fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Enka Okulları Anaokulu

Özel Enka Okulları Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/16:00

Özel Enka Okulları Anaokulu Hakkında

Modern bir eğitim sistemi ile 3-6 yaş grubu çocukların okul öncesi eğitimini hedefleyen Özel Enka Okulları Anaokulu alanında uzman eğitmen kadrosu, donanımlı sınıfları ve kaliteli eğitim programları ile çocuklara okul öncesi eğitim veren bir kurumdur. Okulun giriş saatleri giriş saatleri sabah sekiz olup, okuldan çıkış saatleri akşam dörttür. Yirmi kişilik sınıflarda eğitim veren okul İstanbul Sarıyer’ de bulunuyor. Psikolojik danışmanlık hizmeti mevcut olan okulun aynı zamanda rehberlik hizmeti de mevcuttur. Okulun küçük çocukların uyku ihtiyacını gidermek için bir adet uyku odası, yemekhanesi, havuzu, reviri, bahçesi ve oyun alanı mevcuttur. Okulda çocukların ve öğretmenlerin güvenliğini sağlamak açısından bir güvenlik hizmeti, geliş ve gidişlerin koordineli bir şekilde sağlanabilmesi için servis aracı ve yaz okulu hizmetleri mevcuttur. Sportif aktiviteleri yüzme ve jimnastik olan Özel Enka Okulları Anaokulu'nun yabancı dil eğitimi İngilizcedir. Bale ve tiyatro, ayrıca dans sanat etkinlikleri olarak öğretilmektedir. Okulda bir gezi bir de müzik kulüpleri mevcuttur. Tam teçhizatlı okulun bahçesinde bulunan park ve bahçe oyuncakları ahşap olarak tasarlanmıştır. Okulda özel gün ve haftalarda değişik aktivite ve programlarla çocuklar üzerinde farkındalık oluşturulmuştur. Üç yaş grubu eğitim sistemine göre branş dersleri beden eğitimi, İngilizce, müzik, sanat ve değerler eğitimidir. Sınıflarda Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına göre eğitim verilmektedir. Dört ve beş yaş grupları için de branş dersleri aynıdır. Özel Enka Okulları Anaokulu'nda öğretim sistemi PYP sistemidir. Bu sistemde amaç öğeleri bilgi, kavram, beceri, tutum ve eylemlerin barındırılması çalışmalarıdır. Sistemde ilköğretime temel olacak yatay ve dikey uyum amaçlanmaktadır. Disiplinler üstü temalar kim olduğu, bulunduğu yer ve zaman, kendini ifade etme, kendini düzeltme, gezegeni paylaşma, duygular, renkler, oyunlarla öğrenme, küçük sanatçılar, yaşam döngüleri, tohumlar, vücudu keşfetme temalarıdır. Bu temalar haftanın her günü farklı bir etkinlik ile çocukların algılayabileceği şekilde oyun ile öğrenme yöntemi kullanılarak işlenmektedir. Özel Enka Okulları Anaokulu değişik ve ilginç yerlere geziler düzenlenerek çocukların dış dünyayı görerek ve dokunarak öğrenmelerine olanak tanınmaktadır. Haftanın bir gününde mutfak etkinlikleri düzenlenmekte ve belirli günlerde çocuğun velisinin de faaliyetlere katılımı istenmektedir. Ayrıca kesme ve yapıştırma faaliyetleri ile çocukların küçük kas gelişimleri ve ince motor becerilerinin gelişimleri desteklenmektedir.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- (PYP) Primary Years Programme - İlk Yıllar Programı

 • ŞT

  Bu bölgedeki açık ara en iyi okul hem eğitim hem de sunduğu hizmetler ve imkanları bakımından. Eğitmen kadrosu, psikolejik danışmanı, personelleri tecrübeli ve alanında uzman kişiler. Çocuğunuz eğitim hayatına bir adım önde başlasın istiyorsanız bu okula gönderin derim.

 • Veli

  Çok başarılı ve aktif bir okul. yıllık ücreti de yüksek haliyle ancak son kuruşuna kadar değer. Çünkü çocuklarımız her şeye değer.

 • Öğretmen

  Bir okul olmanın dışında ülkemizde insana yapılmış en büyük yatırımlardan biridir.

 • Öğrenci

  Karakterime, mevcut yeteneklerime, düşünce yapıma, sosyalliğime, bilgi düzeyime... Kısaca bende güzel olan her ne varsa hepsine tartışmasız katkısı olan eğitimi veren okuldur. Özlenir.

 • Veli

  Psikolojik danışmanlık departmanı çok iyi olan okul.

 • Veli

  Çocuğum burada olmayı seviyor ve sanırım en önemlisi de bu. Ve yaşayan biri olarak evet gerçekten okul çok kaliteli diyorum.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Enka Okulları Anaokulu İletişim Bilgileri

İstinye Mahallesi, Sadi Gülçelik Spor Sitesi, Sarıyer / İstanbul
0 212 963 2073
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum