fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Fidol Okulları

Fidol Okulları hakkında detaylı bilgilere hemen ulaşın. Okul kampüsleri, fiyatları, bursluluk bilgileri ve daha fazlasına kolayca ulaşın.

Fidol Okulları'ndan Eğitime Bakış

FİDOL OKULLARI

Fidol Okulları dünyada kabul görmüş ve oldukça etkili bir eğitim sistemi olan Finlandiya eğitim modelini benimsemiş ve bu modelin Türkiye'deki en iyi uygulayıcısı olmuştur. Okul Fin eğitim sistemini Türkiye'nin önde gelen eğitimcileri ve eğitim gönülleri tarafından büyük bir titizlikle yürütülen akademik çalışmaların sonucunda Türkiye'ye uyarlamıştır. 5 yıllık anaokulu deneyimini velilerin verdiği destekle birleştiren Fidol Okulları ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinde öğrencilerine temel yaşam becerileri kazandırmak amacıyla akademisyenlerin desteğiyle yola çıkmıştır.


Fidol Eğitim Kurumları'nda çocuklar öğrenirken zevk alan, merak edip sorgulayan, yaparak öğrenen bireyler olarak yetişmektedir. Fin eğitim sistemi daha anaokul düzeyinde öğrencilerin birer birey olarak kabul edildikleri öğrenci merkezli bir eğitim temeli üzerine kuruludur. Bundan hareketle öğrencilerin özgür bir ortamda gelişimlerini güvenli ve sağlıklı bir şekilde desteklemek için okul binaları özenle tasarlanmış ve eğitimde kullanılmak üzere dizayn edilmiştir.


Her çocuğun farklı bir renk olduğunu düşünen Fidol Okulları'nda öğrenciler kendilerine özgü eğitim tarzlarıyla öğrenme şansına sahiptir. Böylece öğrenciler okulda birbirleriyle yarışmanın stresine girmemektedir. Doğal olarak öğrenciler bu sistem içerisinde kalıplardan uzak sözde değil özde bir eğitim sistemiyle günlük yaşama hazırlanmış olmaktadır.


Sanat ve spor etkinlikleri Fidol Okulları'nın olmazsa olmazı olarak karşımıza çıkmaktadır. Yarışmacı çocukların değil, takım ruhunun ön plana çıktığı okulda öğrenciler barış içinde, dostça eğitim görmektedir. Kurumda, öğrenciler her daim mutlu ve özgür bir ortamda ilgi ve ihtiyaçları doğrultusunda planlanmış etkinliklere katılım göstermektedir. Uzun teneffüsler ve bolca oyun saati Finlandiya eğitim sisteminin başlıca özelliği olup MEB müfredatına uyarlanmıştır. Çocukların keyif alarak ve keşfederek öğrendikleri atölye çalışmalarıyla da eğitim sürecinde aktif rol almaları sağlanmaktadır.


Fidol Okulları'nda yoğun yabancı dil programı ile temel hedef dilbilgisel yeterliliğin ötesine geçen etkili iletişim kurabilecek çocuklar yetiştirmektir. Dersler oyun eşliğinde öğrencilerin keyif alabileceği şekilde işlenmektedir. Öğrenciler öğrenmekte oldukları dilin kültürüne de aşina olmakta böylece o dili bütüncül bir yapı içerisinde öğrenmektedir.


Fidol Okulları Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık birimi, öğrencilerin gelişim ve eğitim süreçlerine sağlıklı ve mutlu şekilde devam edebilmeleri için gerekli olan akademik ve bireysel danışmanlık hizmetini vermeyi hedeflemektedir. Bireyin bulunduğu gelişim basamaklarına uygun yaşam zenginliği sunarak kendini gerçekleştirmesine olanak tanımaktadır.


Problem önleyici ve gelişimi destekleyici rehberlik hizmetlerinde sorun odaklı değil süreç odaklı yöntemler uygulanmaktadır. Tüm öğrenciler bireysel olarak gözlemlenmektedir. Gözlem sürecinde öğrencilerin, sosyal, bilişsel, duygusal ve motor gelişimleri rehberlik ekibi tarafından incelenmektedir. Velilerin de öğrencilerin gelişim ve eğitim süreçlerine dahil olmasına önem verilmektedir. Veliler ile birlikte seminerlerde, bireysel toplantılarda, özel günlerde bir araya gelinmektedir. Bu sayede okul aile iş birliğinin gücü kullanılarak öğrenciler için en verimli ilişki biçimleri uygulanmaktadır.


Fidol Okulları’nda teknoloji dozunda ve yerinde kullanılmakta, öğrencilerin derslerdeki konuları daha iyi anlamalarına ve sorunsuz bir şekilde bir üst sınıfa geçmelerine olanak sağlanmaktadır. Ayrıca, öğrencilerin öğrendiklerini uygulayabilmeleri ve pratiğe dökebilmeleri adına çeşitli geziler düzenlenmekte ve dersler farklı ortamlarda yapılmaktadır.

Fidol Okulları Tanıtım Filmi
Fidol Okulları İndirimleri
Fidol Okulları Yorumları
Devamını Gör
Fidol Okulları'ndan Eğitime Bakış
Fidol Okulları Tanıtım Filmi
Fidol Okulları Galeriler
Fidol Okulları Yorumları

Fidol Okulları Kampüsleri

Fidol Okulları kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Çekmeköy Fidol Okulları Anaokulu Kampüsü
İstanbul / Çekmeköy
comment-icon 0 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Çekmeköy Fidol Okulları Anaokulu, İstanbul Çekmeköy bölgesinde 2-6 yaş aralığında ki öğrencilerine okul öncesi eğit...
Fidol Okulları Koşuyolu Kampüsü
İstanbul / Kadıköy
comment-icon 39 Yorum announcement-icon 1 Duyuru
Özel Koşuyolu Fidol Okulları Anaokulu, İstanbul - Kadıköy ilçesi, Koşuyolu semtinde hizmet vermektedir. MEB odaklı Koşuy...
Üsküdar Fidol Okulları Anaokulu Kampüsü
İstanbul / Kadıköy
comment-icon 1 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Üsküdar Fidol Okulları Anaokulu, her öğrencinin öğrenme şekline göre farklılık gösteren, oyun odaklı, çocuk merkezl...
Fenerbahçe Fidol Okulları Anaokulu Kampüsü
İstanbul / Kadıköy
comment-icon 6 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
NEDEN FİDOL? Fidol Okulları, öğrenci merkezli eğitim anlayışı ile öğrencilerin tüm potansiyellerini kullanmalarını sağl...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Fidol Okulları için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum