fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Lütfen Bekleyin...

Doğrulanmış Profil
Özel Büyükçekmece Akademi Okulları Anaokulu

Özel Büyükçekmece Akademi Okulları Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/16:10

Özel Büyükçekmece Akademi Okulları Anaokulu Hakkında

Özel Büyükçekmece Akademi Okulları Anaokulu sınıf mevcutlarını on beşer kişilik olarak düşünmüştür. Bu sayede çocukların kalabalıktan uzak ve daha bireysel eğitim alabilmelerine olanak tanınmıştır. Okul İstanbul’ un Büyükçekmece ilçesinde yer almaktadır. Psikolojik danışmanlık hizmetlerinin de var olduğu okulun eğitim yaşı grubu üç ve altı yaştır. Okulda çocukların fiziksel ihtiyaçlarını giderebilmeleri için uyku odası, konferans salonu, yemekhane, laboratuvar, havuz, revir, kütüphane, müzik odası, bahçe ve sanat atölyesi bulunmaktadır. Okul hizmetleri arasında güvenlik, servis, rehberlik ve yaz okulu hizmetleri mevcuttur. Yabancı dil eğitimi olarak İngilizce tercih edilmiştir. Okulda sanatsal aktivite olarak bale, dans ve görsel sanat eğitimleri verilmektedir. Okulda gezi ve müzik kulüpleri mevcuttur. Büyükçekmece Akademi Okulları Anaokulunun eğitimdeki amacı eğitim ve öğretim yaşantılarına ilk adımı atan öğrencilerin öz bakım, psiko-motor, sosyal ve duygusal, bilişsel ve dilsel gelişimlerini desteklerken, bireysel farklılıkları da göz önüne alarak takip ve gözlem yolu ile oryantasyon çalışmaları yapılarak çocuklara destek olmaktır. Tüm bu çalışmalar yapılırken çocuklar için evrensel bir dil olan oyun ile eğitim yöntemi uygulanmaktadır. Rehberlik öğretmenleri çocukların yaş gruplarına göre gelişimlerini takip etmekte ve raporlar tutmaktadır. Bu anlamda öğrencilerin küçük kas gelişimi, görsel-işitsel algılama gücü, dikkat kavramı, kavram bilgisi, gibi temel becerilerinin gelişip gelişmediği incelenmektedir. Sosyal becerilerin gelişimini desteklemek amacı ile değerler eğitimi verilmektedir. Velilerin çocukları ile daha etkili iletişim kurabilmeleri ve sorun çözücü olabilmeleri için veli seminerleri düzenlenmektedir. Okulun branş dersleri beden eğitimi, görsel etkinlikler, müzik, dans ve bale, dramadır. Okulun etkinlikleri eğitsel etkinlikler( kültür, sanat ve spor) dallarında yapılmaktadır. Yapılan etkinlikler ile çocuklar kendilerini daha iyi tanır. Sorumluluk almayı bilir ve buna önem verir. Okulda üç öğün yemek verilmektedir. Büyükçekmece Akademi Okulları Anaokulu Sabah kahvaltısı, öğlen yemeği ve ikindi kahvaltısında çocukların organik beslenmelerine dikkat edilirken okulda temizlik kurallarına büyük önem verilmektedir. İngilizce eğitiminde TEBS yöntemi uygulanmaktadır. İngilizce eğitiminde eğlenerek öğrenme yöntemi uygulanır. Bu anlamda beş duyu organı kullanılarak öğretilen sistemde çocukların oyun ile daha kalıcı bir öğrenme sisteminde başarılı olmaları hedeflenir.

Özel Büyükçekmece Akademi Okulları Anaokulu Sıkça Sorulan Sorular

 • Özel Büyükçekmece Akademi Okulları Anaokulu ortalama sınıf mevcutları kaçtır?
  15
 • Özel Büyükçekmece Akademi Okulları Anaokulu hangi saatlerde hizmet veriyor?
  Tam gün eğitim saatleri 09:00 - 16:10 şeklindedir.
 • Özel Büyükçekmece Akademi Okulları Anaokulu hangi yabancı dil imkanlarını sunuyor?
  Kurumda İngilizce dil eğitimi verilmektedir.
 • Özel Büyükçekmece Akademi Okulları Anaokulu yaş aralığı nedir?
  3-6
 • Özel Büyükçekmece Akademi Okulları Anaokulu psikolojik danışman bulunduruyor mu?
  Kurumda psikolojik danışman bulunmaktadır.

Özel Büyükçekmece Akademi Okulları Anaokulu Yorumları (4)

 • ŞC

  Rehberlik öğretmenleri çocukların yaş gruplarına göre gelişimlerini takip ediyor her çocuğa özel davranıyor. Öğretmenleri de aynı şekilde sınıfta her çocuk özeldir düşüncesi ile hareket ediyor ve her çocuğun öğrenme kapasitesinin farklı olduğu bilinciyle hareket ediyor.

 • HD

  Organik beslenmeya önem veriyorlar çocuklarımız en kıymetlimizi bu okula emanet ediyoruz her alanda da titizlikle davranmalarını bekliyoruz haliyle. Bu okul bizi anlıyor tüm hizmetleri en iyi şekilde gerçekleştiriyor.

 • FA

  Çocuğum bu okula başladığından beri olgunlaştı sorumluluk almayı öğrendi daha displinli daha meraklı bir çocuk oldu adeta sihirli değnek değdi çocuğuma bir anaokulunun çocuğumu bu kadar değiştirebileceğini hayal edemezdim. Tüm öğretmenlerine okul müdürüne ve personellere sonsuz teşekkürler.

 • KS

  Okulda branş derslerinin yanı sıra kültür, sanat, spor alanlarında etkinlikler yapıyorlar Çocuklarımızı çok yönlü gelişmelerini sağlıyorlar. Gezi etkinlikleri ile de çocuklarımızın ufkunun genişlemesini çevreyi tanımasını sağlıyorlar. Kaliteli bir eğitim arıyorsanız bu okulu arayın derim

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Büyükçekmece Akademi Okulları Anaokulu İletişim Bilgileri

Fatih Mah. Cengiz Topel Cad. Evliya Çelebi Sok. No:2, Büyükçekmece/İstanbul
0 212 963 2076
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Harita
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum