fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

İhlas Koleji

İhlas Koleji'nin tüm kampüslerine hemen göz atın. İhlas Koleji'nin bursluluk sınavlarına, eğitim ücretlerine, adreslerine ve iletişim bilgilerine kolayca ulaşın!

İhlas Koleji İle İletişime Geç

Başarılı

Bilgileriniz başarılı bir şekilde alındı. En kısa sürede okul.com.tr sizinle iletişime geçecek.

Kullanıcı sözleşmesi ve pazarlama iznini okudum ve kabul ediyorum.

Anaokulları

İhlas Koleji Anaokullar

İhlas Koleji anaokullarını inceleyin.

İNCELE
İlkokullar

İhlas Koleji İlkokullar

İhlas Koleji ilkokullarını inceleyin.

İNCELE
Ortaokullar

İhlas Koleji Ortaokullar

İhlas Koleji ortaokullarını inceleyin.

İNCELE
Liseler

İhlas Koleji Liseler

İhlas Koleji liselerini inceleyin.

İNCELE

İhlas Koleji Hakkında

  • İhlas Koleji'nde Eğitime Bakış
  • İhlas Koleji Tanıtım Filmi
  • İhlas Koleji Bursluluk Sınavı

İHLAS KOLEJİ ANAOKULLARI

İhlas Koleji kampüslerinde bulunan anaokulları, çocukların eğitime ilk adımlarını sağlıklı ve nitelikli bir şekilde atabilmelerine olanak sağlayan eğitim yapısı ve çocuklar için özel dizayn edilmiş sınıflarıyla hizmet vermektedir. Okulda benimsenen eğitim modeli ise Montessori ve proje tabanlı öğrenme modeli harmanlanıp etkinlik ve oyun bazlı İhlas Koleji'ne özgü bir programdır. Yabancı dilin okul öncesi dönemde çok daha kolay öğrenildiği bilen okul, sınıflarında bir yabancı öğretmen, bir Türk ana sınıfı öğretmeni bulundurmaktadır. Buradaki amaç çocukların yabancı dili doğal bir süreç içinde konuşarak duyarak ve dönem boyunca yabancı dile maruz kalarak öğrenmelerini sağlamaktır. İhlas Koleji ayrıca sınıflarda bir tanede yardımcı öğretmen bulunmaktadır. Bu sayede sınıfta bulunan 3 öğretmen çocuklar ile tek tek ilgilenebilmekte gelişimlerini yakından takip edip aileleri çocuklarının performansıyla ilgili bilgilendirebilmektedirler.

İHLAS KOLEJİ İLKOKULLARI

İhlas Koleji ilkokulları öğrencilerinin dünyada fark yaratacak bilgi birikime sahip, öz güveni yüksek, dünya dillerine hakim, evrensel değerlere saygı duyan bireyler olmaları için çalışmakta ve eğitimin dinamik yapısını göz önünde bulundurup yaşanan teknolojik değişimlere ayak uydurmaktadır. Okul başarının yalnızca dersler ile değil, yapılan aktiviteler, sanatsal çalışmalar ve sportif faaliyetler ile geldiğini düşünmekte bu doğrultuda dönem boyunca çeşitli geziler, turnuvalar ve yarışmalar düzenlemektedir. Türkiye'de üç boyutlu eğitimin öncülerinden olan İhlas Koleji bu sistem ile öğrencilerin öğrendiklerini gerçek hayattan kesitler sunarak desteklemekte ve öğrencilerinin öğrenmeye olan isteklerini arttırmaktadır. Okulda bulunan rehberlik hizmeti öğrencilerin birbirinden farklı ihtiyaçlarını saptayıp, o ihtiyaca uygun çözümler sunmaktadır.

İHLAS KOLEJİ ORTAOKULLARI

İhlas Koleji ortaokula başlayan öğrencilerinin liseye geçiş sınavlarında başarı gösterip eğitim hayatlarını kaliteli okullarda devam edebilmelerini sağlayacak hazırlık programları ile hizmet vermektedir. Okul bünyesinde yapılan etüt çalışmaları ile öğrencilerin edindikleri bilgiler test edilip, geliştirmeleri gereken noktalar saptanmaktadır. İhlas Koleji öğrencilerinin sağlıklı bir aile ortamında gelişimini sürdürebilmesi adına onlar dışında ailelere de destek vermektedir. Rehberlik birimi aileleri çocuklarının durumuyla ilgili sürekli bilgilendirmektedir. İhlas Koleji eğitime hafta sonu da devam etmekte; Türkçe, matematik, fen bilgisi, sosyal bilgiler veya İngilizce derslerinde eksiği olan çocuklara kurs hizmeti vermektedir.

İHLAS KOLEJİ LİSELERİ

İhlas Koleji'nde eğitim gören lise öğrencileri manevi ve milli değerlerine bağlı, akademik ve sosyal açıdan olgunlaşmış, teknolojik gelişmeleri yakından takip edip etkin kullanabilen, en az iki yabancı dil bilen ve konuşabilen bireyler olarak mezun olmaktadırlar. Öğrencilerini % 90 oranında üniversiteye yerleştiren ve birincilikler ile bu başarıyı taçlandıran İhlas Koleji alanında uzman eğitim kadrosuyla birlikte her geçen gün kendini geliştirmektedir. Öğrenciler takıldıkları konularda gelişim gösterebilmek için öğretmenlerinden randevu alıp birebir konu anlatımı talebinde bulunabilirler. Okul düzenlediği mesleki geziler ile, öğrencilerinin seçecekleri meslekler ile ilgili yerinde bilgi sahibi olmalarını imkan sağlamaktadır. İhlas Koleji ayrıca üniversitelere gerçekleştirdiği ziyaretler ile farklı üniversitelerin sunduğu olanakları öğrencilerinin görmesini ve karşılaştırma yaparak kendisi için en iyi okulu bulmasına fırsat vermektedir.

Her sene bursluluk sınavları düzenleyerek derece elde eden öğrencilere % 100'e varan burs imkanı sağlayan İhlas Koleji, bursluluk sınavını genellikle Şubat ayı içerisinde gerçekleştirmektedir. 4. sınıftan 11. sınıfa kadar bütün öğrencilerin başvurabildiği bu sınav sonuçlarına göre önceden belirlenmiş kontenjanlar dahilinde öğrencilere burs verilmektedir. Öğrenciler İhlas Koleji bursluluk sınavlarına girerek kendilerini deneme şansı bulmakta, eksiklerini görerek bu eksikleri gidermek adına çalışmalarına başlama şansı bulmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı'nın düzenlemiş olduğu sınavlarda derece elde eden öğrenciler yetiştiren kurumda burslu okumak isterseniz, hemen okul ile iletişime geçebilir, sınav tarihiyle ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

İhlas Koleji İlkokul

Lütfen Bekleyin

İhlas Koleji Ortaokul

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum