fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel İstanbul Bilim Koleji Anaokulu

Özel İstanbul Bilim Koleji Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/18:00

Özel İstanbul Bilim Koleji Anaokulu Hakkında

Özel İstanbul Bilim Koleji Anaokulu, çocuklarımızın gelişmeleri ve yetişmeleri için özenle, özveriyle planlar yaptığımız ve fırsatlar yarattığımız eğitimin ilk adımıdır. Bilimsel araştırmalar şunu göstermektedir ki, 0-6 yaş arasını kapsayan erken çocukluk dönemi çocuğun en hızlı geliştiği dönemdir. Okul Öncesi dönem öğrenme ile temel algının yüzde yetmişinin oluştuğu çocukların kişilik gelişimlerinin temellerinin atıldığı altın çağ olarak kabul edilmektedir. Bu dönemde çocuklar ne verilirse iyi-kötü ayırımı yapmadan, düşünce süzgecinden geçirmeden öğrenirler. Beş duyu ile duyulan, görülen, hissedilen her şeyi ekleme-çıkarma yapmadan kaydederler. Yani doğumla başlayan 6 yaşına kadar devam eden bu dönemde bilincimizin kara kutusu olarak tasvir edebileceğiz bilinçaltının oluştuğu bir süreçtir. 6 yaşından sonra artık bilinç dönemi başlar ve bilinçaltından beslenerek yeni deneyimleri kaydeder. Bu nedenle anaokulu eğitim programının çocuğu tüm gelişimsel açılardan kapsaması gerekmektedir. Zihinsel yeteneklerin hızla geliştiği ve biçimlendiği bu dönemde çocuklarımızın bireysel farklılıklarını gözeterek; değerlerimize duyarlı, sosyal, özgüvenli, sorgulayan, eleştiren düşünebilen ve hedefleri olan bireyler olmaları yolunda ilk adımları birlikte atıyoruz. Sevgi, saygı, yardımlaşma, işbirliği, sabır, sorumluluk gibi duygu ve davranışları adım adım değerler her yerde prensibiyle vermekteyiz. 22 yıllık köklü eğitim sistemine sahip olan Özel İstanbul Bilim Koleji Anaokulu, ülkesine ve insanlığa değer katan bireyler yetiştiren, akademik başarı hedeflerine ulaşmış, eleştirel düşünmeyi eğitim felsefesi haline getirmiştir. Çocuklarımızın hayatlarında böylesine önemli bu dönemi siz değerli velilerimizle birlikte, seneler sonra onları mutlu ve başarılı bireyler olarak görmeye ne dersiniz? Sizleri, Özel İstanbul Bilim Koleji Anaokulu'nun Misyon ve Vizyonuyla tanıştırarak değerlerimizi paylaşmaya davet ediyoruz…

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Hayır

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

- Yüzme Öğretmeni

- Temel Cimnastik Öğretmeni

- Bale ve Dans Öğretmeni

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Montessori Eğitimi

- Reggio Emilia Yaklaşımı

- Oyun Temelli Eğitim

- Waldorf Pedagojisi

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Okul Personeli

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

- Ahlak Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Mesleki Rehberlik

Yorumlar (13)

 • Sk

  Öğrenci odaklı ilgi ve sevgi dolu öğretmenlerle bezenmiş bir okul kesinlikle tavsiye ederim

 • MD

  Güler yüzlü öğretmenler ilgili yönetici güvenilir bir okul ortamı kızım geç başalamına rağmen çok kolay adapte oldu

 • ED

  Okulumuzdan çok memnunuz. Matematik Fen bilimleri ne kadar önemli ise değerler eğitimi ahlak bilgisi ve toplum kültürümüze uygun verilen eğitimler de o kadar önemli olduğunu düşünüyorum. Okulun hem anaokulunda hem ilkokulunda okuyan öğrenci velisiyim. Hem öğrenciler hem bizler okulumuzdan memnunuzŞuan oluşturdukları eğitim öğretim çizgisinden vazgeçmesinler yeterli

 • By

  Okulumuz Halkalı bölgesinin en güzel okullarından biridir.Her daim çocuklarımızın gelişimini takip edip bize gerekli bilgileri aktaran donanımlı öğretmenlere sahip bir okuldur.Şeyma öğretmenimiz başta olmak üzere tüm öğretmenlerimiz dünya tatlısı eğitimcilerdir.Gönül rahatlığıyla evlatlarınızı teslim edebilirsinizTüm yönleriyle gayet donanımlı bir okul.

 • İki çocuğumuda okutmuş bir anne olarak öncelikle aile ortamını yaşatmaları, güvenilir bir kurum olması, değerler eğitimiyle ahlaki tohumun atıldığı, doğa sevgisinin aşılandığı, iyi bir İngilizcenin temellerinin atıldığı, özgüvenli çocukların yetiştiği, doğru beslenme alışkanlığının oluşturulduğu profesyonel bir okul olduğunu çocuklarımı şimdiden gördükçe daha da iyi anlayıp teşekkürlerimi sunuyorum.

 • Ba

  3,5 yaşında dil gelişimi tam olarak tamamlanmamış olan kızımızı bir çok okul araştırması sonucunda bu okula kayıt ettirdik. Öyle memnunum ki gerek okul idaresi gerek öğretmenlerimizin özverisi şefkati çok memnun kaldık çok. Gözüm arkada kalmadan büyük güvenle yolluyorum. Pandemi süresindeki çabaları dikkatleri ayrıca takdir edilesi. Allah razı olsun ilkokula kadar adresimizi değiştirmeyi düşünmüyoruz. Çocuğum da gözle görülür büyük bir fark oluştu. Ayrıca deprem bölgesindeyiz az katlı müstakil okul olması bizim tercihlerimiz arasındaydı gerçekten her alan da beklentimizi karşıladı. Çocuğumuzdan aldığımız geri dönüşler ne kadar şefkatle ve ilgiyle yaklaştıklarının kanıtı öğretmenimiz fatma hanım kendi çocuğu gibi ilgileniyor Allah razı olsun. Müdüremiz demet hanımın naifliği sorumluluğu ise aklımızı geri de bırakmıyor Allah emeklerinin karşılığını ahirette de versin inşallah çok teşekkür ediyorum okulumuza tüm çalışanlarına

 • By

  Okulumuzdan,yönetimden ve öğretmenlerimizden çoook çok memnunuz.Hepsi birer Melek gibi evlatlarımızı onlara teslim ederken aklımız geride kalmıyor biliyoruz ki çocuklarımız için en iyisini istiyor ve yapıyorlar.Benim kızım okula koşarak gidiyor ve çok mutlu dolayısıyla bizde öyle.Öğretmenlerimiz çocuklarımızı çok iyi tanıyor ve ona göre yönlendirme yapıp çocuklarımızı bu yönde geliştirmemize katkı sağlıyorlar ki bu çok önemli.Ayrıca hijyen kurallarındanda çok memnunuz.Ailecek okulumuzu çok seviyoruz.

 • ZD

  Özel okul olarak tüm beklentilerimizi karşılıyor. Öğretmenleri ve idarecileri çok ilgili. Öğrenciyi iyi gözlemliyorlar ve ona göre yönlendiriyorlar. Okul alışma dönemlerinde de çok profesyoneller. Çocuğu zorlamadan üzmeden başarıyorlar. Bu okulu kesinlikle tavsiye ediyorum. Büyük oğlumu da buraya göndermiştim.

 • MK

  Çocuğumuzu 3,5 yaşından beri bu okula gönderiyoruz. Bu yıl 3. senemiz oluyor. Öğretmenler gerek bilgi aktarımı, gerek öğrenciye yaklaşım olarak gerçekten çok iyiler. Müdüre Hanım, öğretmenler, görevli ablalar, hatta güvenliğin bile mesleklerini severek yaptıkları çok belli oluyor. Çocuklara anne-baba şefkatiyle yaklaşıyorlar ve bu, çocukların okulda öğretmenlerini gördüklerinde verdikleri tepkilerden ve evde öğretmenleri ile ilgili yaptıkları yorumlardan da anlaşılıyor zaten. Akademik başarı anlamında çocuklara eğlenerek öğrenmeyi öğretiyorlar, ayrıca çocukları hayata hazırlıyorlar. Görgü kuralları, sosyal hayattaki davranışları vb. birçok önemli konuda çocukları eğittikleri için bu anlamda ailelere de ciddi anlamda destek oluyorlar. Çocuğumuzu gönül rahatlığıyla gönderiyoruz, çok memnunuz.

 • ZE

  Okulumuzdan çok memnunuz.Gerek eğitim kalitesi gerek öğretmenlerimizin hepsi çok donanımlı ve tecrübeliler.İyi ki çocuğumu göndermişim.

 • FD

  Öğretmenlermiz çok ilgili, okul çocuklar için gerekli her şeye sahip, okulun anaokulu olarak ayrı binada olması çok önemli artı. Güvenliğinden tüm öğretmenlerine kadar herkes çok iyi, çocuğunuzu gözü kapalı emanet edebileceğiniz bir okul

 • NE

  Beklentimizi tam anlamıyla karşılayan bir okul yöneticisi ve öğretmenleri anne yaklaşamında gözümüz kapalı gönderiyoruz yavrularımızı hepsinden Allah razı olsun

 • BK

  2 yıldır kızımı gönderiyorum. 1 hafta alıştırma haftasında okulda bulundum, çok iyi fiziksel koşullar ve eğitim materyalleri dışında en çok dikkatimi çeken şey öğretmenlerin çocuklara sık sık sarılıp öpmeleri idi, tabi bu covid öncesi idi. Sevgi dolu birer anne gibiydiler. Şimdi covid döneminde oldukça dikkatli uygulanan hijyen kuralları nedeniyle kızım bana şöyle dedi. " Annecim,okulda sarılmayı özledim".Çocuklar okulda o kadar çok eğleniyorlar ki akşamları onları okuldan çıkarmak benim ve gözlemlediğim kadarıyla bir çok veli için işkence oluyor. Çocuklar neden geldiniz,biz biraz daha oynayacaktır diye ayak sürüyorlar.Tabi bu okulumuz adına güzel bir şey..

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel İstanbul Bilim Koleji Anaokulu İletişim Bilgileri

Halkalı Merkez, Posta Sk. No:12, 34303 Küçükçekmece/istanbul
0 212 963 2082
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum