fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Doğrulanmış Profil
Özel Erse Anaokulu Şerifali Şubesi

Özel Erse Anaokulu Şerifali Şubesi verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:00/19:00

Özel Erse Anaokulu Şerifali Şubesi Hakkında

İstanbul Ümraniye bölgesinde hizmet vermekte olan Özel Şerifali Erse Eğitim Okulları Anaokulu insan haklarına saygılı, çevre sorunlarına karşı duyarlı, yaşam boyu öğrenme anlayışını benimseyen, bilimsel ve eleştirel düşünceye sahip, yaratıcı, girişimci, sanatsal beğeni ve estetik anlayışa sahip, yeniliklere açık, kendine güvenen, araştırmacı, sorgulayan, Atatürk ilke ve İnkılaplarına bağlı bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Okul Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın düzenli olarak kontrol ettiği bir anaokuludur. Bu kontrollerden temiz okul, sağlıklı okul projesi adı altında beyaz bayrak almıştır. Okulun temizlik ve hijyen konusu kadar çocukların güvenlikleri konusunda da aynı özveriyi göstermektedir. Okul içerisinde güvenlik hizmeti sağlanmaktadır. Ayrıca okulun kendi servisi içerisinde servis personeli sayesinde bu hizmet ulaşım sırasında da devam etmektedir. Okulun öğrencilerine sunduğu fiziksel imkanlar yemekhane, bahçe, açık ve kapalı oyun alanlarıdır. Eğitim anlayışı olarak bireysel farklılıkların üzerinde durarak öğrenci merkezli bir eğitim sergilemektedir. Bu anlayışa uygun olarak aileleri bilgilendirmek ve çocukları takip etmek adına psikolojik danışmanlık ve rehberlik servisi sağlamaktadır. Yapılan çalışmalar sadece çocuklara yönelik olarak kalmayıp velilere ve ailelere yönelik çalışmalar da yapılmaktadır. Buna bağlı olarak veli eğitim seminerleri düzenlemektedir. Özel Şerifali Erse Eğitim Okulları Anaokulu eğitim sistemi içerisinde GEMS modeli, fen ve teknoloji üzerinde durulmaktadır. Bu alanda çocukların keşiflerini desteklemek adına birçok zengin materyale sahiptir. Çocukların yaparak ve yaşayarak öğrenmeleri için deney, gezi, gözlem çalışmaları yapılmaktadır. Bununla bağlantılı olarak gezi kulübüne sahiptir. Ayrıca müzik kulübü de bulunmaktadır. Okul 08:15 ve 18:00 saatleri arasında eğitim vermektedir. Sunduğu hizmetler arasında yaz okulu da bulunmaktadır. Yabancı dil eğitimi olarak İngilizce dersleri vermektedir. Sportif aktiviteler içerisinde jimnastik ve yüzme dersleri vermektedir. Branş derslerinde ve sınıf öğretmenlerinde uzman ve profesyonel bir kadroya sahiptir. Okuma ve yazmaya hazırlık çalışmaları yapan anaokulunda özellikle hazırlık sınıfında bu çalışmaların üzerinde durulmaktadır. Okulun gezi kulübü sayesinde yapılan gezilerle çocukların gelişimlerine katkı sağlanmaktadır. Velilerin de bilgisi dahilinde sinema, tiyatro, animasyon, çocuk gösterileri, fen ve doğa gezileri düzenlenmektedir. Okulun özel gün ve haftalara uygun olarak düzenlediği etkinlikler ve gezileri de bulunmaktadır. Çocukların sanatsal gelişimlerini destekleyecek dersler arasında dans ve modern dans dersleri yapılmaktadır. Özel Şerifali Erse Eğitim Okulları Anaokulu 'nun yemekhanesinde hazırlanan yemek listeleri diyetisyenler tarafından hazırlanmaktadır. Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olarak 3 öğündür.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Gems ve High Scope

- MEB Odaklı Eğitim

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Okul Öncesi Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Bilgi Verici Danışmanlık

Yorumlar (16)

 • RT

  Her çocuk anne ve babası için özeldir ve değerlidir. Bize bu değeri hissettiren ‘’Erse’’ ailemize gönülden teşekkür ediyoruz. Buraya gönül rahatlığı ile ailemiz yazabiliyoruz, çünkü biz; hep birlikte kocaman bir aile olduk. Bizim düşüncemiz her zaman onun aile sıcaklığı gibi bir ortamda bulunup ‘’MUTLU’’ olması ve duygusal olarak bir eksiklik yaşamamasıdır. Bir anne olarak imkanlarımızı zorlayıp 3 yıl çalışmadım. Bu süreç sonrası anne ve baba olarak titizlik ile büyüttüğümüz yavrumuzu ancak güvenilir bir kuruma emanet edebilirdik. Sevgili öğretmenimiz iyi ki varsınız, iyi ki tanıdık sizi. 3 yıl boyunca 5 dakika bile kimseye emanet edemediğim yavrumu bir anne olarak, öğretmenine gözümüz hiç arkada kalmadan gönül rahatlığı ile emanet edebiliyoruz. Oğlum ile öğretmeninin arasındaki muhteşem kurulmuş bağı görmek anne ve baba olarak bizleri çok etkiliyor. Kesinlikle doğru bir kurumda olduğumuzu bir kere daha benimsemiş oluyoruz. Gerektiğinde bir anne, abla, öğretmen, arkadaş hepsi olduğuna biz gözlerimizle şahidiz. Sabrınız, sevginiz, yaklaşımınız ile hem bizlerin hem de yavrumuzun gönlünde taht kurmuş bulunmaktasınız. İyi ki varsınız ve iyi ki tanıdık sizleri.

 • Erse Eğitim Kurumlarıyla tanışmamız 2012 yılında ilk göz ağrımız kızımız sayesinde oldu. Her anne baba gibi endişeliydik, güvendiği aile ortamında başka ikinci ailesi olarak göreceği okul hayatını doğru seçmek istedik. Erse yönetiminin bize verdiği sıcaklık ve güven duygusu ile, okulun okul öncesi çocuğun eğitimi konusunda düşünülen sınıfları, oyun alanları, sinema salonu, okulun temizliği, çalışanların güler yüzlü olması karar vermemize yardımcı oldu. Zamanla iyi ki Erse Eğitim Kurumlarını seçmişiz diyoruz. Dört sene sonra kızım Erse Eğitim Kurumlarından mezun oldu. Kızımın şuandaki eğitim başarısında ve sorumluluk sahibi olmasında Erse Eğitim kurumlarının katkısı büyük. Erse Eğitim Kurumları bizim ikinci ailemiz oldu. Kızımda yaşadığımız deneyimden sonra oğlumu hiç düşünmeden Erse eğitim Kurumlarına kaydını yaptırdık. Oğlumun her sabah heyecanla ve isteyerek okuluna gitmek istemesi bizim için mutluluk verici, Okulumuzun bahçesinde oynadığı ve yaptığı etkinlikleri oğlumun vaz geçilmez eğlencesi bize anlatmakla bitiremiyor. ERSELİ OLMAKTAN ÇOK MUTLUYUZ!

 • SE

  ERSE OKULLARI ile bir tanıdığım tavsiyesi üzerine tanıştım. Kreş değişikliği yapmam gereken bir süreçte çok tedirgin ve kaygılıyken kurum müdürümüzün güven verici tavır ve konuşmaları sayesinde kurumunuza kızımı yazdırmaya karar verdim. Eğitime verdiğiniz önem, çocuklara gösterdiğiniz özeni ve ilgiyi gördükçe doğru bir karar verip, doğru eğitim kurumunda olduğuma inandım. Sevgili öğretmenimiz bizim için zor olacağını düşündüğümüz adaptasyon sürecini çok iyi bir eğitimci tavrıyla ve özveri ile çok kolaylaştırdı. Kızımın sosyal ve akademik yönden gelişmesinde çok ciddi katkıları oldu. Kreşe başladıktan sonra kendi öz bakım becerilerini yapması, konsantrasyon  süresinin daha da uzaması, derslere karşı ilgi göstermesi gibi pek çok konuda kızım çok gelişti, değişti. Kızım ve tüm ailem adına  başta öğretmenimiz olmak üzere tüm kurum çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. Gönül rahatlığıyla çocuğumu okula gönderebiliyorum.  

 • ÖÖ

  Erse ile büyük kızımın anaokulu sürecinde tanıştık. Kızımda da öğrenme ve gelişim sürecinden sonra oğlum için tercihimiz yine Erse Okulları oldu. Caner bu süreçte büyük gelişme kaydetti. Pandemi sürecini ise okulumuz gayet iyi yönetti. Biz bu dönemde okuldan hiç geri kalmadık. Bu süreç temiz ve titiz bir şekilde ilerledi. Caner anasınıfında olmasına rağmen artık harfleri biliyor. Sesleri tanıyor, hafta sonu ev etkinlikleri ile daha gelişme kaydettik. Sınıf öğretmenimiz çok ilgili sağ olsun. Tüm Erse Ailesine teşekkür ediyorum.. İyi ki varsınız!

 • E

  Erse bizim en büyük şansımız… Okul araştırması yaparken öncelikli tercihimiz çocukları seven öğretmen ve çalışanlarla dolu bir kurum olmasıydı. Bu sevgiyi Erse’nin daha okulun kapısından girer girmez gelen her çocuğa ismi ile hitap edilip güler yüzle karşılanmasından hissedebilirsiniz. Birçok okulun çocuklar için ayrılmış bir bahçesi yokken Erse bu konuya önem vermiş ve geniş bir alanı çocukların rahatça oynayabilmesi için ayırmış. Bu bizim için önemli bir kriterdi. Okulumuz tamamen okul öncesi çocukların rahatça eğitim alabilmesi ve özgürce oyun oynayabilmesi için tasarlanmış. Özellikle öğretmenlerimiz bizim için en büyük şansımız, onlara gerçekten minnettarım. Anne şefkatini okulda devam ettirmeleri içimi ısıtıyor, oğlumu gönlüm rahat bir şekilde teslim ediyorum öğretmenlerine. Verdikleri eğitimleri oğlumun gelişiminde rahatça gözlemleyebiliyorum. Oğlum okulunu seviyor ve mutlu, biz anne-babaların amacı da çocuklarımızın mutluluğu olduğu için Erse ile bunu başardığımızı düşünüyoruz. 3 yıldır devam ettiğimiz Anaokulumuzdan bu yıl mezun oluyoruz, aynı gönül rahatlığı ile oğlumuzu Erse İlkokuluna yazdırdık. Erse’ye ve Erse Öğretmenlerine teşekkür ederiz!

 • AA

  Bizim için oğlumuzun güvende olması, akranlarıyla birlikte kaliteli vakit geçirmesi ve kendini güvende hissetmesi çok önemliydi. Her anne baba gibi bizlerde oğlumuz 3 yaşındayken kreş araştırmaya başladık ve arkadaşlarımızın tavsiyesi üzerine ERSE ANAOKULLARI’YLA tanıştık. Okulu çok beğendik; temizliğinden, mutfağından, sınıflarından, uyku odasından a’dan z’ye her şey konforlu bir şekilde çocuklara uygun olarak hazırlanmış ve sunuluyordu. Güvenli ortam sağlanarak çocuklarımızın rahatlığı düşünülmüş. Buna inanarak da çocuğumuzu güvenli bir şekilde gönderiyoruz. ERSE ANAOKULLARI’NIN idari bölümünden bütün öğretmenlere kadar gayet anlayış, sabır ve güler yüz hepsi mevcut.  Öğretmenimizin çocuğuma yaklaşma şekli, anlayışı, merhameti, kaliteli tavrı ve duruşu ile hayranız kendisine. Bilgisi, öğretmenliği ve yeri gelince oğlumun ablası, yeri gelince annesi, yeri gelince öğretmeni olarak çok şey kazandık kendisinden ve devamda ediyoruz! İYİ Kİ ERSE ANAOKULU VE ÖĞRETMENLERİMİZ İLE YOLLARIMIZ KESİŞMİŞ!

 • Biz 2012’den beri ERSE’liyiz. ERSE’yle tanışmanız ilk çocuğum kızım Derin 4 yaşındayken başladı ve oğlum Demir ile devam etti. Bu sürecin hiçbir döneminde ERSE’den kopmadım, bundan sonra da kopmayacağımı çok iyi biliyorum çünkü ERSE artık benim AİLEM. ERSE’yle İlgili anlatılacak o kadar çok “iyi“ şey var ki, bu sayfalara sığmaz! Ancak ERSE’yi şöyle özetleyebilirim: ERSE benim ailem, diyorum. Neden mi?   *Anne ve baba çocuklarını ilk olarak kimlere emanet eder ailesine = ERSE *Çocuklar ilk eğitimlerini nerede alır? Ailede = ERSE’de *Çocuklara sonsuz sevgi nerede verilir? Ailede = ERSE’de   Ve çok daha fazlası var benim için; çünkü orada en kıymetlilerim dediğim çocuklarımın sınıf öğretmenleri var; *Muhteşem bir ekip ve çok iyi bir yönetim var. *Kısacası bir çocuk ve ebeveynleri için koskoca bir aile ve eğitim yuvası var. Her şey için çok çok teşekkürler. Hakkınızı ödeyemeyiz. İyi ki varsınız.

 • AD

  İkiz erkek çocukları olan bir anne olarak 3 yaşında iken Erseli olduk biz. Biz diyorum çünkü sadece çocuklarımızı değil, bizi de veliden çok bir dost, arkadaş, akraba gibi bağırlarına basan bir okul oldu Erse. Erse ile tanışma hikayemiz işe dönmek zorunda olan bir anne olarak kış şartlarında okul arayışı ile başladı. Bulunduğumuz bölgede birkaç okula gitmiştik ve çocuklarımın küçük, bezli, ikiz oldukları ve tuvalet eğitimi olmadığı için almadılar. En son olarak Erse Anaokulları’na gittim. Okul hakkında o kadar çok iyi duyum almama rağmen, ‘’Yok canım, herkes bu kadar memnun kalamaz diyor ve kesin ben bir şey bulurum’’ diyordum içimden. Sınıfları gezdik ve evet temizdi, puan kıramazdım. İlgileri güzeldi, yine puan kıramadım. Başka yerde yemek yemeyen çocuklarım okulda yemek yemek istediler. Hiç ikiletmeden hemen çocuklarıma yemek hazırlandı ve öğretmenlerinin müdahale ederek kendileri yedirecek diye beklerken çocuklarıma özgürlük hakkının burada da tanındığını ve kendilerini birey olarak hissetmelerinin sağlandığını gördüm. Tabi yine puan kıramadım. Öğretmenimiz, iyi ki dediğimiz canım öğretmenimiz. Bez değiştirdi, Çınar’ın düzgün konuşması için çok çabaladı, onlar benim çocuklarım diye hep sımsıkı sarıldı. Şimdi çocuklarım öğretmenlerine aşık. Erseli olduk hem de 3 yaşındayken. Hiçbir bahane ve ticari kaygı gütmeden, çocuklar mutlu ise biz daha mutlu oluruz diye 3 yaşındaki ikizlerimi okula aldılar. Pandemi sebebiyle evde kaldıkları dönemde bitsin bu corona okulumuzu ve öğretmenimizi özledik diye ağladıklarında ne kadar doğru bir tercih yaptığımı kanıtladılar. Uzun mesai saatlerime karşılık hiç of demeden çocuklarıma destek oldukları için, çocuklarımı hayata en iyi şekilde hazırlamak üzere ellerinden geleni yaptıkları için ve biz ebeveynleri de psikolojik danışmanlıkları ile rahatlattıkları için ERSELİYİZ. Teşekkür ederiz ERSE!

 • Bir sürü okul gezip bir türlü içimize sinen okulu bulamayıp, hadi bir de Erse’yi gezelim dedik. Güvenliği, temizliği, yemek kokusu, bahçe olanakları ve en önemlisi yöneticinin kendine güveniyle başlattık Eymen’i, ilk göz ağrımızı Erse’ye. İlk başladığı zaman bu yıl başlasın, önümüzdeki yıl başka okul da araştırırız diye düşünmüştük. Fakat bırakın başka okul araştırmayı, tanıdığım ve soran herkese tavsiye etmeye başladım Erse’yi! Şimdi mezun olduk, bu yılımızı evde geçirdik ama iyi ki Erseli olmuşuz! İyi ki girmişiz o kapıdan. Yeni dönemde sağlıkla yeniden bir araya gelmek dileğiyle!

 • Pandemi sürecini en iyi şekilde yürüttükleri için teşekkür ederim,çocuğum ersede güvende.Her şey için teşekkür ederim.

 • ŞŞ

  Atatürkçü bir kurum, eğitim kalitesi üst yüzey.. ayrıca sadece akademik değil aynı zamanda da sosyal aktivitelerle de çocukları her yönden besleyen bir eğitim programına sahip.. son derece memnunum

 • TT

  Başta biraz düşünsem sonradan çok memnun kaldım her yönden çok iyiler eğitim olsun sosyal aktivite olsun çocugum yemek seçerdi artık seçmiyo daha ne isteyebilimki

 • ben ve çocugum okuldan çok memnunuz bir tavsiye üzerine gelmiştim şimdi bende tanıdıklarıma tavsiye ediyorum :)))

 • TK

  Kkul çok güvenli içim rahat bir şekilde oglumu bırakabiliyorum ve sosyal aktivite çeşitliligi çok fazla her güne faklı bir program var buda biz velileri mutlu ediyo okul sayesinde çocugumun kendine olan güveni arttı teşekkğr ederim

 • Veli

  Tüm beklentilerimizin üstünde bir şekilde mezun olduk. Kızımız şu an sayenizde ilkokula hazır.

 • Veli

  Okula başlamamızın üzerinden kısa bir süre geçmesine rağmen hissettirdiğiniz anlayış, sevgi, saygı, ilgi ve destek için çok teşekkürler.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Erse Anaokulu Şerifali Şubesi İletişim Bilgileri

Tatlisu Mah. Hüner Sok. No:4 Ümraniye/istanbul
0 216 706 6895
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum