fb
Özel Kurtköy Lale Bahçesi 1 Anaokulu

Özel Kurtköy Lale Bahçesi 1 Anaokulu

0 216 706 6885
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share
Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/17:00
Sabahçı: 08:00/17:00

Özel Kurtköy Lale Bahçesi 1 Anaokulu Hakkında

Özel Kurtköy Lale Bahçesi 1 Anaokulu müfredata uygun bir biçimde dizayn edilmiştir. M. E. B’ in gösterdiği doğrultuda kurulmuştur. Okul İstanbul Pendik’ te bulunuyor. Her türlü ulaşım olanakları sağlanmıştır. Bünyesinde bir psikolojik danışmanlık hizmeti mevcuttur. Fiziksel imkânların sunulduğu ortamları uyku odası, yemekhane, bahçe ve oyun sahası olarak geliştirilmiştir. Güvenlik, servis ve yaz okulu hizmetlerinin var olduğu okulda eğitim yaşı grubu 3-6‘dır. Kulüp olarak değerler ve seramik kulüpleri mevcuttur. Ayrıca yabancı dil eğitimi de verilmektedir. Sınıfları yirmişer kişilik olup, hijyenik olarak eğitim verilmektedir. Özel Kurtköy Lale Bahçesi 1 Anaokulu 'nda kullanılan malzemeler çocuklarınızın sağlığını koruyacak türden tercih edilmiş olup, onların her türlü güvenliği sağlanmıştır. Okulun eğitim kapasitesi 119 olup depreme karşı dayanıklılığı uzmanlarca test edilmiştir. Dört katlı okul binası 1200 metrekare olup, açık alanı 250 metrekaredir. Özel Kurtköy Lale Bahçesi 1 Anaokulu eğitim süreci boyunca çocuklara empatik dinleme öğretilmektedir. Bunun anlamı çocukların öğretim aşamalarında çocukların veli ve öğretmenleri can kulağı dinlemeyi öğrenmelerini sağlamaktır. Okulda asıl amaç çocukların soru sormalarını sağlamak. Sorarak gelişen bir nesil yetiştirmeyi hedefleyen okulda yapılan etkinlikler sayesinde çocukların gelişimleri adım adım tamamlanmaktadır. Problemli çocuklar ve okula uyum sağlayamayan çocuklar için okulda bulundurulan psikolojik danışmanlık hizmeti bu öğrenciler ile özel olarak ilgilenmektedir. Yılın belli dönemlerinde çocuklar için farklı geziler düzenlenir. Bu geziler sayesinde çocukların görerek ve dokunarak, yani inceleme olanakları doğrultusunda hem eğlenmeleri hem de öğrenmeleri sağlanır. Çocuklara ilgi alanlarına göre sorumluluk verilerek öğrenme içgüdüleri kuvvetlendirilmektedir. Özel Kurtköy Lale Bahçesi 1 Anaokulu 'nda drama ve sanat eğitimleri ile çocukların öz bakım becerilerinin geliştirilmesi sağlanırken el ve vücut koordinasyonlarının sağlanmasına ortam hazırlanır. Yabancı dil eğitimleri ile çocukların ilkokula hazırlanması kolaylaştırılıyor. Farklı yaş grupları için farklı sınıf ve gruplar hazırlanıyor. Sağlık eğitimleri ile çocuklara ilk yardım anında ne yapmaları gerektiği öğretiliyor. Kitap okuma etkinlikleri ile çocukların kitapları sevmesi sağlanırken, resim ve boyama etkinlikleri ile el ve parmak gelişimine destek sağlanıyor. Günlük yapılan etkinlikler ile çocukların göz, vücut ve el koordinasyonu sağlamasına olanak tanınırken, kesme ve yapıştırma etkinlikleri ile çocukların ince motor gelişimleri desteklenmektedir.

Fiziksel İmkanlar

Uyku Odası
Yemekhane
Sanat Atölyesi
Kütüphane
Müzik Odası
Oyun Alanı
Revir
Bahçe
Sera

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Yaz Okulu
Servis
Organik Beslenme
Oyun Grubu

Dil Olanakları

İngilizce

Sportif

Jimnastik
Beden Eğitimi

Sanatsal

Dekoratif Sanatlar
Drama
Görsel Sanatlar
Tiyatro
Dans
El Sanatları
Ebru

Kulüpler

Müzik Kulübü
Gezi Kulübü
Akıl ve Zeka Oyunları
Değerler Eğitimi
Seramik Kulübü

Yorumlar

 • M. T.

  Çocuğumu bu okula yolluyorum rehberlik servisi çok iligili öğretmenleri de öyle velileri sadece öğrencilere karşı değil velilere karşı da çok ilgililer. Çok memnunum. Sağlığa, temizliğe, yemekler ve güvenliğe de dikkat ettikleri için gözüm arkada kalmıyor.

 • N. E.

  İki çocuğumu da bu okula gönderdim çok memnun kaldım. Okuma yazma saymanın yanında sanat derslerine de oldukça önem veriyorlar ayrıca yabancı dile de çocuklarımızın nitelikli bir eğitim alması için canla başla çalışan öğretmenlerine de ne kadar teşekkür etsek azdır.

 • E. G.

  Çocuğumu gönül rahatlığıyla emanet edebildiğim tek yer. Çünkü güvenlik konusunda çok hassaslar, çöcukları yalnız bırakmıyor hepsiyle tek tek ilgileniyorlar, yemekleri sağlıklı ve temiz, sadece yemeklerde değil tüm alanlarda hijyene önem veriyorlar, etrafta kesici yaralayıcı herhangi bir malzeme yok.

 • J. G.

  Geniş ferah sınıfları olan bir okul dersler sağlıklı bir şekilde işlenebiliyor. Hava çok kötü olmadığı sürece de her gün çocukları bahçeye çıkarmaya özen gösteriyorlar. Çocuklarımızın artık ikinci evi olduğu için fiziksel imkanlarının da iyi olmasına dikkat etmiştik baştan zaten. Öğretmenleri de oldukça iyi gayet memnunuz.

 • m. .

  kızım yedi buçuk aydan itibaren lale bahçesine gitti gözüm arkada kalmadı hiçbir zaman teşekkür ederim

"Özel Kurtköy Lale Bahçesi 1 Anaokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Kurtköy Lale Bahçesi 1 Anaokulu İletişim Bilgileri

Sülüntepe Mah. Ney Sok. No:3 Pendik/istanbul
0 216 706 6885
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum