fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Elmina Anaokulu

Özel Elmina Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 13
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/17:00

Özel Elmina Anaokulu Hakkında

İstanbul da bulunan Özel Elmina Anaokulu Başakşehir semtinde eğitim vermektedir. Kurum 08.00 ile 17.00 saatleri arasında eğitim vermektedir. Anaokulunda psikolojik danışman bulunmaktadır. Anaokulunda yemekhane bulunmakta ve yemekler burada hazırlanmaktadır. Kurum Başakşehir'de iki katlı müstakil bir binada eğitim vermektedir. Kurumun çevresi çitlerle kaplıdır. Çocuklara gelişim ihtiyaçlarına göre menüler hazırlanmakta, yemekler sağlıklı, doğal gıdalardan yapılmaktadır. Anaokulunda uyku odası bulunmaktadır. Özel Elmina Anaokulu'nda oyun alanları geniş olup, etkinlik sınıfları, bahçede çeşitli oyuncak bulunmaktadır. Kurum geniş bir bahçeye sahiptir. Ani kazalar, çarpmalar gibi ilk yardım gerektiren kazalar için revir hizmeti sunulmaktadır. Çocuklar revirde ilk tedaviyi görüp dinlenebilecek, ailelere çocuklarının durumu hakkında bilgi verilecektir. Anaokulunda rehberlik hizmetleri uzman psikolog tarafından yürütülmektedir. Ailelere çocukların akademik bilgileri, zihinsel, bilişsel, duyuşsal, sosyal özellikleri hakkında bilgi verilecektir. Aileyle olan iletişimin çocuğun okul başarısını etkilediği görüşünü savunan anaokulunda aile ile etkileşime önem verilmektedir. Anaokulunda servis imkanı sunulmaktadır. Kurumun tamamında güvenlik hizmetleri mevcuttur. İngilizce dil eğitimi verilen kurumda çocukların erken yaşlardan itibaren yabancı dili içselleştirmeleri üzerinde durulmaktadır. Anaokulunda gezi kulübü bulunmakta ve çocukların gözlem yoluyla öğrenmesine önem verilmektedir. Anaokulunda Fen ve Matematik etkinlikleri, Türkçe dil etkinliği, müzik etkinliği, drama etkinliği yapılmaktadır. Kurumda el sanatları eğitimi verilmektedir. Beden eğitimi ve spor çalışmalarına önem verilerek çocukların kinestetik zeka alanlarının gelişimi, küçük ve büyük kas gelişimleri önemsenmektedir. Özel Elmina Anaokulu tam gün eğitim vermektedir. Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı öğünleri ile toplamda 3 öğün yemek verilmektedir. Anaokulunda çocuklar yaş gruplarına göre sınıflara ayrılmıştır. Sınıflar 2-3 yaş oyun grubu, 3-4 yaş oyun grubu, 4-5 yaş okul öncesi grubu, 5-6 yaş okul öncesi grubu olarak ayrılmaktadır. Kurumda doktor kontrolleri yapılmaktadır. Ailelere aile danışmanlığı hizmeti verilmektedir. Bu hizmetler ile ailelerin çocuklarının gelişimleri hakkında bilgilenmeleri ve daha bilinçli ebeveynler olmaları amaçlanmaktadır. Psikolojik danışmanlar çocukları anaokuluna alıştırmak, anaokulunu tanıtmak için oryantasyon hizmetlerini de çocuklara sunmaktadır. Kurumun açık oyun alanları, kapalı oyun alanları ve yemek odası alanları mevcuttur.

Yorumlar (7)

 • Kalifiye öğretmen kadrosu ve yönetimi ile çocuklarımızı gönül rahatlığı ile emanet ettiğimiz harika bir okul. Çocuğumun huzur içerisinde vakit geçirdiği her hali ile bize de yansıyor. Teşekkürler Elmina...

 • Sk

  Merhaba elmina oncelikle kurucusu tum ogretmen ve calişanlari kutlarim gercekten gözümm kapali verdim cocugumu temiz titiz oldukça aktif bir okul herşey düşünülmüş ve organic beslenmeye kadar mevcut..soylenecek olumlu çok şey var olumsuz hiç birşey görmedim..

 • EB

  Sıcak aile ortamı sayesinde seve seve gittiği ikinci evi oğlumun. Size emanet gerçekten içimiz rahat. Çocukların yeteneklerini de keşfetme imkanı sunmaları ayrıca bir şans bizim için. İyi ki varsınız.

 • NK

  Değerli eğitimcilerden kurulu bir okul. Bu yüzden şanslıyız ki eğitimleri bir numara. Tavsiyeler üzerine tercihimizi Elminadan yana kullandık. Buradan ben de ilgilenen ailelere tavsiye bırakmak isterim...

 • GT

  Çeşitli faaliyetlerle çocukları sosyal tutmayı başarabiliyorlar. İlgi yoğun bu da bana güven veriyor. Müzik yeteneğine de çok katkıları oldu. Emeğinize sağlık.

 • SK

  Kızım iki yıl oldu burada hiç bir sorun yaşamadım. Okulla sürekli bir irtibatımız var. Okul seçiminde bir okulun velilerle iletişim halinde olması önemli bir kriter. Bunu en doğru şekilde yerine getirdikleri için teşekkür ediyorum.

 • NF

  Okul elindeki imkanları en iyi şekilde değerlendirerek çocuklara sportif aktivitelerle sanatsal aktiviteleri çevre okullara göre fazlasıyla sunmakta. Bu yönden sizden çok memnunuz. Ellerinize sağlık.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Elmina Anaokulu İletişim Bilgileri

Bahçeşehir 2. Kisim Mah. 9. Cad. No:26/f, Başakşehir/istanbul
0 212 963 2075
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum