fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Büyükçekmece Cihangir Okulları Anaokulu

Özel Büyükçekmece Cihangir Okulları Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 16
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:50/16:10

Özel Büyükçekmece Cihangir Okulları Anaokulu Hakkında

16 kişilik sınıf mevcutlarına sahip Özel Büyükçekmece Cihangir Okulları Anaokulu, İstanbul Büyükçekmece’ de bulunuyor. 3-6 yaş grubu çocuklara eğitim sağlayan okulun psikolojik danışmanlık hizmetleri de bulunmaktadır. Okul giriş saatleri sabah yedi buçuk, okuldan çıkış saatleri akşam yedi buçuktur. Tam gün eğitim veren okulda üç öğün yemek verilmektedir. Bunlar sabah kahvaltısı, öğlen yemeği ve ikindi kahvaltısıdır. Okul yemekleri genellikle organik besinlerden tercih etmektedir. Okulda fiziki imkanların yerine getirilebilmesini sağlayacak uyku odası, revir, yemekhane, bahçe ve oyun alanı mevcut. Okulun sağladığı hizmetler güvenlik hizmetleri, servis, oyun grubu aktiviteleri, yaz okulu etkinlikleridir. Yabancı dil dersi olarak iki adet dil tercih edilmiştir. Bunlardan biri İngilizce diğeri ise Almancadır. Sanat aktivitesi olarak drama tercih edilirken, gezi ve müzik kulüpleri oluşturulmuştur. Okulun bir adet konferans salonu mevcuttur. Okulun oyun alanı oldukça geniş bir alan. Oyun alanında park ve bahçe araç gereçleri mevcuttur. Okulun sınıfları oldukça geniş dizayn edilerek çocukların rahat hareket etmesine olanak tanınmış. Özel Büyükçekmece Cihangir Okulları Anaokulu yemekhanesi de diğer alanlar gibi oldukça geniş tercih edilmiş. Okulun her alanında temizliğe çok dikkat edilmektedir. Okul etkinlikleri içerisinde yemek yeme düzeni, sağlık hizmetleri, okul ve aile iletişimi, psikolojik danışmanlık ve rehberlik bulunmaktadır. Öğrencilerin genel sağlık durumları okulun hemşireleri tarafından kontrol edilmektedir. Okul doktoru haftanın bir gününde çocukların genel sağlık kontrollerini takip etmektedir. Her pazartesi günü saç ve tırnak kontrolleri yapılmaktadır. Psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmetleri öğrencileri tanımaya ve test etmeye yönelik tanıma ve oryantasyon çalışmaları ile çocukların gelişimlerini her yönü ile takip etmektedirler. Bu amaçla öğrencilere sosyal beceri programları, öğrenci- veli görüşmeleri, seminerler, düzenlenmektedir. Okulda öğrenciler ile birlikte sosyal sorumluluk projeleri yapılmaktadır. Haftanın eseri uygulaması ile çocukların faaliyetleri asılarak o haftanın en iyisi seçiliyor. Özel Büyükçekmece Cihangir Okulları Anaokulu'nun eğitimdeki amacı, plan yapan, uygulayan, düzenleme sağlayan, sorgulayan, araştıran, tartışma üreten, etkinliklere aktif olarak katılan bireyler yetiştirmek. Okulun eğitim yöntemi farklı öğretim, yöntem, teknik ve etkinlikleri ile öğrenim, keşfetme ve öğrenmeye heveslendirme, yaratıcılık gelişimi sağlama yöntemleridir.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Hayır

Yorumlar (4)

 • DU

  Çevremizin tavsiyesi üzerine çocuğumuz bu okula göndermeye başladık iyi ki dinlemişim çevremi diyorum gerçekten iyi bir eğitim veriyorlar. Öğretmenleri çok özverili çalışıyorlar.

 • ŞD

  Oğlumu bu okula gönderiyorum verilen hizmetlerden çok memnunum. Çocuklarımız için her şeyi düşünmüşler. Güvenlik ve temizlikte de hasaslar. Verilen parayı kesinlikle hakediyor.

 • ŞE

  Kızımın okulu öğretmenleri cana yakın ve ilgili veli öğretmen iletişiminden memnunuz önceki okulunda kızımın öğretmenleriyle konuşamıyorduk resmen çocuğumuz hakkında

 • Veli

  Çalışanlarıyla öğrencileriyle bir aile sıcaklığında ve bir parçası olmaktan büyük keyif aldığımız okulumuz.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Büyükçekmece Cihangir Okulları Anaokulu İletişim Bilgileri

Muratçeşme Mah., Pendik Sok., No:1 Mimaroba-Büyükçekmece/istanbul
0 212 963 2087
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum