fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Cent Koleji

Cent Koleji hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere ulaşın. Kurumun; eğitim ücretlerine, fotoğraf galerilerine, veli yorumlarına ve adreslerine hemen göz atın.

Cent Koleji'nde Eğitime Bakış

CENT KOLEJİ

Cent Koleji köklü geçmişe sahip, yeniliklerin öncüsü bir eğitim kurumu olarak Türkiye'de eğitim standartlarının yükselmesi ve topluma yarar sağlayacak nesiller yetiştirilmesi hedefiyle kurulmuştur. Cent ismini Türk halkının anavatanı olan Orta Asya'da yer alan bir şehirden almıştır. Cent Koleji, sadece en yüksek kalitede eğitim standartlarını ve ilkelerini benimsemektedir. Vizyonları, topluma katkıda bulunan, öğrendiklerini üretkenliğe çevirebilen, çağdaş, düşünceli, dünya liderlerini yetiştiren bir eğitim kurumu olmaktır. Öğrencilerin öz değerlerinin yitirilmemesine büyük özen göstermektedir. Milli ve manevi değerlerimize dahil olan hoşgörü, saygı, doğa duyarlılığı, sorgulayıcılık, bilimcilik, doğru ana dil kullanımı, özgüven ve ahlak ilkeleri tüm Cent Koleji öğrencilerine kazandırılmaktadır. Atatürk ilke ve inkılapları ışığında, özgür düşünebilen ve düşüncelerini aynı özgürlükte ifade edebilen, milli ve manevi değerlere saygı gösteren, bilim ve sanata değer veren, gelecek yüzyılların ihtiyaç duyduğu bireyleri yetiştirmek gayesiyle çalışmalarına devam etmektedir.


Cent Koleji'nde eğitim ezbere dayalı değildir. Okuduğunu anlayan, anladığı konu üzerine yorum yapabilen, analiz ve sentez tekniği kullanabilen bireylerin yetişmesi amaçlanmaktadır. Bu amaca uygun olarak dersler basitten karmaşığa doğru planlanmaktadır. Böylece, öğrenciler konular arasında bağlantı kurup bütünsel bir yapı içerisinde öğrenim görmektedir. Cent Koleji öğrencilerin ana dilini etkin kullanabilme yetkinliğine sahip olmalarına önem verirken, yazım ve noktalama konusuna da dikkat etmeleri ve bu kuralları alışkanlık haline getirmelerini sağlayacak çalışmalara özen göstermektedir.


Cent Koleji yabancı dil eğitiminde İngilizceyi seçmekte ve bu alanda uzman eğitim kadrosu ile yoğun bir eğitim uygulamaktadır. Öğrencilerin öğrenmeye başladıkları yabancı dilde pratik yapabilmeleri için okulda bulunan yabancı öğretmenler eşliğinde konuşma çalışmaları yapılmaktadır. Uluslararası düzeyde yalnızca ana dil ve İngilizce bilmek artık minimum beklentidir. Öğrencilerin fark yaratabilmeleri için Türkçe ve İngilizceden daha fazla dil bilmeleri gerekmektedir. Bundan dolayı İngilizcenin yanı sıra ikinci dil olarak haftada 4 saat resmi Birleşmiş Milletler dilleri olan Almanca ve Fransızca dersleri de verilmektedir. Bu sayede öğrenciler uluslararası platformlarda aktif bir rol üstlenebilmekte, ülkemizi küresel meselelerde rekabetçi kılabilmektedir. Öğrencilerin hem yabancı dil öğrenmesi hem de yabancı ülkelerin kültürleri ve sosyal dinamikleri hakkında bilgi sahibi olmaları gerekmektedir. Bu doğrultuda, her yıl düzenlenen yurt dışı gezileri ile dil öğrenimi ve kültürel etkileşim yaz aylarında sağlanmaktadır.


Cent Koleji, sporun gençlerin gözünde etkili ve cazip bir öğrenme yöntemi olduğunun bilinciyle onların çok yönlü gelişimlerini sağlamak, problem çözme becerilerini geliştirmek ve takım olmayı kavramalarını sağlamak amacıyla sportif faaliyetler ve etkinlikler düzenlemektedir. Okul bünyesinde bulunan spor kulüpleri de dönem boyunca aktif bir şekilde öğrencilere eğitimde eşlik etmektedir. Cent Koleji kampüsünde bulunan; yüzme havuzu, fitness salonu, basketbol sahası, tenis kortları öğrencilerle birlikte velilerinde kullanımına açıktır.


Okulda yapılan ölçme değerlendirme çalışmaları öğrencilerin sadece akademik başarılarını değil aynı zamanda tüm yönleriyle gelişimlerini kayıt altına almaktadır.

Cent Koleji Fiyatları 2024

Cent Koleji 2024 fiyatları ve yemek ücretleri aşağıdaki tabloda belirtilmiştir. Kardeş indirim oranı ise her bir kardeş için %10 olarak açıklandı. Anaokulu ve İlkokulun tüm sınıf seviyelerinde yemek zorunludur.

Cent Koleji 2024 - 2025 Eğitim Dönemi Ücretleri
Eğitim Seviyesi Eğitim Fiyatı
Anaokulu 298.300 TL + KDV
İlkokul 370.500 TL + KDV
Ortaokul 390.000 TL + KDV
Lise 409.500 TL + KDV
Cent Koleji Tanıtım Filmi
Cent Koleji İndirimleri
Cent Koleji Yorumları
Devamını Gör
Cent Koleji'nde Eğitime Bakış
Cent Koleji Fiyatları 2024
Cent Koleji Tanıtım Filmi
Cent Koleji Galeriler
Cent Koleji Yorumları

Cent Koleji Kampüsleri

Cent Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Cent Koleji Sarıyer Kampüsü
İstanbul / Sarıyer
comment-icon 11 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
İstanbul Sarıyer de bulunan Özel Cent Koleji Anaokulu'nun eğitimde ki amacı, çocukların karar verme yetilerini geliştirm...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Cent Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum