fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Çevre Koleji

Çevre Koleji hakkında ayrıntılı tüm bilgilere tek bir sayfadan ulaşın. Çevre Koleji; fiyatları, veli yorumları, fotoğrafları ve bursluluk sınav tarihlerine hemen göz atın.

Çevre Koleji İle İletişime Geç

Başarılı

Bilgileriniz başarılı bir şekilde alındı. En kısa sürede okul.com.tr sizinle iletişime geçecek.

Kullanıcı sözleşmesi ve pazarlama iznini okudum ve kabul ediyorum.

Anaokulları

Çevre Koleji Anaokullar

Çevre Koleji anaokullarını inceleyin.

İNCELE
İlkokullar

Çevre Koleji İlkokullar

Çevre Koleji ilkokullarını inceleyin.

İNCELE
Ortaokullar

Çevre Koleji Ortaokullar

Çevre Koleji ortaokullarını inceleyin.

İNCELE
Liseler

Çevre Koleji Liseler

Çevre Koleji liselerini inceleyin.

İNCELE

Çevre Koleji Hakkında

  • Çevre Koleji'nde Eğitim
  • Çevre Koleji Tanıtım Filmi

1998 yılından günümüze kadar 1700’e yakın öğrenci sayısına ulaşan Çevre Koleji, “Amaç Mükemmeli yakalamaksa…” sloganıyla öğrencilerine eğitim vermeye devam ediyor. Çevre Koleji, mutlu ve bilgili bireyler yetiştirmeyi hedefliyor. Bu hedefleri doğrultusunda öğrencilerin kültür, spor ve sanatsal alanlarda aktif ve donanımlı bireyler yetiştiriyor. Öğrencilerine kendi kültür ve dillerini öğretmenin yanı sıra birçok dünya dili ve kültürü üzerinde de eğitim veren Çevre Koleji; üreten, sorgulayan, bilinçli, çözüm odaklı, yaratıcı ve fark yaratan başarılı bireyler geliştirmeyi hedefliyor.


Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve hedefleri doğrultusunda sorumluluk alan Çevre Koleji, öğrencilerini daha etkin, akademik hedeflere sahip bilimsel ve kültürel anlamda donanımlı eğitim veriyor.


Ulusal ve uluslararası standartlara uygun bir eğitim sunarak öğrencilere yenilikçi bir ortam sağlayan Çevre Koleji, toplumda fark yaratan, başarılı, ahlaklı ve mutlu bireyler yetiştirmeyi misyon olarak kendine belirlemiştir.


Özel Çevre Koleji öğrencilerini okul öncesinden üniversiteye kadar, her türlü yönüyle hayata karşı hazırlayarak donanımlı birer birey yetiştirmeyi hedefliyor.


Yıl içerisinde yapılan birçok program öğrencileri eğitirken öğretmeyi hedefler. Bunlardan biri olan ISE(Involve Serve Experience) İş deneyimi ve Toplumsal hizmet gibi programlarla sosyal/özel hayatlarındaki iletişim becerilerini kullanırken yapıcı bir şekilde sorun çözme ve empati kurma becerileri de gelişir. Buna ek olarak bu program sayesinde birçok yurt dışı üniversitesinin kriterlerinden biri olan toplumsal sorumluluk projeleriyle becerilerini geliştiriyor. Bu sayede birçok öğrenci hayallerini süsleyen yurt dışındaki okullarda okuma şansı yakalıyor. Öğrenciler yurt içi ve yurt dışında sivil toplum örgütlerinin düzenlediği ulusal ve uluslararası projelere katılım sağlar ve “toplumsal sorumluluk bilinci” kazanır. Yurt dışında eğitim almak isteyen öğrenciler için birçok tanıtım çalışması yapılır.


Yabancı dilin eğitimine büyük önem veren Çevre Koleji, İngilizce eğitimi SEPT (Studying English through projects and tests) programı baz alınarak yürütülmektedir. Bu program sayesinde öğrenciler FCE, IELTS ve TOEFL gibi uluslararası sınavlara hazırlıklı hale gelmektedir. Buna ek olarak AFS, MUN, ISTA, SCHOOL PARTNERSHIP gibi uluslararası projelerle birlikte öğrenciler yurtdışına çıkma şansını yakalarlar, farklı kültürleri yakından tanırlar ve değişik ülkelerden yeni arkadaşlar edinirler. Çevre Koleji, 2. yabancı dil eğitimini hazırlık sınıfından itibaren vermeye başlar. 2. yabancı olarak ise Almanca, Fransızca ve İspanyolca okutulur.


Alanlarında uzman ve sorumluluk sahibi yönetici ve eğitimci kadrosu öğrencilere her birine ayrı ilgi göstererek tüm öğrencilerin farklı değer ve özelliklerini açığa çıkarmaktadır. Uzman kadrosu ve destekçileri olan veliler her zaman tüm öğrencilerin başarı ve mutluluklarını paylaşıp büyük bir aile olmaktadır.

Çevre Koleji Anaokulu

Lütfen Bekleyin

Çevre Koleji İlkokul

Lütfen Bekleyin

Çevre Koleji Ortaokul

Lütfen Bekleyin

Çevre Koleji Lise

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum