fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Erse Anaokulu Şerifali Şubesi

Özel Erse Anaokulu Şerifali Şubesi verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:00/19:00

Özel Erse Anaokulu Şerifali Şubesi Hakkında

İstanbul Ümraniye bölgesinde hizmet vermekte olan Özel Şerifali Erse Eğitim Okulları Anaokulu insan haklarına saygılı, çevre sorunlarına karşı duyarlı, yaşam boyu öğrenme anlayışını benimseyen, bilimsel ve eleştirel düşünceye sahip, yaratıcı, girişimci, sanatsal beğeni ve estetik anlayışa sahip, yeniliklere açık, kendine güvenen, araştırmacı, sorgulayan, Atatürk ilke ve İnkılaplarına bağlı bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.
Okul Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın düzenli olarak kontrol ettiği bir anaokuludur. Bu kontrollerden temiz okul, sağlıklı okul projesi adı altında beyaz bayrak almıştır. Okulun temizlik ve hijyen konusu kadar çocukların güvenlikleri konusunda da aynı özveriyi göstermektedir. Okul içerisinde güvenlik hizmeti sağlanmaktadır. Ayrıca okulun kendi servisi içerisinde servis personeli sayesinde bu hizmet ulaşım sırasında da devam etmektedir. Okulun öğrencilerine sunduğu fiziksel imkanlar yemekhane, bahçe, açık ve kapalı oyun alanlarıdır. Eğitim anlayışı olarak bireysel farklılıkların üzerinde durarak öğrenci merkezli bir eğitim sergilemektedir. Bu anlayışa uygun olarak aileleri bilgilendirmek ve çocukları takip etmek adına psikolojik danışmanlık ve rehberlik servisi sağlamaktadır. Yapılan çalışmalar sadece çocuklara yönelik olarak kalmayıp velilere ve ailelere yönelik çalışmalar da yapılmaktadır. Buna bağlı olarak veli eğitim seminerleri düzenlemektedir. Özel Şerifali Erse Eğitim Okulları Anaokulu eğitim sistemi içerisinde GEMS modeli, fen ve teknoloji üzerinde durulmaktadır. Bu alanda çocukların keşiflerini desteklemek adına birçok zengin materyale sahiptir. Çocukların yaparak ve yaşayarak öğrenmeleri için deney, gezi, gözlem çalışmaları yapılmaktadır. Bununla bağlantılı olarak gezi kulübüne sahiptir. Ayrıca müzik kulübü de bulunmaktadır. Okul 08:15 ve 18:00 saatleri arasında eğitim vermektedir. Sunduğu hizmetler arasında yaz okulu da bulunmaktadır. Yabancı dil eğitimi olarak İngilizce dersleri vermektedir. Sportif aktiviteler içerisinde jimnastik ve yüzme dersleri vermektedir. Branş derslerinde ve sınıf öğretmenlerinde uzman ve profesyonel bir kadroya sahiptir. Okuma ve yazmaya hazırlık çalışmaları yapan anaokulunda özellikle hazırlık sınıfında bu çalışmaların üzerinde durulmaktadır. Okulun gezi kulübü sayesinde yapılan gezilerle çocukların gelişimlerine katkı sağlanmaktadır. Velilerin de bilgisi dahilinde sinema, tiyatro, animasyon, çocuk gösterileri, fen ve doğa gezileri düzenlenmektedir. Okulun özel gün ve haftalara uygun olarak düzenlediği etkinlikler ve gezileri de bulunmaktadır. Çocukların sanatsal gelişimlerini destekleyecek dersler arasında dans ve modern dans dersleri yapılmaktadır. Özel Şerifali Erse Eğitim Okulları Anaokulu 'nun yemekhanesinde hazırlanan yemek listeleri diyetisyenler tarafından hazırlanmaktadır. Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olarak 3 öğündür.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- Gems ve High Scope

- MEB Odaklı Eğitim

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Okul Öncesi Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Bilgi Verici Danışmanlık

Yorumlar (7)

 • Pandemi sürecini en iyi şekilde yürüttükleri için teşekkür ederim,çocuğum ersede güvende.Her şey için teşekkür ederim.

 • ŞŞ

  Atatürkçü bir kurum, eğitim kalitesi üst yüzey.. ayrıca sadece akademik değil aynı zamanda da sosyal aktivitelerle de çocukları her yönden besleyen bir eğitim programına sahip.. son derece memnunum

 • TT

  Başta biraz düşünsem sonradan çok memnun kaldım her yönden çok iyiler eğitim olsun sosyal aktivite olsun çocugum yemek seçerdi artık seçmiyo daha ne isteyebilimki

 • ben ve çocugum okuldan çok memnunuz bir tavsiye üzerine gelmiştim şimdi bende tanıdıklarıma tavsiye ediyorum :)))

 • TK

  Kkul çok güvenli içim rahat bir şekilde oglumu bırakabiliyorum ve sosyal aktivite çeşitliligi çok fazla her güne faklı bir program var buda biz velileri mutlu ediyo okul sayesinde çocugumun kendine olan güveni arttı teşekkğr ederim

 • Veli

  Tüm beklentilerimizin üstünde bir şekilde mezun olduk. Kızımız şu an sayenizde ilkokula hazır.

 • Veli

  Okula başlamamızın üzerinden kısa bir süre geçmesine rağmen hissettirdiğiniz anlayış, sevgi, saygı, ilgi ve destek için çok teşekkürler.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Erse Anaokulu Şerifali Şubesi İletişim Bilgileri

Tatlisu Mah. Hüner Sok. No:4 Ümraniye/istanbul
0 216 706 6895
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum