fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Lütfen Bekleyin...

Doğrulanmış Profil
Özel Dragos Küçük Şeyler Anaokulu

Özel Dragos Küçük Şeyler Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 16
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:30/18:30

Özel Dragos Küçük Şeyler Anaokulu Hakkında

Prof. Dr. Üstün Dökmen ve Uzman Psikolog Süleyman Hecebil Türkiye 'de aydınlık bireyler yetiştirebilmek için 2007 yılında anaokullarını açmaya başlamıştır. Bu okullardan biri olan Özel Dragos Küçük Şeyler Anaokulu şube olarak ilk defa 2013 yılında eğitim vermeye başlamıştır. 3 ile 6 yaş grubu aralığında bulunan çocuklara okul öncesi eğitim hizmeti sunan anaokulunda yaratıcı, uzlaşmacı, sorgulayan ve araştıran öğrencilerin yetiştirilmesi amaçlanmaktadır. İstanbul’da hizmet sunan anaokulunda uygulanacak olan eğitim programı çerçevesinde sınıfta uygulanacak olan aylık, haftalık ve günlük eğitim planları Üstün Dökmen Akademisi’nin uzmanları tarafından hazırlanmaktadır. Anaokulunda çalışan öğrenmenler okul öncesi eğitim öğretmenliğinden mezun kişilerden oluşmaktadır. Branş dersleri için branş öğretmenleri eğitim vermektedir. Okul binası müstakil bir yapıda olup oldukça korunaklıdır. Bu sayede çocukların güvenilir bir şekilde okulda eğitim alması sağlanmaktadır. Özel Dragos Küçük Şeyler Anaokulu 'nun eğitim modeli çerçevesinde GEMS, okuma yazma hazırlık programı, portfolyo ve yaşayan değerler eğitim verilmektedir. Okulun benimsediği özgün eğitim sistemi ile bilim ve sanat temelli eğitim verilmektedir bu eğitim sistemi ile temel olarak çözüm üreten bireyler yetiştirebilmek hedeflenmektedir. Okulda pek çok etkinlik ve faaliyeti de yürütülmektedir. Çocukların dans ve müzik duygularının dışa vurumu olan orff etkinliği önemli bir yere sahiptir. Seramik, denge ve hareket etkinliği, drama, Türkçe dil etkinlikleri, fen ve doğa etkinlikleri, sanatsal ve yaratıcı etkinlikler anaokulunda gerçekleştirilen temel etkinlikler kapsamında yer almaktadır.Özellikle sanat projeleri ile çocukları hem sanata yakınlaştırmakta hem de başka bir bakış açısı kazandırarak kültürlü birer birey olması sağlanmaktadır. Yıl boyuca araştırma ve inceleme gezileri düzenlenmekte ve çocukların yaşayarak öğrenmeleri sağlanmaktadır. Çocukların branş derslerini kolaylıkla öğrenebilmesi için oyun önemli bir yere sahiptir. Doğal öğrenme ortamları açısından kurallı grup ve bireysel oyunları içeren etkinlikler çocukların hem eğlenmesine hem öğrenmesine zemin hazırlamaktadır. Özel Dragos Küçük Şeyler Anaokulu 'nda yabancı dil eğitimi olarak İngilizce eğitimi verilmektedir ve okuldaki temel amaç çocukların yabancı değil yeni bir dille tanışmasını sağlamaktadır. Anaokulunda evcilik köşesi, kukla köşesi, kitap köşesi, müzik köşesi, lego köşesi ve tahta blok köşesi gibi pek çok köşe bulunmaktadır. Okulda önleyici ve gelişimsel temelli bir rehberlik hizmeti sunulmaktadır. Öğrencileri izleyerek sağlıklı iletişim kurmaları, problem çözme becerilerinin kazandırılması duygularını tanıması ve çocuğun kendini tanıması gibi pek çok konu üzerinde durulmaktadır. Anaokulu rehberlik faaliyetleri neticesinde okul ile aile arasında bir bağ kurulur ve öğrencilerin daha iyi yetiştirilebilmesi için gerekli materyaller üzerinde durulur. Okul rehberlik danışmanları aile danışmanlığı faaliyetleri de yürütmektedir.

Özel Dragos Küçük Şeyler Anaokulu Sıkça Sorulan Sorular

 • Özel Dragos Küçük Şeyler Anaokulu ortalama sınıf mevcutları kaçtır?
  16
 • Özel Dragos Küçük Şeyler Anaokulu hangi saatlerde hizmet veriyor?
  Tam gün eğitim saatleri 08:30 - 18:30 şeklindedir.
 • Özel Dragos Küçük Şeyler Anaokulu hangi yabancı dil imkanlarını sunuyor?
  Kurumda İngilizce dil eğitimi verilmektedir.
 • Özel Dragos Küçük Şeyler Anaokulu yaş aralığı nedir?
  3-6
 • Özel Dragos Küçük Şeyler Anaokulu yaz okulu hizmeti sunuyor mu?
  Kurumda yaz okulu hizmeti bulunmaktadır.
 • Özel Dragos Küçük Şeyler Anaokulu psikolojik danışman bulunduruyor mu?
  Kurumda psikolojik danışman bulunmaktadır.

Özel Dragos Küçük Şeyler Anaokulu Yorumları (9)

 • MB

  Dragos Küçük Şeyler'e rastladığım için çok çok şanslıyız. Kızım bu sene mezun oldu. Bahçesinin olması, çocuklara sebze yetiştirmeyi öğretmeleri, bahçedeki ağaçlardan meyve toplanmaları, kum havuzu, okulun hijyeni, öğretmenlerinin güler yüzlülüğü, hepsinden önemlisi kurucusu olan Olcay hanım çok iyi güven telkin ediyor. Çocuklarımı gözüm kapalı bırakabildiğim İstanbul'daki tek ana okuludur. Kendilerine tüm kalbimle teşekkür ediyorum.Okul kendini yeterince geliştirmiş durumdadır.

 • D

  Oğlumun ilk okul deneyimi burada başladı oryantasyonda çocuğumun psikolojisini düşünerek yapılan hassas davranışları beni çok etkiledi bütün çalışanlarıyla çok iyiler onlarla tanıştığım için çok memnunum

 • AD

  Dragos Küçük Şeyler Anaokulu yeni öğrencisi sayılırız,öğretmenleri güleryüzlü ve ilgililer kızım severek ve isteyerek gidiyor .Okul binası ve özellikle bahçesi çocuklar için büyük avantaj.Ayrıca bahçesinde hayvanların oluşuda çok güzel.iyi ki tercih etmişiz kızımda bizde gayet memnunuz.

 • DK

  Çok profesyonel çalışan bir ekip var. Akademik açıdan çok başarılılar. Aklıma gelen hiç bir eksiği yok. Okulla alakalı her şeyi olumlu buluyorum ve çok memnunum

 • MA

  evimize yakın olmamasına rağmen çocuğumuz bu okula yollanmayı seçtik. Bir kere apartman binasında değil okul. eğitimi kadar bizim için fiziksel koşulları da çok önemli. Çocuklar hem doğayla iç içe olabiliyor hem de kaliteli bir eğitim alıyor.

 • ÇS

  Böyle bir eğitim kadrosunu bir araya getirdikleri için öncelikler okul müdürüne çok teşekkür etmek istiyorum. kızım o kadar güzel ve nitelikli bir eğitim aldı ki ilkokula geçmesine rağmen hala çok faydasını ve etkisini görüyor.

 • KA

  Uyku odasının ve uyku saatlerinin olması çok güzel bazı anaokulları bunu kaldırmış ama ben gerekli olduğunu düşünüyorum çocukların daha verimli bir şekilde eğitim görmeleri için. Genel olarak öğrenciyi rahatlatan, eğlendiren ve öğreten bir profilleri var.

 • GT

  Kendisini kanıtlamış bir okul anaokulu deyince bu bölgede ilk akla gelen okullardan biri. Olumsuz yorum neredeyse hiç duymadık ki biz de görmedik okulda herhangi eksik. güvenliği çok sıkı tutuyorlar. çocuğum okuldayken aklım onda kalmıyor.

 • Veli

  Bir kere kurumsal bir kurum. Fiziksel imkanlar bakımından diğer anaokullarının çok önünde. Öğretmenler ve idareciler dahil süreklü kendini geliştirme çabası içerisindeler. Bahçeyi aktif olarak kullanıyorlar.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Dragos Küçük Şeyler Anaokulu İletişim Bilgileri

Orhantepe Mah.orhangazi Cad. Mihrişah Sok. No.12, Dragos-Kartal/İstanbul
0 216 706 6902
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Harita
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum