fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Doğrulanmış Profil
Özel Büyükçekmece ALKEV Anaokulu

Özel Büyükçekmece ALKEV Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-5
Psikolojik Danışman: Var
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:15/16:00

Özel Büyükçekmece ALKEV Anaokulu Hakkında

İstanbul Büyükçekmece de bulunan Özel Büyükçekmece ALKEV Anaokulu'nun eğitim yaşı grubu 3-5 yaştır. Okulun giriş saatleri sabah seki on beş olup, çıkış saatleri akşam üzeri üç kırktır. Okulun geliş ve gidişleri düzenli bir şekilde sağlanabilmesi için bir de servisi mevcuttur. Okulda yemekhane, revir ve bahçe mevcuttur. Bunların dışında bir de rehberlik hizmeti vardır. ALKEV yani Özel Alman Liseliler Kültür Ve Eğitim Vakfı Anaokulu’ nda eğitimin temelinde oyun önemli bir yer tutar. Çağdaş eğitim yöntemleri ile eğitmeyi tercih eden okulda program olarak anadil düzeyinde Almanca konuşan iki adet sınıf öğretmeni rehberliğinde tüm faaliyetler gerçekleştirilmektedir. Tüm gün Almanca dil eğitim programı çocukların eğlenerek, deneyerek, keşfederek öğrenmelerine olanak tanır. Eğitim ve öğretim programında bireysel gelişim farklılıkları desteklenerek düşünme becerileri eğitim modeli uygulanır. Hazırlık grupları 3-4 ve 4-5 yaş gruplarıdır. Okul branş dersleri arasında beden eğitimi, temel jimnastik, müzik eğitimi, satranç ve mindlab eğitimi verilmektedir. Mindlab eğitim sistemi düşünce oyunları ile düşünce becerilerinin geliştirilmesini sağlama yöntemidir. Özel Büyükçekmece ALKEV Anaokulu''nda rehberlik çok önemli bir yer tutmaktadır. Rehberlik servisinin çalışmaları öğrenci tanıma ve izleme, oryantasyon çalışmaları, bireysel çalışmalar, sosyal sorumluluk bilinci geliştirmek amacı ile yapılan çalışmalar, grup gözlemleri, değerler eğitimi, kayıt görüşmeleri, okul olgunluğu çalışmaları, sınıf çalışmaları, grup çalışmaları mevcuttur. Okulda özel gün ve haftalarda çocukların bilinçli olmasını sağlayacak etkinlikler yapılmaktadır. Gezi faaliyetlerinde çiftlik, cam atölyesi, Bolu Kayak Kampı, anaokulu sanat okulu ziyareti, Kartalkaya Kayak Kampı, Kültür parkı, İtfaiye gezisi, Atatürk Deniz Köşkü, botanik bahçe gezileri ve çok daha fazlası olmak üzere çocuklarda hem kültürel açıdan hem de ruh sağlığı açısında büyük gelişim sağlayan etkinlikler ve geziler yapılmaktadır. Değerler eğitimi ile çocuklara insan ve hayvan sevgisi, konuşma ve dinleme adabı, çevre bilinci, doğruluk ve düzenli olma, selamlaşma, hoşgörü ve işbirliği bilinci kazandırılmaktadır. Bu bilinçlerin kazandırılması adına değerler eğitimi derslerinde çocuklara bir takım görevler verilmektedir. bu görevler eşliğinde çocuklar hem eğleniyor, hem sorumluluk almış oluyor hem de öğreniyor.

Yorumlar (4)

 • Okulun fiziki imkanları dört dörtlük diyebilirim nitelikli bir eğitim için her şeyi düşünmüşler. Temizlik, yemekler, güvenlik de sorunsuz. Kızımı yolluyorum kızım da ben de çok memnunuz.

 • FS

  Çocuğunuz iyi bir dil eğitimi alsın, ilkokula hazırlansın ve iyi bakılsın istiyorsanız kesinlikle bu okulla bir görüşün derim. Verilen hizmetlere göre de fiyatları çok uygun. İnsan hayret ediyor.

 • Veli

  Yavrum biraz daha büyüdüğünde dil eğitimi dolayısıyla buraya göndermeyi düşünüyoruz.

 • Veli

  Almanca ağırlıklı memnun edici bir eğitim sistemleri var.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Büyükçekmece ALKEV Anaokulu İletişim Bilgileri

Alkent 2000 Mahallesi, Mehmet Yeşilgül Caddesi, No:7, Büyükçekmece / İstanbul
0 212 963 2082
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum