fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Doğrulanmış Profil
Özel İSTEK Belde Anaokulu

Özel İSTEK Belde Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/17:00

Özel İSTEK Belde Anaokulu Hakkında

Viyonumuz, öğrencilerimizi Atatürk ilke ve düşüncelerini benimsemiş, bireysel farklılıkların önemsendiği bir ortamda, Dünya’da ve Türkiye’de tercih edilen, ülke geleceğine olumlu katkılarda bulunacak, yabancı dil ağırlıklı ve dünya merkezli bir eğitimle yetiştirmektir.

Misyonumuz her yerde ve her zaman başarılı olacak, geleceğe şimdiden hazır, 21. yüzyılın; yaratıcı, dünyaya uyumlu, sorunlara çözüm getiren, girişken, yurtsever, yüksek donanımlı, üretken, ahlaklı, dinamik, öğrenmeyi seven bireylerini yetiştirmektir.

Özel İSTEK Belde Anaokulu çocukların kişisel, akademik ve kültürel gelişimlerinin, 3-6 yaş okul öncesi dönemde başlaması ve sürdürülmesi gerekmektedir.
İstanbul, Üsküdar ilçesinde bulunan Özel İstek Okulları Belde Anaokulu okul öncesi çocukların gelişimine bu doğrultuda katkıda bulunmaktadır. Okul öncesi yaşı olan 3 - 6 yaş arasındaki çocuklar anaokulumuza kayıt için kabul edilmektedir.
Özel İstek Okulları Belde Anaokulu, Milli Eğitim Programı, PYP (İlk Yıllar Programı) çatısı altında eksiksiz olarak uygulanmaktadır. Anaokullarımız ve ilkokullarımızda hedeflenen kazanımlar; disiplinler üstü bir sorgulama programı bağlamında; sorgulama temelli, kavramsal ve disiplinler üstü bir öğrenme-öğretme yaklaşımıyla öğrencilere sunulmaktadır.

IB Dünya Okulları; güçlü bir vizyon ile tüm öğrencilerine yüksek kalitede uluslararası bir eğitim sunmak adına öğretim ve öğrenmeyi sürekli geliştirme hedefini paylaşırlar. Öğrencilerimizin sosyal, duygusal, akademik, fiziksel ve kültürel açıdan gelişimlerinin yanı sıra PYP ile öğrencilerimizin kendilerine ve başkalarına saygı göstermeyi, ortak bir amaç için işbirliği yapmayı ve Dünya’yı daha güzel bir yer haline getirmek için olumlu adımlar atarak uluslararası bilince sahip bireyler olarak kendilerini nasıl geliştireceklerini öğrenmelerini hedeflemekteyiz.

Aynı zamanda uyguladığımız programlar arasında, fen ve matematikte büyük buluşları keşfettiren, öğrencilerin bu alanlarda görerek ve keşfederek öğrenmelerini sağlayan GEMS; dil becerisi, müzik, dans ve ritimle temellendirilmiş MÜZİK-ORFF, evrensel değerleri çocuklarımıza kalıcı olarak kazandırmayı hedefleyen YAŞAYAN DEĞERLER, çocukların sosyal ve duygusal gelişimlerini, öğrenme becerilerini desteklemek için hazırlanmış olan İKİNCİ ADIM Programları yer almaktadır. Bu Programının temelinde "Empati" – "Dürtü Kontrolü ve Problem Çözme" – "Öfke Yönetimi" yer almaktadır. İKİNCİ ADIM Programı ile öğrencilerimiz duygularını ifade edebilme, güçlü duygularını yönetebilme, kendini sakinleştirme süreçlerini kullanabilme, dürtülerini kontrol edebilme ve problemlerini çözebilme becerilerini geliştirmektedirler.

Özel İstek Okulları Belde Anaokulu öğrenci girişi saat 08.00 itibariyle yapılmakta olup, çıkış saati ise servis imkanı ile saat 15.30-15.45 arasında ve en son velilerimiz tarafından öğrencimiz okuldan alınacak şekilde saat 17.00 olarak düzenlenmiştir. Okul giriş ve çıkış saatlerinin esnek olması her aileye uyum sağlayan bir okul olmasını sağlamaktadır. Okul öncesi dönemde çocukların beslenmesi oldukça önemlidir. Bu ayrıntı esas alınarak, okulumuzda çocukların beslenmesine özen gösterilmektedir. Yemekhanede öğrencilerimize sunulan yiyecekler, çocukların beslenmesi konusunda uzman olan kişilerce hazırlanmaktadır. Aylık olarak hazırlanan listeye uygun olarak kahvaltı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı şeklinde çocuklara sunulmaktadır.

Okulda bulunan yarı olimpik yüzme havuzu, çocukların fiziksel gelişimi için son derece önemlidir. Yüzme dersleri, yüzme öğretmenlerimiz tarafından çocukların yaşına uygun olarak branş dersi kapsamında verilmektedir. Yüzme dersleri çocuklar için hem eğlenceli hem öğreticidir. Okulda temizlik konularına özen gösterilerek uzman temizlik şirketlerine bağlı hijyen ve temizlik sağlanmaktadır.
Sınıfların ve etkinlik alanlarının temizliği ve dezenfeksiyonu her gün istisnasız olarak sağlanmaktadır.

Özel İSTEK Belde Anaokulu rehberlik bölümü bulunmaktadır.
Rehberlik bölümü her çocuk ile bireysel olarak ilgilenmektedir. Çocukların fiziksel, zihinsel ve ruhsal gelişimleri konusunda veliler düzenli olarak bilgilendirilmektedir. Aynı zamanda da çocukların velileriyle de aktiviteler yapmasının öneminin farkında olarak sosyal aktiviteler düzenlenmektedir. Rehberlik bölümü ile gelişim konusunda herhangi bir aksamanın olmaması için düzenli takip yapılmaktadır. Okul öncesi 3-4 yaş öğrencilerinin uyku düzeni ile öğretmenleri yakından ilgilenmektedir.

Özel olarak hazırlanmış uyku odalarında, 3-4 yaş öğrencilerimizin uyku ihtiyacını sağlayacak düzenlemeler yapılmaktadır. Yabancı dil öğretimi bu dönem çocukları için oldukça iyi bir fırsattır. Dil öğreniminin küçük yaşta şarkılar, oyunlar, hikâyeler yolu ile öğrenilebildiği bilimsel bir gerçektir. Çocuklar okul öncesi dönemde kolay ve hızlı öğrenirler.
Çocuklar eğlenerek öğrendikleri kelime ve yapıları kullanabilecekleri ortamları da bulabildiğinde, dil öğrenimi son derece hızlı ve etkili gerçekleşir. Bu doğrultuda, anaokulumuzda 3 yaş sınıfından itibaren İngilizce dil eğitimi başlamaktadır. Anaokulu 4/5 ve 6 yaş sınıflarında da günün doğal akışı boyunca İngilizce öğretmenleriyle de birlikte olabilmeleri ve her ortamda İngilizce konuşabilmeleri için programlarımızı eşzamanlı olarak iki dilde CROSSROADS Programı ile yürütmekteyiz. CROSSROADS Programı öğrencilerimize etkili iletişim ve bireysel gelişim fırsatları sunan iki dilli bir programdır. Bu program ile öğrencilerimizin bilişsel, dilsel ve sosyal gelişimlerini desteklemeyi ve geliştirmeyi hedeflemekteyiz.

Özel İSTEK Belde Anaokulu yabancı dil derslerinin amacı; öğrencilerimizin yabancı dili en iyi şekilde öğrenebilecekleri, modern öğretim metotlarına ve bireysel farklılıkları dikkate alan farklılaştırılmış eğitim modellerine dayanan, anlamlı, etkili, yabancı öğretmenlerle desteklenmiş, öğrencilerin ilgisini çekecek ve onlara öğrenecekleri yabancı dili sevdirecek bir sınıf ortamı yaratmak, dili aktif olarak öğrenmelerini sağlamaktır. 2
. yabancı dil çalışmaları (İspanyolca & Almanca), seçmeli ders olarak ilkokul 2. sınıftan itibaren müfredat içerisinde yer almaktadır.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Gems ve High Scope

- (PYP) Primary Years Programme - İlk Yıllar Programı

- (IB) International Baccalaureate - Uluslararası Bakalorya

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Hayır

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

- Basketbol Öğretmeni

- Yüzme Öğretmeni

- Temel Cimnastik Öğretmeni

- Yoga Öğretmeni

- Bale ve Dans Öğretmeni

- Diğer

- Satranç Öğretmeni

- Drama Eğitmeni

- Native Öğretmen

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada birkaç kere

Yorumlar (4)

 • HO

  Her şeyiyle kalitesini kanıtlamış bir okul. Spor salonuna kadar anaokulu çocuğu diye kapamaktansa gerektiğinde kullandırıyorlar. Diğer kolej anaokulları gibi bir binaya tıkarak eğitim yapmaya çalışmıyorlar. Umarız hep bizden sonraki çocuklara da böyle devam ederler.

 • HK

  Belde okullarının kalitesi tabiki tartışılmaz. Fakat bence anaokulunda kolej altyapısına çocuk yollarken tekrar düşünün. Eğer özel kolejde devam edecekseniz kesinlikle doğru tercih fakat devlet okuluna dönünce çocuklarınıza eğitim çok farklı gelebilir.

 • Veli

  Anaokuluna burada başlamıştık herşey gayet güzeldi. Burada da devam ediyoruz şimdi.

 • Veli

  Tanıdıklarımız tuzladan buraya yolluyorlar çocuklarını. Memnunlar anaokulundan.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel İSTEK Belde Anaokulu İletişim Bilgileri

Kuzguncuk Mahallesi, Gümüşyolu Caddesi, Rasimağa Sokak, No:7, Üsküdar/istanbul
0 216 706 6892
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum