fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Lütfen Bekleyin...

Doğrulanmış Profil
Özel Çevre Koleji Anaokulu

Özel Çevre Koleji Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-5
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:45/18:00

Özel Çevre Koleji Anaokulu Hakkında

Psikolojik danışmanlık denetimi altında, yaş gruplarına ayrılmış sınıflarda 3-6 yaş grubu çocuklara okul öncesi eğitimi veren Özel Çevre Koleji Anaokulu İstanbul Kadıköy’ de bulunuyor. Okulun giriş saatleri sabah yedi kırk beş olup, okuldan çıkış saatleri akşam on sekizdir. Çocukların öz bakım ihtiyaçlarını giderebilmek adına okulda bir adet uyku odası, bir yemekhane, bir bahçe, bir havuz ve bir de oyun alanı mevcuttur. Okulun güvenlik hizmeti bulunuyor. Okula geliş ve gidişler servis imkanı da sağlanabiliyor. Okulda psikolojik danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra rehberlik hizmetleri de bulunuyor. Ayrıca okulun yazın yaz okulu etkinlikleri mevcuttur. Yabancı dil eğitimi olarak İngilizceyi tercih eden Özel Çevre Koleji Anaokulu yönetimi sportif aktivite olarak jimnastik ve yüzme dersleri vermektedir. Yabancı dil derslerinde Öğrencilerimiz şarkılar, hikayeler, drama, oyunlar, çeşitli sanat çalışmaları, mutfak etkinlikleri, bilgisayar destekli eğitim çalışmaları ve birtakım projeler aracılığı ile günlük konuşma dilinin ve cümle kurabilme becerilerinin temellerini atmaktadırlar. Sanat etkinliklerine son derece büyük önem veren okulda perküsyon, modern dans ve görsel sanat etkinlikleri dersleri verilmektedir. Ayrıca satranç ve kodlama dersleri de yine yoğun branş ders programının arasında yer alıyor. Okul bahçesinde ve oyun alanında çocukların ihtiyacı olabilecek her türlü park ve bahçe oyun teçhizatları bulunuyor. Okul bahçesinin bir kısmı yeşil alan. Ağaçlarla kaplı bu alanda fen ve doğa etkinliklerine yer veriliyor. Güzel havalarda çocuklarla birlikte yapılan sınıf faaliyetleri bahçede yapılıyor. Büyük bir kampüsü olan okulun içinde büyük ve olimpik bir havuzu mevcut. Çocuklarla birlikte, jimnastik, yüzme gibi rahatlatıcı ve fazla enerjiyi sarf edici etkinlikler yapılıyor. Okulda akıllı tahta kullanımı ile çocuklara dijital dersler verilmektedir. Bu sayede çocukların öğrenimi görsel olduğu için daha kalıcı oluyor. Okulda yapılan faaliyetler arasında bilimsel çalışmalara da yer veriliyor. Fen laboratuvarımızda çocuklarımızın bilimsel düşünmelerine, yaparak yaşayarak öğrenmelerine, gözlem ve deney yapma yeteneklerini, yaratıcı düşünme becerilerini geliştirmelerine yönelik çalışmalar yapılır. Sınıf öğretmenleri eşliğinde matematik eğitim hedefleri baz alınarak çocukların kavram gelişimlerini destekleyici çalışmalar, eğlenceli uygulamalarla yapılmaktadır. Bu çalışmalar ritmik sayma, eşleştirme, gruplama, benzerlik-farklılık, sıralama gibi bilişsel becerilerini destekleyecek etkinlikleri kapsamakta; eğlenceli oyunlarla ve aktivitelerle çocuklarda matematiğe karşı ilgi uyandırmayı amaçlamaktadır. Özel Çevre Koleji Anaokulu'nda günlük yapılan faaliyetler arasında çocukların küçük kas gelişimlerini destekleyici faaliyetlere de yer verilmektedir.

Özel Çevre Koleji Anaokulu Soru - Cevap

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Hayır

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

- Veliler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- İletişim Becerisi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Yönlendirme

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

Özel Çevre Koleji Anaokulu Sıkça Sorulan Sorular

 • Özel Çevre Koleji Anaokulu ortalama sınıf mevcutları kaçtır?
  20
 • Özel Çevre Koleji Anaokulu hangi saatlerde hizmet veriyor?
  Tam gün eğitim saatleri 07:45 - 18:00 şeklindedir.
 • Özel Çevre Koleji Anaokulu hangi yabancı dil imkanlarını sunuyor?
  Kurumda İngilizce dil eğitimi verilmektedir.
 • Özel Çevre Koleji Anaokulu yaş aralığı nedir?
  3-5
 • Özel Çevre Koleji Anaokulu yaz okulu hizmeti sunuyor mu?
  Kurumda yaz okulu hizmeti bulunmaktadır.
 • Özel Çevre Koleji Anaokulu psikolojik danışman bulunduruyor mu?
  Kurumda psikolojik danışman bulunmaktadır.

Özel Çevre Koleji Anaokulu Yorumları (6)

 • C

  Havuzun olması, yüzme ve jimnastik gibi sporlara önem verilmesi gelişim açısından oldukça önemli. Biraz daha sosyal faaliyet düzenlenebilir

 • İki oğlumu da bu okula yolladım ve pişman olmadım. Fiziksel imkanları bakımından çevresindeki okullar arasında en iyisi, donanımlısı. Öğretmen seçiminde çok titiz olacaklar ki bu kadar güzel bir ekibi toplamışlar.

 • ÇG

  Kolej olduğu için ön yargılıydık ama etrafımızdakilerin tavsiyesini dinleyip gönderdik kızımızı ve pişman olmadık Ders çeşitliliği biraz az olsa da öğrencilerle ilgileniyorlar ve küçük yaşta sosyal sorumlulukları konusunda bilinçlendiren çalışmalar yapıyorlar

 • Veli

  kişisel gelişime önem veren, Atatürk ilkeleri ışığında nesiller yetiştiren eğitim yuvası. Biz de bu yuva içinde yer aldığımız için mutlu ve gururluyuz.

 • Veli

  ATATÜRKÇÜ,LAİK,DEMOKRATİK,GELİŞİME AÇIK,DÜNYA İLE ENTEGRE,GENÇ,DİNAMİK,ÖZGÜR BEYİNLER YETİŞTİREN ADINDAN HERYER DE SÖZ ETTİREN OKUL

 • Veli

  anaokuldan itibaren yoğun ingilizce eğitimi eğer çevre kolejinin ilkokuluyla devam ederseniz ülkedeki en iyi akademik eğitimle birleşerek devam eder.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Çevre Koleji Anaokulu İletişim Bilgileri

19 Mayıs Mah. Çevre Sok. No:2, Kadıköy / İstanbul
0 216 706 6880
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Harita
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum