fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

İstanbul Bilim Koleji

İstanbul Bilim Koleji fiyatlarına, fotoğraflarına, veli yorumlarına, bursluluk sınav tarihlerine, erken kayıt dönemlerine ve daha fazlasına hemen ulaşın.

İstanbul Bilim Koleji'nde Eğitime Bakış

İstanbul Bilim Koleji, uzun senelerdir İstanbul’un Küçükçekmece ilçesinde eğitim vermektedir. Fiziksel imkanları ve eğitim süreçleri ile bulunduğu bölgenin en iyi okullarından bir tanesidir. Öğrencilerin kendilerini her yönden geliştirmesine olanak sağlayacak kalitede ve çeşitlilikte fiziksel imkanlara, bilimden beslenen eğitim sistemine ve uluslararası standartlarda bir eğitim kalitesine sahiptir.


İstanbul Bilim Eğitim Kurumları, anaokulu kademesinden lise kademesine kadar eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir. Lise kademesi anadolu lisesi ve fen lisesi şeklindedir. Her bir kademede alanında yeterli eğitimlerini tamamlamış, öğrencilerle iletişim becerileri güçlü eğitmenler ders vermektedir. Kurumda tüm kademelerde öğrenci odaklı bir yaklaşım sergilenmektedir. Bu yaklaşım ile öğrencilerin bireysel özgüven kazandırılırken akademik olarak da son derece başarılı öğrenciler yetiştirilmektedir.


İstanbul Bilim Okulları, oldukça büyük bir kampüse sahiptir. Geniş kampüs içerisinde öğrencilerin ihtiyaç duyabilecekleri birçok imkan öğrencilere sunulmuş durumdadır. Sınıflar geniş ve ferah şekildedir. Bunun yanında kapalı spor salonları, her kademenin ayrı kullanımına sunulmuş olan bahçe ve havuz, konferans merkezi, sanat atölyeleri, müzik odaları, yemekhane, sinema ve 3D odaları da kampüste öğrencilere sunulan imkanlardandır.


İstanbul Bilim Koleji’nde öğrenciler sahip oldukları bu fiziksel imkanlarla yaparak ve de yaşayarak öğrenmektedir. Bu doğrultuda kurumda sayısal derslerde öğrencilerin öğrendiklerini pratik edebilecekleri fen laboratuvarları bulunmaktadır. Tüm bu fiziksel imkanlar ile öğrencilerin akademik gelişimleri kadar kültürel ve sosyal gelişimleri de desteklenmektedir. Kurum, eğitimin çok yönlü bir süreç olduğunun farkında olarak hareket etmektedir.


İstanbul Bilim Koleji, “After School” olarak adlandırılmış bir programa sahiptir. Bu program ile öğrenciler günlük ders müfredatlarını tamamladıktan sonra da okul içerisinde vakit geçirme imkanı bulmaktadır. Okul içerisinde ders dışı sürdürülen bu çalışmalar ulusal sınavlara hazırlık çalışmaları ya da öğrencilerin kendilerini geliştirmek istedikleri sanatsal, sportif faaliyetlerde çalışmalar yapmak şeklinde olabilmektedir.


Kurum anaokulu kademesinde ayrı bir binada hizmet vermektedir. Bu binada çocukların yaş gruplarına uygun fiziksel imkanlar bulunmaktadır. Anaokulunda da eğitimler uygulama odaklı ilerlemektedir. Anaokulu binasında öğrencilerin yaş gruplarına uygun olacak şekilde aktivite alanları, jimnastik ve spor salonları, bilim ve sanat atölyeleri bulunmaktadır. İstanbul Bilim Koleji anaokulunun içerisinde bulunan tüm materyaller öğrencilerin yaş grubuna ve gelişimsel sürecine uygun olacak şekilde, en sağlıklı ve zararsız olacak şekilde seçilmektedir.

İstanbul Bilim Koleji Tanıtım Filmi
İstanbul Bilim Koleji İndirimleri
İstanbul Bilim Koleji Yorumları
Devamını Gör
İstanbul Bilim Koleji'nde Eğitime Bakış
İstanbul Bilim Koleji Tanıtım Filmi
İstanbul Bilim Koleji Galeriler
İstanbul Bilim Koleji Yorumları

İstanbul Bilim Koleji Kampüsleri

İstanbul Bilim Koleji kampüsleri bilgilerine ulaşın.

İstanbul Bilim Koleji Küçükçekmece Kampüsü
İstanbul / Küçükçekmece
comment-icon 15 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Temelleri 1998 yılında atılan Özel İstanbul Bilim Koleji İlkokulu; öğrencinin sahip olduğu potansiyeli en iyi şekilde iş...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

İstanbul Bilim Koleji için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum