fb
Özel Koşuyolu Fidol Okulları Anaokulu

Özel Koşuyolu Fidol Okulları Anaokulu

0 216 706 6875
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share
Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 18
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/18:00

Özel Koşuyolu Fidol Okulları Anaokulu Hakkında

Özel Koşuyolu Fidol Okulları Anaokulu, İstanbul - Kadıköy ilçesi, Koşuyolu semtinde hizmet vermektedir. MEB odaklı Koşuyolu Fidol Anaokulu'nda, Finlandiya pedagojisi ve felsefesinin örnek alındığı atölyeler bulunmaktadır. Okulun eğitim saatleri hafta içi sabah 07:30 - 18:00 arasıdır. Okulun misyonu; İnsan yaşamında çok önem teşkil eden bu çocukluk döneminde ‘kaliteli ve farklı bir seçenek oluşturmak’ olarak tanımlamıştır. Eğitim felsefesini; yönlendirilmesine ihtiyaç duymadan yaşamayı öğrenen bireyler yetiştirmek, toplum ve doğayla iletişim ve duygudaşlık kurabilen çocuklar yetiştirmek, çocukların içlerindeki yaşama sevincini, kendiliğindenliği ve yaratıcılığı yaşamlarının tüm sürecinde taşımalarını sağlamak, çocuklarda psikolojik düğümler oluşmasını önlemek, uyumlaşmış çocuklar yetiştirmek, ailelere ve topluma çocuksu değerleri ve insani değerleri sunmak olarak tanımlamıştır.
Genel olarak Özel Koşuyolu Fidol Okulları Anaokulu 'nun amaçları; Öğrencileri tanıma ve izleme çalışmaları yapmak, öğrencilerin sosyal, duygusal gelişimlerini takip etmek, değerlendirmek ve desteklemek, olumlu ve gerçekçi benlik gelişimin sağlanmasına destek olmak, problem çözme becerisinin kazandırılmasına yardımcı olmak, sağlıklı iletişim becerisinin kazandırılmasına yardımcı olmak, velilerinin ihtiyaç duyduğu konularda rehberlik hizmeti sunmak, uyum ve davranış ile ilgili sorunlarının önlenmesi ve çözümü konusunda çalışmalar yapmak, yaşamın zor ve sıkıntılı zaman süreçleri ile başa çıkma becerilerinin kazandırılmasına katkıda bulunmak, duyguların tanınması, duygularını dile getirebilme becerilerinin kazandırılmasına destek olmak, çocuğun kendini tanıması aşamasına katkıda bulunmaktır.
Okulda öğrencilerin gelişimi için; Ritim, seramik, denge ve hareket, drama, Türkçe, fen ve doğa, sanatsal etkinlikler, oyun ve gezi etkinlikleri düzenlenmektedir. Dersler teknolojik imkanlarla da desteklenmektedir. Okul içinde öğrencilerin vakit geçirip oyun oynayabilecekleri bir de bahçesi bulunmaktadır. Okulda bulunan rehber öğretmenler tarafından, öğrencilerin gelişimi, sınıf ortamındaki durumları takip edilmekte ve velilerle belirli zaman aralıklarında bilgi paylaşımında bulunulmaktadır. Çocukların beslenme ihtiyaçları onların en sağlıklı nasıl beslenecekleri üzerine düşünülerek, uzman kişilerce yerinde hazırlanmaktadır. Yemek listesi aylık olarak hazırlanmakta ve her ay okulun internet sitesi üzerinden yayınlanarak, velilerin kontrol etmesi de sağlanmaktadır. Okulda öğrencilerin ulaşımı için servis hizmeti yer almakta olup, çocukların güvenliği için evlerinden alınıp, yine evlerine teslim edilmektedir. Kuşların yüzmeye, balıkların uçmaya zorlanmadığı Fidol Okullarında, gelecekte İDOL olacak nesiller yetişir.

Fiziksel İmkanlar

Uyku Odası
Yemekhane
Sanat Atölyesi
Oyun Alanı
Bahçe
Akıllı Tahta

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Yaz Okulu
Servis
Organik Beslenme
Oyun Grubu

Dil Olanakları

İngilizce

Sportif

Jimnastik
Beden Eğitimi

Sanatsal

Bale
Dekoratif Sanatlar
Modern Dans
Drama
Görsel Sanatlar
Dans
El Sanatları

Kulüpler

Satranç
Müzik Kulübü
Gezi Kulübü
Değerler Eğitimi

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- MEB odaklı

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

- İdareciler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Muhakeme Becerisi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

Yorumlar

 • D. E.

  Acıbademin neredeyse en ünlü,sözde en iyi okulundan sonra kızımı gönderip hergün ağlayarak giden çocuğun Fidole çok mutlu gittğini gördüm.Hem öğretmenleri,hem yöneticileri hem de pedagog çok çok iyi.Her konuda,her sorunda yanınızda olup,ticari düşünmeyen nadir kurumlardan...Hem eğitim,hem de vizyon olarak çok sevdiğimizden hiç tereddütsüz ilkokulda da buraya vereceğiz. Hiç düşünmeden canınızı emanet edebilirsiniz..

 • D. E.

  Bir çok özel okulu deneyip,çocuğumun ağlamayarak gittiği,sosyal aktivitelerle çocuğu sıkmadan eğiten iyi bir kurum... Her şeyi ile son derece memnun kaldığımdan ilkokula da burda devam edeceğiz.

 • L. Y.

  Çok güzel bir müfredat uyguluyorlar. Çocuklar kesinlikle şımartılmıyor, mütevazi insanlar hepsi, eğitmenler deneyimli ve alanında başarılı kişiler, Psikolojik danışmanları da ilgili baya çocuklarla, Ayrıca güvenli bir anaokulu, doğum günü pastalarını bile kendileri yapıyorlar. biz tavsiyeyle gitti herkese de bu şahane okulu tavsiye ederim

 • B. b.

  Okulun eğitim sistemini beğendiğimiz için tercih ettikBiraz daha sosyal faaliyet yapılabilir.

 • H. A.

  Barış, sevgi, saygı temelli bir eğitim sistemini yaşam tarzını benimsemiş bir okul öğretmen seçiminde de çok hassaslar. verilen parayı sonuna kadar hakediyor bence çevresinde bu düzeyde başk okul görmedim.

 • G. Ş.

  Dersler teknolojik imkanlarla destekleniyor donanımlı bir binaya sahip. Gezi etkinlikleri, çeşitli oyunlarla çocukların hem eğlenmesini hem sosyalleşmesini sağlıyorlar. çok güzel bir okul

 • A. S.

  Çocukların erken yaşta sorumluluklarını bilen, çevreye duyarlı, özgür, yaratıcı bireyler olabilmesini hedefleyen bir eğitim sistemi var. biz çok memnun kaldık anaokulu arayan bütün velilere tavsiye ederim.

"Özel Koşuyolu Fidol Okulları Anaokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Koşuyolu Fidol Okulları Anaokulu İletişim Bilgileri

Koşuyolu Mah. Mehmet Akfan Sok. No:65 Kadiköy /istanbul
0 216 706 6875
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum