. Bu kadar keyifli, neşeli, araştırmacı , gözlemci ve aktiviteli bir dönem yaşamak her çocuğa nasip olmaz, bunu tüm içtenliğimle söylüyorum ve bu konuda çok nasipli olduğumuzu düşünüyorum. Değerlerinin farkinda olarak yetişen bir nesil geliyor insallah.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Başakşehir Ritim Anaokulu İletişim Bilgileri

Başak Mahallesi İhlas Sokak. 4. Etap 1. Kısım V1K103, 34480 Başakşehir/istanbul
0 212 963 2076
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum