fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Küçük Şeyler Anaokulları

Sizlere en yakın Küçük Şeyler Anaokullarının ; fiyatlarına, adres bilgilerine, fotoğraflarına ve veli yorumlarına kolayca ulaşın.

Küçük Şeyler Anaokulları İle İletişime Geç

Başarılı

Bilgileriniz başarılı bir şekilde alındı. En kısa sürede okul.com.tr sizinle iletişime geçecek.

Kullanıcı sözleşmesi ve pazarlama iznini okudum ve kabul ediyorum.

Anaokulları

Küçük Şeyler Anaokulları Anaokullar

Küçük Şeyler Anaokulları anaokullarını inceleyin.

İNCELE

Küçük Şeyler Anaokulları Hakkında

  • Küçük Şeyler Anaokullarında Eğitim

Küçük Şeyler Anaokulları

Türkiye'de okul öncesi eğitiminde fark yaratmak için Prof. Dr. Üstün Dökmen ve Uzm. Klinik Psk. Süleyman Hecebil önerliğinde 2006 yılında hizmet vermeye başlayan Küçük Şeyler Anaokulları, bugün 23 ilde 42 okuluyla yoluna devam etmektedir. Kurulduğundan bu yana her geçen gün eğitim kalitelerini yukarı taşıyan kurum aynı zamanda ülkemize yeni bir soluk getirmiştir. Her öğrencisiyle büyük bir özenle ilgilenen Küçük Şeyler Okulları'nda, geleceğin aydınlık gençleri yetiştirilmektedir.


Araştırmayı seven, merak eden, sorgulayan, farklı düşünebilen, iletişim becerileri gelişmiş, özgüveni yüksek, laik bireylerden oluşan bir toplum inşa etme amacı taşıyan Küçük Şeyler Anaokulları, yaşadığı toplumda sözü geçen bireyler yetiştirmektedir. Kurum öğrencilerinin yaparak, yaşayarak ve keşfederek öğrenmesini sağlamak adına okullarını buna uygun tasarlamaktadır. Anaokulunda benimsenen eğitim yaklaşımı bilim ve sanata dayanmaktadır. Öğrenciler hayatın içinde konularla etkileşim içerisine girmekte ve bu sayede günlük hayatta karşılaştıkları problemleri kolayca çözebilmektedir.


Küçük Şeyler Anaokulları, öğrenci merkezli bir eğitim programı benimsemektedir. Bu her öğrencinin kendi ilgi ve yetenekleri doğrultusunda kendi eğitimine yön vermesi anlamına gelmektedir. Öğrencilerinin bireysel farklılıkları avantaja çevrilmekte ve öğrenciler güçlü olduğu alanlarda desteklenmektedir. Küçük Şeyler Anaokulları, okuma yazmaya hazırlık çalışmaları düzenlemekte ve bu çalışmadan önce her öğrencinin düzeyini belirlemektedir. Erken yaşta verilen yabancı dil eğitiminin son derece önemli ve değerli olduğunun bilincinde olan kurumda, yabancı dil dersleri alanında yetkin öğretmenlerce, sınıf öğretmenleriyle birlikte eş zamanlı olarak verilmektedir.


Oyun çocuklar için en iyi öğrenme metodudur. Öğrencilerin yaşlarına ve gelişim özelliklerine uygun oyunlar kurumun eğitim sisteminin vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Hem öğrencilerin iletişim becerilerini geliştirmek hem de birbirleriyle olan bağlarını kuvvetlendirmek adına zaman zaman iş birliği yapmaları gereken etkinlikler ve aktiviteler yapılmaktadır. Her ay gerçekleştirilen gezilerle birlikte öğrencilerin birey oldukları olgusu gelişmekte ve toplumun bir parçası olukları hissettirilmektedir.


Küçük Şeyler Anaokulları'nda bulunan rehberlik birimleri öğrencilerin gelişimlerini yakından takip etmekte ve raporlamaktadır. Gelişiminde sorun olduğu düşünülen öğrencinin ailesiyle görüşmeler gerçekleştirilmekte ve bu durumu aşmak adına hızla aksiyonlar iş birliği içerisinde alınmaktadır. Rehberlik birimi bunun dışında çocuk gelişimiyle ilgili desteğe ihtiyacı olan ailelere yardımcı olmakta ve bu süreçte onlara yol göstermektedir. Küçük Şeyler Anaokullarında aileler haftalık ve aylık olarak etkinlik ve aktiviteler ile ilgili bilgilendirilmekte, geliştirilen telefon uygulamaları üzerinden bu sürecin takibi yapılabilmektedir.

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum