fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Lütfen Bekleyin...

Doğrulanmış Profil
Özel IQ KIDS Anaokulu

Özel IQ KIDS Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2,5-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 12
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/18:30
Sabahçı: 08:00/13:00
Öğlenci: 12:00/17:00

Özel IQ KIDS Anaokulu Hakkında

• Vizyonumuz; Özel IQ KIDS Anaokulu'nda öğrencilerimizin bireysel farklılıklarına ortak açılan bir kapı olan okulumuz Milli Eğitim Bakanlığına bağlıdır. En dinamik yaş grubu olan okul öncesi çocuklara, mevcut potansiyellerini ortaya çıkarmak için uygun zemin hazırlıyoruz. Dünyamızın geleceği olarak gördüğümüz öğrencilerimize, birlikte yaşamanın kurallarını anlatıyoruz. Deneyimleyerek öğrenmenin ve akran öğrenmesinin özellikle altını çizmek istiyoruz. Değişen çevresel koşullara uyum becerilerini spor, bilim ve sanat alt yapısı ile çok yönlü geliştirmeyi hedefliyoruz.

• Misyonumuz; Çağdaş ve evrensel değerlerden ilham alan,yeni deneyimleri heyecanla kucaklayan, çocukluklarının tadını çıkaran, uygun koşullarda ve işinin uzmanı kişilerin eşlik ettiği, geleceğe umutla koşan lider bireyler yetiştiriyoruz.

• Farklılıklar: Öğrencilerimizin yaş grubuna özel belirlenen eğitim sistemi, bireyselliklerini keşfetmelerine yardım edecek alanlara sahiptir. Gücünü pozitif bilimlerden alan, aklın yolunu benimsemiş, bilgiyi ve bilimi tanıyan çocuklar yetiştiriyoruz.

• Fiziksel olanaklar: Okulumuz bize özel tasarlanmış konsept sınıflardan oluşmaktadır. Kullanılan materyaller sağlığa zararlı içeriği olmayan ve 3-6 yaş grubu fiziksel yapısına göre oluşturulmuştur. Tuvaletler kız ve erkek tuvaleti olarak ayrı planlanmıştır. Bahçe kullanımı 4 mevsime uyum sağlayan niteliktedir. Açık hava faaliyetleri için uygun alan yaratılmıştır.

• Yabancı dil olanakları: Dünya insanı yetiştirmeyi hedefleyen okulumuzda yabancı dil çok önemsediğimiz başlıklardandır. Milli Eğitim Bakanlığı okul öncesi müfredatını hem Türkçe hem de İngilizce olarak sunmaktayız. Akran öğrenmesini yabancı dil sempatisi kazandırma aracı olarak görüyoruz. Bir dili öğrenmenin en iyi yolunun günlük yaşam içerisinde kullanmak olduğunu biliyoruz. Ve buradan hareketle sadece ders esnasında değil, yabancı dil öğretmenlerimizin dahil olduğu yapılandırılmış oyunlarda da öğrenmeyi zenginleştiriyoruz.

• Aktiviteler ve etkinlikler: Okulumuzda Bilim Atölyesi, Sportif Beceri Geliştirme dersi, Tasarım Atölyesi, Görsel sanatlar Atölyesi, Müzik ve Ritim dersi imkanları sunulmaktadır.

IQ KİDS ANAOKULU
Bahçeşehir'de bulunan Özel IQ KIDS Anaokulu yenilenen fiziki şartları ile eğitim hayatının 7. Yılını dolduruyor.
Nitelikli eğitim ile Dünya insanı yetiştirmeye katkıda bulunmayı hedefleyen okulumuzda hem bireylerin, hem topluluğun mutluluğu ön plandadır. IQ Kids Anaokulunun eğitim programı çocukların zihinsel, sosyal, duygusal ve bedensel olarak gelişimlerini desteklemek üzere temellendirilmiştir.
Eğitim sistemimizi Milli Eğitim Bakanlığı eğitim politikaları ve Uluslararası okul öncesi eğitim yönelimlerinin esintileri olarak oluştururken, bir yandan da hayat boyu gelişimi ilke edindiğimiz için eğitim içeriğimizi geliştirmeye devam ediyoruz.
Özel IQ KIDS Anaokulu'nda İngilizce dil eğitimi önemli bir yere sahiptir. Okul öncesi pedagojik yaklaşımlar ve yabancı dil öğrenimi ile ilgili literatüre hakim öğretmenlerimiz sayesinde güçlü bir dil eğitimi verilmektedir.
IQ Kids Anaokulunun eğitim anlayışı soru soran, sebep sonuç ilişkisi kurabilen bireyler yetiştirmektir. Spor ile iç içe, sanattan ve müzikten haberdar olan çocuklar yetiştirmektir. Hayata adım attıkları ilk yer olan IQ Kids Anaokulu ile yeni alanlardan haberdar olurken bir yandan da eğlenen çocuklar büyümektedir.

Bahçeşehir, Başakşehir'de bulunan okulumuza ile bu ilk ve en özel deneyiminizi eğlenceli bir serüvene çevirmek için sizleri bekliyoruz. Gelin tanışalım, nasıl daha güzel bir dünya için çalışırız, bunu konuşalım.

Duyurular ve Etkinlikler

Özel IQ KIDS Anaokulu Soru - Cevap

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

- Montessori Eğitimi

- Çoklu Zeka Modeli

- Gems ve High Scope

- Gölge Eğitim Sistemi

- Proje Temelli Öğrenme Eğitim Modeli

- Sınav Odaklı Eğitim Sistemi

- Tam Zamanlı İngilizce Eğitimi

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Keçe

- Geri Dönüştürülmüş Malzemeler

- Karton/Mukavva

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Okul Personeli

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

- Temel Cimnastik Öğretmeni

- Satranç Öğretmeni

- Drama Eğitmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

- Ahlak Gelişimi

- Denge ve Koordinasyon

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada 1 kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

● Okulda Bulunan Eğitim Materyalleri Nelerdir?

- Gems Materyalleri

- Fen ve Matematik Eğitici Materyaller

- Akıl ve Zeka Kutu Oyunları

- Sudoku

- Montessori Materyalleri

- Resim Araç ve Gereçleri

- Lego ve Yapı Blokları

- Çocuk Spor Aletleri

- Koordinasyon Aletleri

- Çocuk Oyun Parkı

- Müzik Aletleri

● Özel gereksinim öğrencisi (kaynaştırma öğrencisi) kabul ediyor musunuz?

- Evet

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Hayır

Özel IQ KIDS Anaokulu Sıkça Sorulan Sorular

 • Özel IQ KIDS Anaokulu ortalama sınıf mevcutları kaçtır?
  12
 • Özel IQ KIDS Anaokulu hangi saatlerde hizmet veriyor?
  Tam gün eğitim saatleri 08:00 - 18:30 şeklindedir. Kurumda yarım gün eğitim seçeneği de bulunmaktadır. Sabahçı grup 08:00 - 13:00 saatleri arası eğitim görmektedir. Öğlenci grup 12:00 - 17:00 saatleri arası eğitim görmektedir.
 • Özel IQ KIDS Anaokulu hangi yabancı dil imkanlarını sunuyor?
  Kurumda İngilizce, Almanca dil eğitimi verilmektedir.
 • Özel IQ KIDS Anaokulu yaş aralığı nedir?
  2,5-6
 • Özel IQ KIDS Anaokulu yaz okulu hizmeti sunuyor mu?
  Kurumda yaz okulu hizmeti bulunmaktadır.
 • Özel IQ KIDS Anaokulu psikolojik danışman bulunduruyor mu?
  Kurumda psikolojik danışman bulunmaktadır.

Özel IQ KIDS Anaokulu Yorumları (18)

 • Bp

  Geçen sene yollarımız keşisti bu sene de oğlumu tekrar devam ettirdim hiç pişman olmadım her zaman iyiki diyorum ❤️ Deniz hanım , Melek hanım , Şimal hanım , öğretmenlerimiz o kadar içten ve güler yüzlüler ki hepsine çok teşekkür ederim. Şimal hanımın gözlemleri bizi yönlendirmeleri ve okulun da katkısı sonucundan gelişim döneminde çok güzel sonuçlar aldım. Herkese canı gönülden tavsiye ediyorum.

 • MP

  Kızım okula başladığında henüz konuşamıyordu, çekingen ve içe kapanık bir çocuktu. Fakat okul ile birlikte konuşmaya başladı, çekingenliği içe kapanıklığı bitti. Bunun en büyük sebebi okuldaki sevgi ve öğretmenlerden tutun tüm çalışan kadrosunun işini severek hak ettiği gibi yapması… İlkokula başlayana kadar devam edeceğim bir okul, gerçekten tüm kadro ilgili ve hepsi de özel. Bir anne olarak 2. Dikkat ettiğim konu ise okulun hijyeni, sınıf ortamının çocuklar için uygunluğu gibi küçük detaylarında IQ kids tarafından oldukça başarılı olarak uygulanması. Okula girdiğiniz anda temiz, havadar ve hijyen durumunu hemen anlayacaksınız. Küçük yaşta bir çocuğun okul öncesinde alabileceği en güzel eğitim; okulda yaşadığı sevgi ve mutluluktur. IQ Kids kesinlikle çok başarılı bir okul

 • İlgili kadro, güleryüzlü ve vicdanlı öğretmenler, harika etkinlikler ve oyunlar, güzel yemekler.. her dersin ayrı branş öğretmenleri.. daha ne olsun. Kızım mutlu girip mutlu çıkıyor.. :) şiddetle tavsiye…

 • K

  Çocuğumuz 2.5 yaşında iken IQ Kids'e başladı. Bugüne dek okuldan bahsederken hep mutlu bahsediyor. Okulun küçük ve sınıf mevcutlarının az oluşu çocuklar için çok daha iyi bir durum. Kendilerini daha güvende hissediyorlar. Hem biz hem de çocuğumuz için oldukça iyi bir tercih olduğunu düşünüyoruz. Yönetime ve tüm öğretmenlere sevgiler.

 • DK

  Çok şeffaf bir okul gamze öğretmenimiz çok içten ve samimi okula gelir gelmez oğlum gamze öğretmenin cemberine giriyor

 • DK

  Çok renkli Bi okul. Çocukların iyi vakıt geçirebileceği. Temiz, organık beslenme, asla sıkılmıyacakları, hergün hevesle uyanıp gitmek isticekleri Bi okul. Tebrikler

 • Ba

  Buyuk bir aileymisiz gibi yönetilmesini sağlayan müdürümüze. Çocuklara kendi çocukları gibi yaklaşan öğretmenler ve tüm çalışanlara sonsuz teşekkürler...

 • MM

  Okul mudurumuz Melike hn dan baslayip tum ogretmenlerimiz, guleryuzlu personelimizle cok mutlu oldugumuz bir okul, cocuklarimizi bizden fazla düşünen her sorunlariyla yakindan ilgilenen okul çalışanlarını cok cok cok seviyoruz, iyi ki varsiniz...

 • Okulun en beğendiğim yönü hijyen olması. Çok dikkat ediyorlar, bakalım yeni kadro ile nasıl ilerleyecekler. Şimdiden bir sürü şeyi yenilediler. Oğlum sınıfının yeni halini çok seviyor. Başarılarının devamını dileriz.

 • FY

  Çocuğuma kendi çocukları gibi özenli davranıyorlar, açıkçası anaokulundan beklentim başta bu kadardı. Ama kızım yeni şeyler öğrendikçe okul seçiminin önemini anlıyorum. Her şey için teşekkür ederim.

 • FK

  Ben iq kids anaokulunun en çok sınıflarını seviyorum. İki çocuğum da bu okulda. Ve sınıflarını çok severek gidiyorlar. Yenilenmesi çok iyi oldu. Sahiplerine teşekkür ederiz, biraz tedirgin olmuştuk kurucu değişince ama eskisinden çok daha kaliteli bir okul oldu.

 • ss

  Birçok okul gezdik ve gezerken iyice kafamız karıştı. Ne istediğimizden çok okulun ne yaptığını bildiğinden emin olmak istiyorduk. Anne baba olarak aklımızda soru işareti kalmadan çıktığımız bir kayıt süreci oldu.

 • ÖA

  İQ Kids anaokulunu bir arkadaşım tavsiye etti. Kurucuları değişmiş. Açıkçası yeni halini çok beğendim. Okula içime sinerek kayıt yaptırdım. Kızım uzay temalı sınıfa bayıldı.

 • YC

  Zaten bir yakınımız kızını iq kids e gönderiyordu ve anlattığıyla az çok bilgi sahibiydik. İngilizce eğitimleri çocukların zihinsel ve fiziksel gelişimleri için yapılan etkinliklerle çok faydalarını gördüklerini söylüyorlardı. Aynı şeyi ben de söyleyebilirim. Oğlum için en iyi bir tercihmiş

 • RA

  Özellikle yabancı dile verilen önem bizi en çok bağlayan unsur. Bunun dışında cana yakın öğretmenlerle mutlu vakit geçirdikleri bir eğitim yuvası iq kids.

 • UY

  Deneyimli ekibine güveniyoruz. Çocuklar için ellerinden geleni yapıyorlar. Zaten okulun temizliği sağlıklı ortam sunmaları ayrı bir güven teşklil ediyor.

 • DS

  Çok verimli bir yıl geçirdik. İnşallah önümüzdeki yıl da sizleyiz. Bir çocuğun zihinsel gelişimin böyle bir okulda tamamlaması gerekiyor. Bu çevrede oturanlar için mutlak tavsiyemdir.

 • EP

  Gelecğein başarılı nesillerini yetiştiren bir anaokul. Bu yüzden burada kaydımızı yaptırdık ve çok memnunum. Kızım da halinden gayet memnun. Emekleri geçen herkese tek tek teşekkür ederim.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel IQ KIDS Anaokulu İletişim Bilgileri

Bahçeşehir 1. Kısım Mah. Aşık Mahsuni Şerif Cad. Defne05 504D No: 74/A Başakşehir / İstanbul
0 212 963 2078
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Harita
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum