fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Cent Koleji Anaokulu

Özel Cent Koleji Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 4-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 10
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/16:00

Özel Cent Koleji Anaokulu Hakkında

İstanbul Sarıyer de bulunan Özel Cent Koleji Anaokulu'nun eğitimde ki amacı, çocukların karar verme yetilerini geliştirmeyi, kendi hayatlarını şekillendirmeleri, kendi yollarını çizip kendi izlerini bırakmalarını sağlamaktır. Çocuklar Özel Cent Koleji Anaokulu'nda oyun oynarken eğlenerek, dokunarak, anlayarak, tadarak, görerek, gezerek, yaparak ve yaşayarak keşfetmenin tadını çıkaracaklardır. Okul eğitim programlarında esneklik ilkesini benimsemiştir. Okulun eğitim programı çocukların, akıl yürütme, problem çözme, ilişkilendirme, karar verme, sorumluluk alma ve yerine getirme, girişimcilik, yaratıcılık gibi özellikleri benimsemesine yardımcı olmaktadır. Özel Cent Koleji Anaokulu'nun temelinde oyun bulunan eğitimlerinde çocuğun aktif bir şekilde katılım sağlaması amaçlanır. Ayrıca okulun eğitim programı çocukların yaş düzeylerine uygun akademik bilgileri içermektedir. Okulda yemekhane, oyun alanı, uyku odası, bahçe bulunmaktadır. Okula ait servis ile çocukların güvenli bir şekilde okula ulaşımları sağlanmaktadır. Çocuğu velisi dışında kimse okuldan alamamaktadır. Türk ve Yabancı öğretmenler tarafından verilen İngilizce eğitiminde temel amaç, öğrencilere İngilizceyi sevdirmek, Türkçe dışında da bir dil olduğunun farkına vardırmak ve bu dili öğrenmeleri için onlarda istek uyandırmaktadır. İngilizce etkinlikleri planlanırken öğrencilerin farklı öğrencilerin farklı öğrenme tekniklerine sahip oldukları göz önünde tutulmuştur. Çocuklar okulda bir günlerini, çember zamanı ile sabah kahvaltısından sonra tüm sınıf bir araya gelerek edindikleri bilgileri genel hatları ile tartışır. Tema zamanı ile çocuklar, konuşmak için söz almayı, empati kurmayı, düşüncelerini başkaları ile paylaşmayı öğrenmektedirler. Özel Cent Koleji Anaokulu'nda öğrenme istasyonu ile yapılan aktivitelerde çocuklar, birtakım yeteneklerini geliştirebilirler ve bulundukları yaşa uygun bilgileri edinirler. Bahçe etkinliklerin de beden koordinasyonu, hız, denge, güç gibi uygulamalar bulunduğu için çocuklar fiziksel anlamda olumlu etkilenirler. Fen ve matematik dersleri ile, çocuklar bilgileri eğelenerek, araştırarak ve deney yaparak öğrendikleri için bu derslere olan ilgileri artmaktadır. Türkçe dil etkinlikleri ile, çocukların Türkçeyi doğru ve düzgün konuşmaları için alıştırmalar yapılır ve dil gelişimleri sağlanır. Drama ve görsel sanatlar dersi ile çocukların problem çözme yeteneklerinin geliştirilmesi, hayal güçlerinin kuvvetlenmesi ve sorumluluk alma yeteneğine sahip olmaları amaçlanmaktadır. Okulda bulunan müzik kulübü ile çocuklar hem grup içinde hareket etmeyi öğrenecekler hem de içlerinde var olan müzik yeteneğini ortaya çıkaracaklardır.

Yorumlar (5)

 • ŞK

  Yabancı dil eğitimi çok iyi olan bir okul sadece yabancı dilde de değil tüm branş derslerinde iyiler imkanlarının da fazla olması eğitim kalitesini daha da arttırıyor. Kızım bu okul gidiyor ve çok mutlu kendisini şanslı hissediyor. onun mutluluğu da bizim için en başta gelen şey teşekkürler Cent ailesi

 • SA

  Köklü ve disiplinli bir okul yıllardır çizgisini bozmadan eğitim vermeye devam ediyor. Yeğenimi bu okula göndermiştik bu sene de kızımı yolluyorum. Eğitiminden son derece memnunuz. Öğretmenleri tecrübeli ve alanında başarılı. Okul yönetimi öğretmen ve personel seçiminde çok hassas bir tutum sergiliyor.

 • Öğrenci

  Cent koleji, gerek çok saygıdeğer kurucuları ve gerek çok değerli Eğitim kadrosuyla , Atatürkçü Eğitimiyle daima fark yaratmış nadir okullardan biridir. Cent'li olmakla daima gurur duydum. Ölene kadar da bu duyguyu taşıyacağım.

 • Veli

  Atatürk ilke ve inkılaplarını kendine rehber edinen, eğitim ve öğretimde vazgeçilmez eğitim kurumu. Cent’li olmaktan gurur duyuyoruz.

 • Veli

  Samimiyetine inandığım hakkında kötü tek bir şey duymadığım öğretmeyi ve çocukları seven anaokulu.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Cent Koleji Anaokulu İletişim Bilgileri

Tarabya Şalçikir Cad. No:94, Sariyer / İstanbul
0 212 963 2087
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum