fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Lütfen Bekleyin...

Doğrulanmış Profil
Özel Basınköy Mev Koleji Anaokulu

Özel Basınköy Mev Koleji Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 4-6
Psikolojik Danışman: Var
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:30/17:30

Özel Basınköy Mev Koleji Anaokulu Hakkında

Özel Basınköy Mev Koleji Anaokulu İstanbul, Bakırköy’de bulunmaktadır. MEV Koleji 1997 yılında lise eğitimi ile eğitim hayatına başlamış 1998 yılında ise kolej bünyesine ilkokul, ortaokul ve okul öncesi kademelerini de katmıştır.
Özel Basınköy Mev Koleji Anaokulu'nda Okul Öncesi Eğitim Anlayışı,
Öğrenciler eğitimin sürekliliği ilkesine dayalı olarak ilkokula hazırlanırken; özgürce hareket edebilecekleri güvenli ve hijyenik oyun ve eğitim ortamlarında hem anadilde hem yabancı dilde kendilerini rahat ve doğru biçimde ifade edebilecekleri bir eğitim alırlar. Öğrencilerin yeteneklerini keşfetmek ve geliştirmek, araştırma ve keşfetmeye yönelik motivasyonlarını artırmak amacıyla ;
• Okul ve eğitim sisteminin merkezine öğrenciyi yerleştiren Öğrenci Merkezli Eğitim yaklaşımıyla eğitimin hedeflerini öğrencilerin bireysel gelişimleri ve ihtiyaçları doğrultusunda yapılandırmayı amaçlar. Her öğrencinin hazır bulunuşluk düzeyi, aile yapısı, toplumsal çevresi, ilgileri, yetenekleri ve öğrenme stillerinin farklılık gösterdiği gerçeğinden yola çıkarak farklılık gösteren her bir öğrencinin ihtiyaçlarına uygun esnek öğrenme ve öğretmen stratejilerini ders bazında eğitim programlarımızın içine entegre edilir.
• Proje Tabanlı Öğrenme Yaklaşımıyla öğrencilerin araştırma yapmalarına ve kendilerini ilgilendiren konuları farklı ortamlar sunarak keşfetmeleri amaçlanır.
• Günlük Program Planla, Yap, Hatırla (Değerlendir) süreçlerini içeren High Scope Programı ile öğrencilerin özgüvenlerinin ve bağımsızlıklarının desteklenmesini, sorumluluk alma ve zaman yönetimi becerilerinin geliştirilmesi hedeflenir.
• Öğrenme için gerekli, doğru soruları sorabilen, öğrenmeyi seven ve bilime meraklı bireyler yetiştirmek amacıyla Gems Programı; Matematiği müzik, spor, sanat, oyun ve duygularla öğrenmeyi hedefleyen Mathazone Programı uygulanır.
• Sınıf içerisinde etkinlikler, sınıf çalışması, oyunlar ve örnek olay yöntemleriyle öğrencilere evrensel değerlerin kavratılması ve bu değerleri duygu, düşünce ve davranışlarına yansıtabilmeleri amacıyla Karakter Eğitimi rehberlik programı uygulanır.
• Öğrencilerin yaratıcılıklarını geliştirmeye uygun ortamlar yaratarak farklı düşünme becerilerini geliştirmek amacıyla uygulanan Scamper Programı ile öğrencilerin çok boyutlu düşünmeleri ve konu ne olursa olsun yaratıcı çözümler üretmeleri hedeflenir.
• Ben Sorun Çözerim Programıyla öğrencilere , ‘insanlardan kaynaklanan’ sorunları fark edebilmeleri ve bu sorunları çözebilmelerine yardım edecek düşünme becerilerini öğretmeyi hedefler.

Özel Basınköy Mev Koleji Anaokulu'nda etkin öğrenme ve çoklu zeka modeline göre planlanmış eğitim ortamlarında, yaş grubu özellikleri dikkate alınarak aşamalandırılan yabancı dil eğitimi haftada 4 saati “native” olmak üzere toplamda 10 saat İngilizce eğitimini kapsar.

Özel Basınköy Mev Koleji Anaokulu'nun güvenliği, Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığından izinli profesyonel güvenlik şirketi tarafından sağlanmaktadır. Okulun kapalı ve açık tüm alanları 24 saat güvenlik kameraları ile korunmaktadır. Özel Basınköy Mev Koleji Anaokulu'nda temizlik hizmeti de profesyonel bir temizlik firması tarafından yürütülmektedir.

Özel Basınköy Mev Koleji Anaokulu Soru - Cevap

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Hayır

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

- İdareciler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada birkaç kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

- Çoklu Zeka Modeli

- Gems ve High Scope

- Hibrit Eğitim Modeli

Özel Basınköy Mev Koleji Anaokulu Sıkça Sorulan Sorular

 • Özel Basınköy Mev Koleji Anaokulu hangi saatlerde hizmet veriyor?
  Tam gün eğitim saatleri 08:30 - 17:30 şeklindedir.
 • Özel Basınköy Mev Koleji Anaokulu hangi yabancı dil imkanlarını sunuyor?
  Kurumda İngilizce dil eğitimi verilmektedir.
 • Özel Basınköy Mev Koleji Anaokulu yaş aralığı nedir?
  4-6
 • Özel Basınköy Mev Koleji Anaokulu yaz okulu hizmeti sunuyor mu?
  Kurumda yaz okulu hizmeti sunulmamaktadır.
 • Özel Basınköy Mev Koleji Anaokulu psikolojik danışman bulunduruyor mu?
  Kurumda psikolojik danışman bulunmaktadır.

Özel Basınköy Mev Koleji Anaokulu Yorumları (10)

 • Kızım MEV Kolejinden mezun oldu ve çok çalışmayı sevmemesine rağmen ilkokulda aldığı temel ve ortaokuldaki öğretmenleri sayesinde istediğimiz nitelikli bir okulu kazandı. Ayrıca okulunu da çok seviyordu, şimdi çok özlüyor. Teşekkürler MEV Koleji Basınköy Okulları.

 • HD

  Çok başarılı 2 yıl geçirdik.ilkokulun temellerini sağlam attığımıza inanıyorum.çok yönlü özgüven sahibi çocuklar yetişiyor.

 • MY

  Kızımı Anasınıfından başlayıp güvenle gönderdiğim. Gelişimini gururla izlediğim nitelikli Atatürkçü okul.

 • GD

  Okul- aile iş birliğine ve ulaşılabilirlik konusuna oldukça önem veren bir okulda çocuğumun ilk okul deneyimini yaşadığımız için çok şanslıyız. Kaygılarınızı ve beklentilerinizi anlayan ve hızlı çözümler üreten deneyimli eğitim kadrosuyla çok verimli bir dönem geçirdik. Hiç tereddüt etmeden ilkokula da burada devam edeceğiz.

 • KK

  Oğlum iki yıl gitti bu okula. bir sürü iyi kötü tecrübemiz oldu okulda öğretmenleri her daim anlayışlı ve güleryüzlü idi. İyi bir eğitim aldı çocuğum çok memnun kaldık. İyi bir hizmet veriyorlar başarılarının devamını dilerim.

 • NK

  İyi bir eğitim veriyorlar ancak sosyal faaliyetlere çok zaman ayırmamaları biraz kötü. Ayrıca bahçesi de çok yeterli değil daha yeşillik bir bahçe olabilirmiş. Öğretmenlerin ilgisinden ve verilen hizmetlerden memnunuz.

 • SA

  Kızımı bu okula gönderiyorum okula başladığından beri ingilizcesi çok gelişti bizimle konuşabiliyor hatta okulda gerçekten iyi bir eğitim veriliyor. Dersler öğretme amaçlı işleniyor ezber kesinlikle yok.

 • EA

  Ders çeşitliliği çok. Ayrıca derslere alanında uzman eğitmenler girmektedir. Öğrencilere spor ve sanat alanlarında bir çok ders seçeneği sunuluyor iyi bir eğitim verildiğini düşünüyorum.

 • NA

  Yıllardır hizmet veren köklü bir okul. okulda disiplin mevcut verilen hizmetlerde hiç bir sorun çıkmıyor. Eğitmenler ve personeller de deneyimli olduğu için çok şanslıyız. Güvenilir bir okul arıyorsanız bu okulu seçin derim

 • GA

  Çocuğumu Mev'e gönderiyorum disiplinli bir okul eğitimi iyi oyun odaklı işleniyor dersler. Bir çok imkan mevcut okulda sınıflar donanımlı ve temiz. Güvenlik konusunda da çok titizler.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Basınköy Mev Koleji Anaokulu İletişim Bilgileri

Basınköy Mah. Valikonağı Cad. Emre Sok. No:8, Florya / İstanbul
0 212 963 2081
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Harita
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum