fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Fidol Okulları

Fidol Okulları hakkında detaylı bilgilere hemen ulaşın. Okul kampüsleri, fiyatları, bursluluk bilgileri ve daha fazlasına kolayca ulaşın.

Fidol Okulları İle İletişime Geç

Başarılı

Bilgileriniz başarılı bir şekilde alındı. En kısa sürede okul.com.tr sizinle iletişime geçecek.

Kullanıcı sözleşmesi ve pazarlama iznini okudum ve kabul ediyorum.

Anaokulları

Fidol Okulları Anaokullar

Fidol Okulları anaokullarını inceleyin.

İNCELE
İlkokullar

Fidol Okulları İlkokullar

Fidol Okulları ilkokullarını inceleyin.

İNCELE
Ortaokullar

Fidol Okulları Ortaokullar

Fidol Okulları ortaokullarını inceleyin.

İNCELE

Fidol Okulları Hakkında

  • Eğitime Bakış
  • Tanıtım Filmi

FİDOL OKULLARI

Fidol Okulları dünyada kabul görmüş ve oldukça etkili bir eğitim sistemi olan Finlandiya eğitim modelini benimsemiş ve bu modelin Türkiye'deki en iyi uygulayıcısı olmuştur. Okul Fin eğitim sistemini Türkiye'ye uyarlanması noktasında Türkiye'nin önde gelen eğitimcileri ve eğitim gönülleri tarafından büyük bir titizlikle yürütülen akademik çalışmaların sonucunda kurulmuştur. 5 yıllık anaokulu deneyimini velilerin verdiği destekle birleştiren Fidol Okulları ilk orta ve lisede öğrencilerine temel yaşam becerileri kazandırmak amacıyla akademisyenlerin desteğiyle yola çıkmıştır.


Fidol Okulları'nda çocuklar öğrenirken zevk alan, merak edip sorgulayan, yaparak öğrenen bireyler olarak yetişmektedir. Fin eğitim sistemi daha anaokul düzeyinde birer birey olarak kabul edildikleri öğrenci merkezli bir eğitim temeli üzerine kuruludur. Bu gerçekten hareketle öğrencilerin özgür bir ortamda gelişimlerini güvenli ve sağlıklı bir şekilde desteklemek için okul binaları özenle tasarlanmış ve eğitimde kullanılmak üzere dizayn edilmiştir.


Her çocuğun farklı bir renk olduğunu düşünen Fidol Okulları'nda öğrenciler kendilerine özgü eğitim tarzlarıyla öğrenme şansına sahiptirler. Böylece öğrenciler okulda birbirleriyle yarışmanın stresine girmemektedirler. Doğal olarak öğrenciler bu sistem içerisinde kalıplardan uzak sözde değil özde bir eğitim sistemiyle günlük yaşama hazırlanmış olmaktadırlar.


Sanat ve spor etkinlikleri Fidol Okulları'nın olmazsa olmazı olarak karşımıza çıkmaktadır. Yarışmacı çocukların değil, takım ruhunun ön plana çıktığı okulda öğrenciler dostça barış içinde, kardeşçe eğitim görmektedirler. Fidol Anaokullarında öğrenciler her daim mutlu ve özgür bir ortamda ilgi ve ihtiyaçları doğrultusunda planlanmış etkinliklere katılım göstermektedirler. Uzun teneffüsler ve bolca oyun saati Finlandiya eğitim sisteminin başlıca özelliği olup MEB müfredatına uyarlanan sistem ile çocukların keyif alarak ve keşfederek öğrendikleri atölye çalışmalarıyla da eğitim sürecinde aktif rol almaları sağlanmaktadır.


Fidol Okulları'nda yoğun bir yabancı dil programı ile hedef dil bilgisel yeterliliğin çok ötesinde etkili iletişim kurabilecek çocuklar yetiştirmektedir. Dersler oyun eşliğinde öğrencilerin keyif alabileceği şekilde işlenmektedir. Öğrenciler öğrenmekte oldukları dilin kültürüne de aşina olmakta böylece o dili bütüncül bir yapı içerisinde öğrenmektedirler.Fidol Okulları Anaokulu

Lütfen Bekleyin

Fidol Okulları İlkokul

Lütfen Bekleyin

Fidol Okulları Ortaokul

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum