fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel İstek Okulları Kemal Atatürk Anaokulu

Özel İstek Okulları Kemal Atatürk Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 13
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:30/15:30

Özel İstek Okulları Kemal Atatürk Anaokulu Hakkında

İstanbul Sarıyer 'de bulunan Özel İstek Okulları Kemal Atatürk Anaokulu donanımlı sınıfları, kaliteli eğitim olanakları ve alanında uzman eğitmen kadrosu ile çocuklara okul öncesi eğitim imkanı sağlayan bir kurumdur. Okulda Atatürk ilke ve İnkılaplarına bağlı, Türkiye'nin geleceğinde ve Dünya genelinde olumlu etkileri olacak, bilimsel sorgulamaya, evrensel değerlere, kültürler arası anlayışa ve hayat boyu öğrenmeye bağlı başarılı bireyler yetiştirmek amaçlanmaktadır. Özel İstek Okulları Kemal Atatürk Anaokulu eğitim programları IB PYP, farklılaştırılmış eğitim, Gems Fen ve matematik programları, yabancı dil eğitimi, ilkokula hazırlık çalışmaları ve aile katılım programları uygulanmaktadır. Okulun branş dersleri İngilizce, bilgisayar, müzik, hareket eğitimi, yüzme, bale, satranç, halk oyunları, fen laboratuvarı çalışmaları, kütüphane çalışmalarıdır. Özel İstek Okulları Kemal Atatürk Anaokulu'nda her yıl bir tane sosyal projeye yer verilmekte olup, bu yıl engelli okullarına yönelik sosyal sorumluluk projesine yer verilmiştir. İstanbul Sarıyer mevkinde bulunan okulun geliş saatleri sabah sekiz otuz olup, okuldan çıkış akşam üzeri on beş otuzdur. Okulda kültürel ve bilimsel alan gezileri yapılmaktadır. Okulda bilimsel projelere de yer verilmektedir. Okulda yabancı dil eğitimi olarak İngilizce eğitim verilmekte olup İngilizce dilini sevdirmek ve öğrencilerin dili günlük yaşamlarında da kullanabilme yetisini geliştirmek, dil öğrenmeyi eğlenceli bir deneyim haline getirip, kulak dolgunluğu sağlayarak öğrencileri ileri ki yıllara hazırlamak amacıyla dersler oyunlar, şarkılar, canlandırmalar, hikayeler aracılığıyla işlenmektedir. Hazırlık sınıfı bulunmakta olup eğitim programı 6 yaş öğrencilerinden oluşan hazırlık sınıflarında yoğunlaşmakta ve öğrencilere özellikle okuma yazmaya hazır hale getirecek alt becerileri kazandırmak için çalışmalar yapılmaktadır. Okulda değerler eğitimi dersi de verilmektedir. Özel İstek Okulları Kemal Atatürk Anaokulu'nda uygulanan değerler eğitimi, çocukların ilkeli ve sorumlu bireyler olmalarına yardım eden, genellikle aileler ve toplum üyeleriyle paylaşılan değerleri öğretmeyi hedefleyen bir programdır. Psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmeti bulunan okulda rehberlik birimi; okula yeni başlayan öğrencilere uygulanan oryantasyon programı, öğrencilerin sosyal becerilerini geliştirmek için yapılan çalışmalar, öğrenciler için dikkat geliştirici çalışmalar, öğrencilerin sorunlarını çözümü için yapılan bireysel danışmanlık çalışmaları ve sınıf ortamında gözlemden sorumludur. Okulda yemekler hijyenik koşullarda hazırlanmaktadır ve yemekhane her daim tecrübeli personeller tarafından temiz tutulmaktadır. Okulun verdiği hizmetlerden biri de güvenliktir. Öğrencilerin okul içindeyken canına ve malına zarar gelmemesi için her türlü güvenlik önlemi alınmış olup öğrenciler okul dışına velileri olmadan kesinlikle çıkamaz.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- (PYP) Primary Years Programme - İlk Yıllar Programı

Yorumlar (4)

 • MT

  Güvenilir ve nitelikli bir kurum olduğu için tercih ettik bu okulu. Öğretmenlerden gayet memnunuz. PDR servisi çocuklarla haftada bir kaç kez muhakkak görüşmeler gerçekleştiriyor ve çocuğumuzun gelişim aşamaları hakkında düzenli olarak bilgilendiriliyoruz.İngilizce eğitimi bu kadar başarılı uygulayan başka bir anaokulu da yok işin açığı. Çocuğumuz yemekleri seviyor öğretmenleri 3 öğün de de tabağını bitirmeye dikkat ettiğini söyledi. Evde de öyle okulda verilen eğitim sayesinde. İlk akla gelen branş derslerini merak edenler olursa; satranç, jimnastik, yüzme, modern dans derslerinde başarılılar. sınıflar 20 kişilik ve okulda güvenliğe önem veriliyor.

 • Veli

  Küçük ama tertemiz bir yüzme havuzuna sahip, sakin, sadece çocuk cıvıltılarının sessizliği böldüğü semtinin en seçkin okulu diyebilirim.

 • Veli

  Böyle bir okulda Mustafa Kemal'in yolunda olmaktan son derece mutluyuz, gururluyuz.

 • ÖA

  Çocukların eğitimi ve rahatı için her türlü ayrıntı düşünülmüş. Eğitim öğretim konusunda olsun çocuklara ilgi ve bireysel gözlemlerle kendilerini geliştirmeleri yönündeki görüşmeler olsun bir anne babanın okuldan beklentilerini karşılayacak nitelikte bir okul olduğunu düşünüyorum.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel İstek Okulları Kemal Atatürk Anaokulu İletişim Bilgileri

Tarabya Mah. Tarabya Bayırı Cad. No:60, Sarıyer / İstanbul
0 212 963 2079
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum