fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Kurtköy Lale Bahçesi 2 Anaokulu

Özel Kurtköy Lale Bahçesi 2 Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 19
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/18:30
Sabahçı: 07:30/13:00
Öğlenci: 13:00/18:30

Özel Kurtköy Lale Bahçesi 2 Anaokulu Hakkında

İstanbul Kurtköy’de yer alan Özel Kurtköy Lale Bahçesi 2 Anaokulu sevgi, saygı ve hoşgörü temelli eğitimi amaçlamaktadır. Çoklu zeka modeli eğitim modelini benimseyen anaokulunda çocukların baskın yetenekleri ortaya çıkarılmaya çalışılmaktadır. Çocukları sadece bir yönde geliştirmek yerine ilgi alanları tespit edilerek maksimum oranda bilgi ve beceriye erişmesi sağlanmaktadır. Zekanın sadece iki yönünün değil 8 ayrı yönünün bulunduğunu ifade eden çoklu zeka kuramı; matematik, dil, müzik, spor, dans, iletişim, doğa ve resim gibi pek çok alanda kendisini ortaya koymaktadır. Yaşayan değerler eğitim programı Özel Kurtköy Lale Bahçesi 2 Anaokulu 'nun bir diğer eğitim programı arasında yer almaktadır. Çocuklara huzur, saygı, sevgi, sorumluluk, mutluluk, işbirliği, dürüstlük, alçak gönüllülük, hoşgörü, sadelik, ve birlik gibi unsurları kazandırmayı amaç edinmiş yaşayan değerler eğitim programı sosyal yeteneklerin gelişimi açısından önemli bir yere sahiptir. Proje tabanlı eğitim programında ise çocuklara projeler hazırlatarak öğrenme imkanı sunulmaktadır. Bu sayede çocukların zihinsel gelişimi sağlanırken ekinlikler içerisinde denge oluşturmanın yolları aranmaktadır. Özel Kurtköy Lale Bahçesi 2 Anaokulu Proje tabanlı eğitim programında sınıfta topluluk ruhu oluşur ve çocukların zorluklarla mücadele etmesi sağlanır. Anaokulunda pek çok etkinlik faaliyeti yürütülmektedir. Bahçe etkinliği, anadil etkinliği, doğayı tanıma etkinliği, gezi etkinliği, İngilizce eğitimi, müzik etkinliği, rol model etkinliği, oyun etkinliği ve serbest zaman etkinliği sık sık gerçekleştirilen etkinlikler arasında yer almaktadır. Özel Kurtköy Lale Bahçesi 2 Anaokulu ’nun eğitim anlayışı ahlak eğitimi ve karakter eğitimi çerçevesinde devam etmektedir. Çocuklar her sabah güne sabah sporu etkinliği ile başlamaktadır. Her gün farklı sanat etkinlikleri yaptırılmaktadır. Materyal çalışmaları, kağıt işleri, yoğurma maddeleri, ve boya maddeleri ile çocukların sanat etkinliklerini gerçekleştirmesi sağlanmaktadır. Oyun etkinlikleri yapılırken grup oyunlarının yanı sıra bireysel oyunlar da oynatılmaktadır. Bahçe oyunları ve köşe oyunları sayesinde çocuklar oyun oynarken öğrenme fırsatına sahip olmaktadır. Özel Kurtköy Lale Bahçesi 2 Anaokulu tarafından verilen İngilizce eğitimi; 4 yaş grubundaki çocuklara haftada 1 saat, 5 yaş grubundaki çocuklara haftada 3 saat, 6 yaş grubundaki çocuklara ise haftada üç saat olarak verilmektedir.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- MEB odaklı

- Montessori Eğitimi

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Hayır

Yorumlar

 • AE

  İlk çoçugumu buraya vermiştim 2.çoçugumu da bu anaokuluna verdim,içiniz rahat bi şekilde çocugunuzu emanet edebilirsiniz

 • MA

  Okulda el sanatları dersleri oluyor oğlum en çok bu dersleri seviyormuş. Yaptıklarını anlata anlata bitiremiyor hatta hediye ediyor bazılarını arkadaşlarına. paylaşma dayanışma sanatın içinde olduğu dersleri var iyi ki bu okulu seçmişim diyorum.

 • GA

  Çocuğumu bu okula gönderiyorum. Derslerin işlenişinden ve programdan gayet memnunuz çocuğum sıkılmıyor ve öğrenmede zorluk çekmiyor çünkü öğretmenleri her öğrenciyle ilgileniyor. Çocuklarımızın her yönden gelişimini destekliyorlar.

 • Veli

  Okul biz velilerle ve çocuklarımızla inanılmaz ilgili, alakalı ve sürekli iletişim içindeler. Okulumuzu çok sevmeye başladık gün geçtikçe. sonsuz sabırları için teşekkürler.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Kurtköy Lale Bahçesi 2 Anaokulu İletişim Bilgileri

Sülüntepe Mah. Uhut Sok. No:49 Pendik/istanbul
0 216 706 6895
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum