fb
Özel Dragos Neşe Erberk Anaokulu

Özel Dragos Neşe Erberk Anaokulu

0 216 706 0178
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • google+ share
 • mail share
Yaş Aralığı: 1,5-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 16
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/18:30
Sabahçı: 07:30/13:00

Özel Dragos Neşe Erberk Anaokulu Hakkında

Neş’e Erberk Anaokulu 2002 yılında Türkiye’de 1,5 - 6 yaş grubuna eğitim veren ilk ve tek ‘Yetenek Geliştirme Programı Uygulayan Anaokulu’ olarak hayata geçmiştir. Bugün ise 11 şubesi İstanbul’da olmak üzere Türkiye’nin tüm bölgelerinde toplam 39 anaokulumuzla kurumsal kimliğimizi ve anlayışımızı giderek yaygınlaştırıyoruz… Eğitimi ciddiye alıyoruz, neşeyle uyguluyoruz… Okulumuz klasik anaokulu ezberci ve dayatmacı eğitim anlayışı kalıplarından çıkarak, çocukların doğuştan gelen ve zamanla yitirdiği yetenekleri erken çocukluk döneminde profesyonel eğitimciler desteği ile fark etmek, geliştirmek ve yönlendirmek hedefiyle kurulmuş olup sürekli değişim ve gelişim içerisinde yoluna devam etmektedir. Okulumuzun en temel amacı; çocukların sevgi dolu güvenli bir ortamda, sosyal grup içerisinde kendilerini mutlu hissetmeleri, hayallerini ve isteklerini özgüvenle ifade edebilmeleri, kendisine ve çevresine duyarlı, sorumluluklarının bilincinde bireyler olmalarını sağlamaktır… Eğitim programımızda Milli Eğitim Bakanlığı programının yanı sıra (Gems, Scamper, Reggio Emilia ve High Scope) eğitim yöntemleri uygulanmaktadır. Uyguladığımız karma eğitim modeli doğrultusunda yaptığımız Anadili , Fen-doğa, oyun etkinlikleri ve Okuma yazma hazırlık çalışmalarının yanı sıra, yaratıcı drama, orff öğretisi temeline dayalı müzik etkinlikleri, drama, bale eğitimi rotasyon ile kavram sınıflarımızda yapılarak öğrencinin bütünsel gelişimi desteklenirken yetenek ve becerileri de keşfedilmekte ve geliştirilmektedir.

Duyurular Ve Etkinlikler

Fiziksel İmkanlar

Yemekhane
Havuz
Kapalı Spor Salonu
Sanat Atölyesi
Müzik Odası
Oyun Alanı
Revir
Bahçe
Akıllı Tahta
Sera
Mutfak Atölyesi

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Yaz Okulu
Servis
Oyun Grubu
Anne-Çocuk Oyun Grubu

Dil Olanakları

İngilizce

Sportif

Jimnastik
Yüzme
Yoga
Beden Eğitimi

Sanatsal

Bale
Dekoratif Sanatlar
Modern Dans
Drama
Görsel Sanatlar
Dans
El Sanatları
Orff

Kulüpler

Müzik Kulübü
Ekoloji
Akıl ve Zeka Oyunları
Yabancı Dil Kulübü
Binicilik Kulübü

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- Reggio Emilia Yaklaşımı

- Gems ve High Scope

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Okulun Kendi Aracı

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada 1 kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Rehberlik

Yorumlar

 • N. E.

  Eşimle okul ararkenki ilk kriterimiz çocugumuzun evinde gibi rahat ve güvende olmasıydı.Neşe erberk Dragos’ ta cok daha fazlasını bulduk.Genel olarak herkes adı gibi neşeli ve güleryüzlü ama bunun yanı sıra gayet nizami bir sistemleri var.Eğitimi ciddiye alıyolar ve bunu güle oynaya yapıyolar.Genel anlamda duyarlılıklarını ilgilerini ve sevgilerini takdir ediyorum.Okula girdiğiniz anda sıcaklık var.Bunu sağlayan tüm kadroyu tebrik ediyorum çok doğru tercih yapmışız.

 • E. c.

  3 yaşındaki kızımı ilk defa bu sene okula verdik. Yoldan geçerken neşe Erberk Dragos anaokulunu gördü ve bu okula gidicem dedi . Okula başladık iyikide başladık herşeyiyle mükemmel bir okul öğretmenlerinin bir gün yüzlerini asık görmedim hep güler yüzlü saygılı.her gün okula mutlu gidiyor ve mutlu ayrılıyor. İyi ki sizleri tanımışız iyilki varsınız.Sizleri çok seviyoruz.

 • T. İ.

  İki yıl önce bu civardaki bütün okulları gezmiştim hatta bir okula kızım başladı ama 2 ay boyunca ağlayarak gidiyordu okula. Daha sonra kızımı o okuldan almaya karar verdim bu sırada başka okulları gezdim tekrar ve yeni açılan Neşe Erberk Dragos okuluna en son olarak girdim Sibel hanım karşıladı beni inanın okula girdiğim anda kararımı vermiştim içeriye girdiğim anda mutluluk içime yayıldı huzur buldum Sibel hanımı dinliyorum daha sonra Sibel hanım ben birşey söylemeden sınıfları gezdirdi bana ki diğer okullarda böyle bir teklif olmadı bile.Bu sırada kızım dışarıda oyun oynuyordu bahçede yeni arkaslarıyla :) o öğretmenlerin mutluluğu cocuklara yansımıştı böyle bir pozitif enerji yok gerçekten herkes cok mutlu. Daha sonra eşim eve geldiğinde dedim ki hepsini gez en son Neşe Erberk Dragosa git ben hiç birşey demiyorum dedim, ertesi gün gitti ve bana dediki ne söylediğini cok iyi anladım hemen kayıt yaptıralım. O günden beri bir kere pişman olmadım her gecen sene biz ve kızım okulumuza iyice bağlandık. Bu sene biraz buruğuz cunkü bitiyor artık okulumuz. Ama biz onları asla unutmayacağız o kadar önemli ki herşeyin bir arada olması hijyen,mutlu ortam,muhteşem bir kadro harika yemekler,kapalı havuz,kapalı spor salonu,bale daha bir cok artısı var. Kesinlikle gözüm kapalı tavsiye edebileceğim tek yer :) Hepsini cok seviyoruz ve Betül hanıma cok teşekkür ederiz böyle kaliteli bir eğitim hayatını kızımıza yaşattığı için.

 • M. t.

  Selamlar. Yaşadığımız dönemde araştırma yapmak ve konuyla ilgili tecrübe etmiş kişilerden gerçek yorumlar okumak cok önemli ve hayat kurtarıcı. bir zamanlar anaokullarını ince eleyip sık dokumuş bir olarak bu yorumu yapıyorum. Kızımın Neşe Erberk Dragos’taki 2.senesi Önceliği çocuklarının mutlu olması olan tüm ebeveynlerin gönül rahatlığı ile bu okulu seçmesini öneririm. Temizliği hijyeni yemekleri sınıfların araç ve gereçlerin yeterliliği kapalı havuzu,ağaçların içindeki oyun parkı kapalı spor salonu öğretmenlerin her zaman güler yüzlü ve çocuk ruhlu olması tüm ekibin her daim sevgi ve şefkatle cocuklarımızla ilgilenmesi Neşe Erberk Dragosu anlatmak için yeterli değil ama buranın bize sundukları biz anne ve babalar için tatmin edici

 • G. Y.

  Oğlumuz 3 yaşındayken o zamana kadar evde anne ile birlikte olduğu için onu okula vermek biz ebeveynleri için çok zor bir adımdı. Tek kriterimiz onun mutlu ve sağlıklı olacağı bizim de gözü kapalı güvenebileceğimiz bir yuva bulmaktı. Karşımıza Neşe Erberk Dragos, Sevgili Betül ve Sibel Hanım lar cıktı. Iyi ki onları tanımışız, O anda karar verdik ve hemen başladı oğlumuz. 2 yıl devam ettiği okula bir kez bile mutsuz gitmedi mutsuz ayrilmadi. Çocuklara sevgi güven dolu bir ortam vermekten çok çok.daha fazlası var bu okulda, mükemmel bir dil eğitimi değerler eğitimi ve akademik eğitim. Her anlamda harika bir kurum. Büyüdüğü için okul değiştirdik ve şuan bunu daha iyi kıyaslayabiliyorum. Bir oğlumuz daha var inşallah yine oraya devam edecegiz. Gözüm kapalı herkese tavsiye ederim. Umarım onların da karşılarına güzel yavrular çıkar. Sevgiler

 • G. C.

  26 aylık oğlumu yaklaşık 22 aylıkken güvenle teslim ettiğim, benimsediği ana tema ismi gibi “Neşe”olan, alanında başarılı, sabırlı ve özverili öğretmenlerin olduğu hem eğlence hemde bir eğitim kurumu. Oğlumu akşamları her aldığımda gözündeki o mutluluğu ve memnuniyeti görebiliyorum, anne olarak nasıl çocuklarımızı mutlu bir birey olarak yetiştirmek istiyorsak Neşe Erberk Dragos da aynı bilinç ve yaklaşımla mutlu bireyler yetiştirmemize yardımcı oluyor.

 • K. k.

  Bugüne kadar öğretmenlerin yüzünü bir kere bile asık görmedim. Tüm çalışanlar dünya tatlısı insanlar. Çocukların sağlıklarını eğitimlerini kendi evlatları gibi benimseyip önemsemeleri kesinlikle tercih edilmelerinin ilk nedeni olmalı. Okul çok hijyenik. Öğretmenler anne sıcaklığında. Bizlerin gönülleri rahat. İyiki varlar.

 • T. u.

  Dragos NeseErberk anaokulu kaliteli egitim ve kaliteli sinirsiz etkinliklerleri iceren dopdolu bir okul. Her bir ogretmen ayri ozveriyle secilmis gerkesiz hic bir ucret taleplerinde bulunulmuyor diger okullar gibi !!3 cocuk annesiyim ilk cocugumda cok sikintilar yasamistim baska okullarda. Keske zamaninda burasi acilmis olsaydi gozum kapali bir sekilde gonderiyorum cocuklarimi. kesinlikle tavsiye ederimEksik degil ama cok artisi olan bir okul

 • B.

  okuldaki tüm eğitimciler her daim güler yüzlü ve yaptıkları işe gerçekten sevgilerini katıyorlar. Çocukların da sevgi ortamında büyümesi herşeyden önemli sanırım. Tüm velilerin de benim gibi düşüneceğine eminim.

 • D. o.

  Gidip gördüğüm kadarıyla söylüyorum son derece renkli ve eğlenceli öğretici kadrosuyla bir çocuğun eğlenerek ne kadar çok şey öğrenilebileceğinin canlı örneği. Tamamen çocukların eğlencesi ve güvenliği düşünülerek hazırlanmış bir okul. Seneye kesinlikle biz de neşe erbekteyiz.

 • H. H.

  Dragos Neşe Erberk Anaokulu ezberci ve dayatmacı eğitim anlayışlarını kabul etmeyerek, çocukların doğdukları andan itibaren kendilerinin sahip olduğu yeteneklerin körelmesini engel olarak çocukların okul öncesi dönemde profesyonel eğitim alarak çocuklarının yeteneklerini farkına varmasını ve geliştirmesini amaçlar.

"Özel Dragos Neşe Erberk Anaokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Dragos Neşe Erberk Anaokulu İletişim Bilgileri

Yalı Mah. Fethiye Cad. No:1 Maltepe/istanbul
0 216 706 0178
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum