fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Lütfen Bekleyin...

Doğrulanmış Profil
Özel İhlas Koleji Anaokulu Bizimevler 2 Şubesi

Özel İhlas Koleji Anaokulu Bizimevler 2 Şubesi

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:30/16:00

Özel İhlas Koleji Anaokulu Bizimevler 2 Şubesi Hakkında

Özel İhlas Anaokulu Bizimevler Şubesi 2011 yılından beri Bizimevler 2 Kampüsünde hizmet vermektedir. Okulumuzun 1080 metrekare arsa alanı, 510 metrekare kapalı alanı ve 570 metrekare açık alanı vardır. Anaokulumuzda yemekhane, kapalı, açık oyun parkı, öğrenme merkezi sınıfları mevcuttur. Öğrenme merkezlerinde öğrencilerimizin deneyim esaslı öğrenme yaklaşımına uygun şekilde "yaparak-yaşayarak" öğrenmeleri amaçlanmaktadır. Fen, matematik ve sosyal bilimler alanında farklı öğretim materyallerinin bulunduğu öğrenme merkezleri öğrenciler tarafından her gün aktif olarak kullanılmaktadır.
Binamız öğrenme ortamlarına uygun olarak inşa edildiği ve tasarlandığı için, sınıflar gün ışığından maksimum seviyede yararlanacak şekilde yapılandırılmış, binamızın havalandırması da gün boyu havadar bir ortam oluşturacak şekilde planlanmıştır. Depreme dayanıklı tünel kalıp sistemiyle inşa edilen binalarımız her açıdan güvenlidir. Okul öncesi yaş grubunun özelliklerine göre inşa edilmiş eğitim, dinlenme ve yaşam alanları, öğrencilerimiz için güvenli ve hijyenik ortamlar sunmaktadır.
Anaokulumuzda bulunan güvenlik birimiyle 24 saat boyunca kampüsün güvenliğini sağlayacak tüm tedbirler alınmaktadır. Toplam 8 kamerayla izlenen kampüse giriş-çıkışlar kontrollü olarak yapılmaktadır.
Anaokulumuzda bulunan modern ve geniş yemekhanede üst düzey hijyen şartlarında aynı anda 80 öğrenci yemek yiyebilmektedir.
Okul binasında bulunan, her biri 43 metrekareden oluşan 5 adet derslikle ve özel tasarlanmış öğrenme merkezi sınıfları ile Özel İhlas Anaokulu Bizimevler Şubesinde öğrencilere kaliteli bir eğitim-öğretim ortamı sunulmaktadır." İhlas Koleji Hakkında İhlas Koleji, 1996 yılında "Eğitimde Mükemmele Yolculuk" sloganıyla eğitim ve öğretim hizmeti vermeye başlamıştır. Okullarımız İstanbul’un yoğun trafiğinden ve gürültüsünden uzakta, temiz, ferah bir ortama ve yemyeşil bir çevre düzenlemesine sahip kampüslerde yer almaktadır. Okul binaları, depreme dayanıklı olacak şekilde güvenli ve modern eğitim sistemini destekleyecek şekilde özel donanımla inşa edilmiştir. 2022 yılında “Yılın Eğitim Kurumu Ödülü” ve “Eğitimde Kalite Ödülü”ne layık görülen İhlas Koleji, önceki yıllarda da sayısız ödül almıştır. Eğitim Modelimiz Anaokulumuzda öğrencilerimizle birlikte; yıllar boyu sürecek eğitim serüveninin ilk adımını, evin konforunu aratmayan sıcak bir ortamda ve uzman bir kadroyla atıyoruz. Hayattaki bazı boşlukların sadece sevgiyle dolacağını biliyor, bu yüzden “çiçek olan” değil, insanlara yardım ederek “çiçek açan” çocuklar yetiştiriyoruz.
İhlas Koleji anaokullarında öğrenciler oynayarak, eğlenerek, etkinlik yaparak, merak ederek ve keşfederek öğrenirler. Öğrencilerimiz masal ve drama derslerinde hayal kurmayı ve üretmeyi, düşünme becerileri derslerinde problem çözmeyi, kodlama derslerinde ise algoritmik düşünmeyi öğrenirler. Öğrencilerin düşünce ve hayallerini tasarlayıp gerçek hayata uygulayabilmeleri için, tasarım beceri atölyelerinde tüm branş derslerine entegre bir şekilde müfredata dahil edilmiştir. Etkinlik ve oyun tabanlı olarak hazırlanan müfredatımız, çoklu zeka modeli, proje tabanlı öğrenme yaklaşımı ve Montessori yaklaşımıyla tasarlanmaktadır. Okul öncesinde uygulanan kodlama derslerinde, öğrencilerin problem çözme, takım çalışması, dil gelişimi ve eleştirel düşünme becerilerinin gelişmesi amaçlanır. Algoritmik düşünme becerisini destekleyen robotik etkinlikler de ileriki yıllarda uygulanacak olan kodlama dersleri için bir temel oluşturur. Yabancı Dil Eğitimi Ana okullarımıza özel hazırladığımız müfredatımız yabancı dilin ana dil edinimine benzer şekilde öğretilmesini amaçlanır. Özel olarak tasarladığımız bu programda yabancı dil dersleri sınıfın ve ezberin dışına taşacak şekilde planlanır. Öğrenme merkezlerimizde matematik, fen gibi diğer dersler de yabancı dil aracılığı ile işlenmektedir. Değerler Eğitimi İhlas Kolejinde değerler eğitimi sadece sınıflarda değil okul bahçesinde, kantinde, spor salonunda ve öğrencinin ayak bastığı her yerde vardır. Her yaşa özel olarak oluşturulan değerler eğitimi müfredatıyla iyi ve topluma faydalı bireylerin yetiştirilmesi hedeflenmektedir. Okul öncesi öğrencilerimiz büyüklerine saygılı olmak, sofra adabı, hayvan sevgisi ve çevre bilinci gibi konularda görerek, duyarak ve yaşayarak farkındalık sahibi olmaktadır. Sosyal Sorumluluk Projeleri Öğrencilerimiz okul öncesinden başlayarak empati kurmayı, yardım etmeyi ve dünyayı ilgilendiren meselelerle ilgili düşünmeyi öğrenirler. Farklı sosyal sorumluluk projeleriyle dünyanın dört bir yanındaki yardıma muhtaç kişilere ulaşılması hedeflenmektedir. Başarılarımız • YKS Türkiye Birinciliği. • Hafıza Yarışması Dünya Birinciliği. • TÜBİTAK Ulusal Bilim Olimpiyatlarında 2 Altın Madalya. • TÜBİTAK Proje Yarışmasında Birincilik ve İkincilik. • Best Contest Turkey (En İyi İngilizce Konuşan Öğrenci) yarışmasında Türkiye çapında birincilik, ikincilik ve üçüncülük. • WestMUN18 Model Birleşmiş Milletler Konferansı “Honourable Mention” ödülü. • Okçuluk Dünya Şampiyonluğu. • Karate Dünya Şampiyonluğu. • Buz Pateni Türkiye Şampiyonluğu. • Judo İstanbul Şampiyonluğu. • Güreş İstanbul Şampiyonluğu. • Yüzme İstanbul Şampiyonluğu. • Karate İstanbul ve Türkiye birincilikleri.

Özel İhlas Koleji Anaokulu Bizimevler 2 Şubesi Soru - Cevap

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Sınıf Öğretmenleri

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Catering firması tarafından getiriliyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

- Robotik Kodlama Eğitmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada birkaç kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

● Okulda Bulunan Eğitim Materyalleri Nelerdir?

- Akıl ve Zeka Kutu Oyunları

- Robotik Kodlama Materyalleri

- Resim Araç ve Gereçleri

- Lego ve Yapı Blokları

- Çocuk Spor Aletleri

- Çocuk Oyun Parkı

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Çoklu Zeka Modeli

- Oyun Temelli Eğitim

- Aktif Öğrenme Sistemi

- İşbirlikli Öğrenme Modeli

- Yaparak Yaşayarak Öğrenme

- Öğrenci Merkezli Eğitim Modeli

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

- Metal

- Keçe

- Karton/Mukavva

Özel İhlas Koleji Anaokulu Bizimevler 2 Şubesi Sıkça Sorulan Sorular

 • Özel İhlas Koleji Anaokulu Bizimevler 2 Şubesi ortalama sınıf mevcutları kaçtır?
  15
 • Özel İhlas Koleji Anaokulu Bizimevler 2 Şubesi hangi saatlerde hizmet veriyor?
  Tam gün eğitim saatleri 08:30 - 16:00 şeklindedir.
 • Özel İhlas Koleji Anaokulu Bizimevler 2 Şubesi hangi yabancı dil imkanlarını sunuyor?
  Kurumda İngilizce dil eğitimi verilmektedir.
 • Özel İhlas Koleji Anaokulu Bizimevler 2 Şubesi yaş aralığı nedir?
  3-6
 • Özel İhlas Koleji Anaokulu Bizimevler 2 Şubesi yaz okulu hizmeti sunuyor mu?
  Kurumda yaz okulu hizmeti sunulmamaktadır.
 • Özel İhlas Koleji Anaokulu Bizimevler 2 Şubesi psikolojik danışman bulunduruyor mu?
  Kurumda psikolojik danışman bulunmaktadır.

Özel İhlas Koleji Anaokulu Bizimevler 2 Şubesi Yorumları (6)

 • Sk

  Özellikle pandemi döneminde olmamız sebebiyle oldukça endişeliydim. Ancak okulu gezdim, gördüm her yer pırıl pırıl, kullandıkları temizlik ve hijyen malzemelerinin alerjik olmadığını öğrendim. Öğretmenleri kendi alanından mezun, tecrübeli ve uzun yıllardır aynı okulda olması da ayrıca güven veriyor. Umarım yüzyüze eğitim devam eder çocuğum güvenle , sağlıklı ve mutlu bir şekilde çok sevdiği okuluna devam eder.

 • İB

  Değerler eğitimi veriliyor olması çok büyük bir artı branş dersleri kadar önemli olduğunu düşünüyorum. Spor ve sanat derslerine de oldukça önem veriyorlar dersler deneyimli öğretmenler eşliğinde işleniyor. Çok memnunum iyi ki çocuğumu yollamışım

 • HG

  Kızımın okulu.. öğretmenleri ve okul yöneticisi çok ilgili ve güleryüzlü. İsteklerimizi dinliyor çocuklara kendi çocuklarıymış gibi davranıyorlar. Kızım okulunu çok seviyor ve okulda iken çok mutlu.

 • ŞA

  Okulun fiziksel imkanları oldukça iyi sınıflar donanımlı ve geniş ısınma problemi olmuyor. ayrıca temizliğe özen gösterdikleri için de sınıflar ve tuvaletler temiz. Bir anne olarak çocuğum okuldayken içim rahat.

 • MK

  Gezi etkinliklerine bol bol yer veriyorlar çocuklar çevreyi tanıyor ve kültürel birikim elde ediyor. Gezilerde çocukların yanından öğretmenleri ayrılmadığı için güvenerek yolluyoruz. Okul imkanları bakımından çevredeki okullara nazaran oldukça iyi.

 • SA

  çocuğumu bu okula gönderiyorum konumu bakımından da güvenli olduğu için ve iyi bir eğitim verdikleri için bu okulu seçtim. Öğretmenleri alanında uzman ve ders çeşitliliği çok çocuklar yeteneklerini keşfedebiliyor.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel İhlas Koleji Anaokulu Bizimevler 2 Şubesi İletişim Bilgileri

Tahtakale Mh. Ayçiçeği Sk. No:8/10 Bizimevler 2 Sitesi Ispartakule, Avcılar / İstanbul
0 212 963 2072
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Harita
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum