fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

ALKEV Okulları

ALKEV Okulları hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere kolayca ulaşın. ALKEV Okulları'nın; fotoğraf galerilerine, tanıtım yazılarına, veli yorumlarına göz atın.

ALKEV Okulları'ndan Eğitime Bakış

ALKEV OKULLARI

ALKEV (Alman Liseliler Kültür Ve Eğitim Vakfı) Okulları Büyükçekmece'de doğanın içinde, öğrencilerin istek ve ihtiyaçlarını karşılayacak her türlü detayın düşünüldüğü bir eğitim kompleksi ile hizmet vermektedir. Okul, açık ve kapalı spor salonu ve 18.000 m2 yeşil alanı ile öğrencilerin gelmekten keyif aldığı bir yuvaya dönüştürülmüştür. Kampüs öğrencilerin huzur ve güven içinde eğitim görmesini sağlayacak tüm donanımlara sahip olmanın dışında, teknolojik altyapısı sayesinde nitelikli bir eğitim sunmaktadır. ALKEV Okulları, anaokulundan lise sona kadar etkin ve katılımcı eğitim modeliyle uluslararası arenada başarı elde edebilecek akademik yeterliliğe sahip bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Bilginin ezberlendiği değil, elde edilip kullanılabildiği ortamlar yaratan kurum bu amaca uygun eğitim programı ile lider okul olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.


ALKEV Okulları, öğrencilerin isteklerini anlayabilmek için onları sürekli dinlemekte ve her biri alanında uzman eğitim kadrosu ile beklentileri karşılamaya ve ihtiyaçlara cevap vermeye çalışmaktadır. Öğretmenlerin tecrübelerini ve akademik bilgilerini öğrencilerine doğru ve öğrencilere yarar sağlayacak şekilde aktarılması için öğretmenlerde motive edilmekte ve öğrenciler ile iç içe olmaları sağlanmaktadır.


ALKEV Okulları, öğrencilerin akademik gelişimlerini desteklemek adına çalışmalarını çok yönlü olarak sürdürmektedir. Bu doğrultuda öğrenciler sınırlandırılmış kapasitelerdeki sınıflarda, öğretmenleriyle birebir iletişim imkanı bularak ders işlemektedir. Kurumda bulunan psikolojik danışmanlık ve rehberlik servisi ile öğrencilerin yaşayabilecekleri problemlerin önüne geçmek amaçlanmaktadır. Rehberlik servisinin çalışmaları öğrenci tanıma ve izleme, oryantasyon çalışmaları, bireysel çalışmalar, sosyal sorumluluk bilinci geliştirmek amacı ile yapılan çalışmalar, grup gözlemleri, değerler eğitimi, kayıt görüşmeleri, okul olgunluğu çalışmaları, sınıf çalışmaları ve grup çalışmalarını kapsamaktadır. Kurumdaki psikolojik danışmanlar, öğrencilerin okula adapte olmalarına yardımcı olmakta ve öğrencilerle bilişsel gelişimleri için düzenli olarak görüşmektedir.


ALKEV Okulları öğrencilerinin akademik başarı kazanabilmelerini sağlayacak eğitimi verirken, sanatsal, sportif ve kültürel aktivitelerle de onların hayata bakış açısını değiştirmekte, potansiyellerini keşfedebilmelerine olanak sağlamaktadır. Bu bağlamda öğrencilerin isteği doğrultusunda açılan kulüpler ile dönem boyu etkinlikler düzenlenmekte ve her öğrencinin seçtiği kulüpte aktif bir şekilde rol alması amaçlanmaktadır. Bu kulüpler ile öğrenciler estetik bir bakış açısı kazanmakta ve zevk sahibi insanlar olarak mezun olmaktadır.


ALKEV Okulları, Alman Liseliler Kültür ve Eğitim Vakfı tarafından kurulmuş bir okul olduğundan birinci yabancı dil olarak Almanca’yı seçmiştir. Almanca dersleri modern bir eğitim anlayışı ile öğrencilerin seviye farkları dikkate alınarak verilmektedir. Öğrencilerin öğrendikleri dili kullanabilecekleri ortamlar yaratılmakta, böylece öğrenilenler pekiştirilmektedir. Bunun dışında evrensel bir dil olan İngilizce ikinci yabancı dil olarak öğretilmektedir.


ALKEV Okulları, öğrencilerine Uluslararası Bakalorya Diploma Programı (IBDP) ile uluslararası düzeyde geçerli çift diploma imkanı da sunmaktadır. Böylelikle öğrenciler 21. yüzyılın gereklilikleri doğrultusunda her alanda yetkin bireyler olarak yetişmektedir. Bu 16-19 yaş arası öğrencileri uluslararası geçerliliği olan diploma sınavlarına ve böylece yükseköğretime hazırlayan, iki yıllık geniş kapsamlı ve oldukça yoğun bir programdır.

ALKEV Okulları Tanıtım Filmi
ALKEV Okulları İndirimleri
ALKEV Okulları Yorumları
Devamını Gör
ALKEV Okulları'ndan Eğitime Bakış
ALKEV Okulları Tanıtım Filmi
ALKEV Okulları Galeriler
ALKEV Okulları Yorumları

ALKEV Okulları Kampüsleri

ALKEV Okulları kampüsleri bilgilerine ulaşın.

ALKEV Okulları Büyükçekmece Kampüsü
İstanbul / Büyükçekmece
comment-icon 6 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
İstanbul Büyükçekmece de bulunan Özel Büyükçekmece ALKEV Anaokulu'nun eğitim yaşı grubu 3-5 yaştır. Okulun giriş saatler...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

ALKEV Okulları için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum