fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Biltes Koleji Anaokulu Sadabad Kampüsü

Özel Biltes Koleji Anaokulu Sadabad Kampüsü

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 18
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/16:00

Özel Biltes Koleji Anaokulu Sadabad Kampüsü Hakkında

Biltes Koleji'nin ilk yerleşkesi olan Özel Biltes Koleji Anaokulu Sadabad Kampüsü 2015'te eğitim öğretime başlamış olup, bünyesine 3-6 yaş aralığında ki öğrencileri kabul etmektedir. ''Gelecek Merkezli Okul'' felsefesine sahiptir. Bu bağlamda teknolojiyle birlikte bir eğitim metoduna sahiptir. Bu doğrultuda okulda sorumluluk bilinci yerinde, ahlaki değerlere sahip, çalışkan ve disiplinli bireyler yetiştirmek amaçlanmaktadır. Öte yandan Biltes Koleji'nin eğitim metodu ile "Yaşam Boyu Öğrenen Program Misyonu", öğrenmeyi seven, küçük yaştan itibaren geleceğini kurgulayabilen, bunun yanında araştırmacı, merak eden bir bireyler yetiştirilmektedir. Özel Biltes Koleji Anaokulunda çocukların fiziksel ve zihinsel zekalarını geliştirmeye yardımcı çeşitli sanatsal ve sosyal faaliyetler yapılmaktadır. Böylelikle çocukların kendilerini daha iyi ifade edebilme becerileri sağlanarak, öz güvenleri arttırılmaktadır. Okulda günün büyük bir bölümünde yabancı dil ile iç içe olması sebebiyle çocukların yabancı dil yetenekleri geliştirilmektedir. Özel Biltes Koleji Anaokulu Sadabad Kampüsü; alanında uzman eğitmen kadrosu, donanımlı sınıfları ve kaliteli eğitim programları ile sosyal, sanat, fen ve matematik alanlarında çocukların gelişimlerini sağlamaktadır. Okulda çocukların ezber yoluyla değil görerek, araştırarak, sorgulayarak, deneyerek ve tecrübe ederek öğrenmeleri sağlanmaktadır.Bu amaçla okulda PYP Anaokulu programı uygulanmaktadır. Bu program ile çocuklara seçimler, tahminler ve mantıksal ve yaratıcı kararlar vermeyi öğrenmekte ve sorunları çözmede ve bunları önceden belirlenmiş cevaplar bulmak yerine merak uyandırarak desteklemektedir. Okulda çocuklarla birlikte drama, dans, sanat, fen, spor, jimnastik, atletizm, fen, matematik, fen laboratuvarı gibi daha birçok ders alanlarında uzman branş öğretmenleri ile yapılmaktadır. Özel Biltes Koleji Anaokulunda bulunan yemekhanede sağlıklı, dengeli bir diyet, bir beslenme uzmanı tarafından hazırlanmaktadır. Gün içerisinde çocuklara sabah, öğle ve ikindi olmak üzere 3 öğün yemek verilmektedir. Okulun hizmetleri arasında güvenlik ve servis imkanları da bulunmaktadır. Okulda 3 hafta süren yaz okulu eğitim programı da bulunmaktadır.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

- Çoklu Zeka Modeli

- Oyun Temelli Eğitim

- Aktif Öğrenme Sistemi

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Hayır

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Geri Dönüştürülmüş Malzemeler

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

- Okul Personeli

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Ahlak Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada 1 kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Yönlendirme

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

Yorumlar (6)

 • ÜS

  İdare kadrosu ve eğitimci kadrosuyla,akademik olarak,spor ve sanat etkinliklerinde başarılıSportif branşlara ve sanatsal aktiviteler daha fazla olmalı

 • TY

  Biz velilerle sürekli irtibat içinde olmaları bizi Biltes'e bağlayan en büyük neden. Böylelikle hem çocuğun gelişimini öğretmeni gözüyle daha net takip edebiliyoruz hem de gözümüz arkada kalmıyor. Bu açıdan iyi ki Bİltesi tercih etmişiz diyoruz. Ayrıca dengeli beslenmeyi alışkanlık haline getiriyorlar çocuklar üzerinde. Okulda çocuklar için çok iyi bir ortam sağlanmış, Sınıflar ferah temiz bir ortam. Güvenebileceğiniz bir yuva kesinlikle. Tavsiye ederiz.

 • ÖE

  Tecrübeli öğretmenlerine güvenerek emanet edebiliyoruz. Bu konuda içimiz çok rahatladı. Önceki yuvalarla çok problem yaşadık. Okulun sorumluluk bilincini şimdiden aşılaması ayrıca çok hoş.

 • TT

  Kızımızın çok ilerleme katettiğini söyleyebilirim sizin sayenizde. Okulda paylaşmayı, ahlaki değerleri öğrenerek yeteneklerine keşfedebilme imkanı buluyor. Gelecek için bu çok önemli.

 • CS

  Bizim için eğitimin devamlılığı çok önemliydi. Aynı ortamda anasınıfını ilkokulu devam etmesi açısından Biltesi tercih ettik. Şu zamana kadar da oldukça memnunuz diyebilirim. Öğretmenlerinin ilgisi, Kolej ortamında temiz sağlıklı yemeklerle kaliteli bir eğitim sunuyorlar.

 • ÖS

  Evimizin yakınında bu kadar iyi bir okulun olması bizim için büyük şans. Başta alışmada problem yaşadık. Özellikle oğlumuzun sağlık problemleriyle okula devamlılığı az olduğu için adaptasyon sorunu yaşandı. Ancak öğretmenleriyle bunu en iyi şekilde atlattığımızı düşünüyorum. Daha iyi ilgilenilemezdi doğrusu. Bu sebeple geleceğini daha istikrarlı ilerletebilmesi için İlkokulu da Bilteste devam etmeyi düşünüyoruzç

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Biltes Koleji Anaokulu Sadabad Kampüsü İletişim Bilgileri

Çobançeşme Caddesi Merkez Mahallesi Sardunya Sokak No: 3/1 Kağıthane – İstanbul
0 212 963 2087
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum