fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Lütfen Bekleyin...

Doğrulanmış Profil
Özel Levent Terakki Vakfı Anaokulu

Özel Levent Terakki Vakfı Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 4-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/16:50

Özel Levent Terakki Vakfı Anaokulu Hakkında

Özel Şişli Terakki Anaokulu çocuklar için pek çok etkinlik imkânı sunmaktadır. Yüzme, piknik, oyun parkı gibi pek çok etkinlik sayesinde çocukların anaokulunda keyifli zaman geçirmesi amaçlanırken iyi bir eğitim imkânı da sunulmaktadır. Anaokulunda çocuklar için özel olarak hazırlanmış yemekler verilmektedir. Okul bünyesinde verilen yemekler çocukların gelişimine katkı sağlayan, sağlıklı, lezzetli ve besleyici yemeklerdir. Yemekler özel hijyen kurallarına uygun olarak hazırlanmakta olup çocukların yemek yeme sürecine öğretmenler eşlik etmektedir. 4 ile 6 yaş aralığında çocukların devam ettiği Özel Şişli Terakki Anaokulu öğrenciler için özel psikolojik danışmanlık hizmetleri de sunmaktadır. Çocukların sağlıklı bir şekilde yetişebilmesi için psikolojik danışmanlık önemlidir. Özel Şişli Terakki Anaokulu’nda 4, 5 ve 6 yaş grubundaki çocuklar için duygusal, sosyal, bilişsel, psikomotor ve dil gibi etkinlikler uygulanmaktadır. Çocukların gelişim düzeyleri, ilgi ve yetenekleri dikkate alınarak uygulanan etkinlikler çerçevesinde çocukların yeniliklere açık olması, özgürce düşünebilmesi, paylaşımcı olması, iş birliği yapması, sorgulama yapması, kendini ifade etmesi ve tartışabilmesi sağlanmaktadır. Erken yaşta dil öğreniminin çocukların kendilerini ifade etmesine ve gelecek yıllarda yabancı dil öğrenmesine zemin hazırladığını düşünen anaokulunda İngilizce etkinlikleri önemli bir yere sahiptir. 4 yaş grubu öğrencilerde İngilizce eğitimi haftada 11 saat, 5 yaş grubu öğrencilerde İngilizce eğitimi haftada 12 saat ve 6 yaş grubu öğrencilerde İngilizce eğitimi haftada 13 saat olarak verilmektedir. Özel Şişli Terakki Anaokulu’nda İngilizce eğitiminin verilmesinin temel amacı ise İngilizceyi etkinlik yaparak ve oyunlar oynayarak öğrenmesini sağlamaktır. İngilizce eğitimi verilirken eklektik metot baz alınmaktadır. Bu metot sayesinde öğrencilerin görsel, işitsel öğrenme imkânı sunan oyun ve aktivitelerle yabancı dili öğrenmesi sağlanmaktadır. İngilizce eğitimi şarkılar, objelere dayanan oyunlar, hikayeler ve aktiviteler yardımıyla öğretilmektedir. Okulda 09.40-10.10 saatleri arasında sabah kahvaltısı, 13.30-14.00 saatleri arasında öğle yemeği verilmektedir. Okul bünyesinde yer alan öğretmenle çocukların tüm ihtiyaçlarıyla birebir ilgilenmektedir. Hem etkinlik saatlerinde hem de yemek saatlerinde öğrenciye yardımcı olmayı hedefleyen öğretmenler işinde uzman kişilerden meydana gelmektedir. Terakki’nin eğitimde ilerlemenin simgesi olarak kabul edilmesini belirleyen nedenlerden biri de üç farklı yüzyıldan özümsenen deneyimleridir.

Özel Levent Terakki Vakfı Anaokulu Sıkça Sorulan Sorular

 • Özel Levent Terakki Vakfı Anaokulu ortalama sınıf mevcutları kaçtır?
  15
 • Özel Levent Terakki Vakfı Anaokulu hangi saatlerde hizmet veriyor?
  Tam gün eğitim saatleri 08:00 - 16:50 şeklindedir.
 • Özel Levent Terakki Vakfı Anaokulu hangi yabancı dil imkanlarını sunuyor?
  Kurumda İngilizce dil eğitimi verilmektedir.
 • Özel Levent Terakki Vakfı Anaokulu yaş aralığı nedir?
  4-6
 • Özel Levent Terakki Vakfı Anaokulu yaz okulu hizmeti sunuyor mu?
  Kurumda yaz okulu hizmeti sunulmamaktadır.
 • Özel Levent Terakki Vakfı Anaokulu psikolojik danışman bulunduruyor mu?
  Kurumda psikolojik danışman bulunmaktadır.

Özel Levent Terakki Vakfı Anaokulu Yorumları (5)

 • BK

  Öğretmeni olduğum Terakki okullarına yeğenimi başlattık. Tabi ki kendim içinde olduğum için içim inanılmaz rahat. Bu okulda çocuklarla her zaman, her alanda ilgi vardır. Ve onların bir şeyi öğrenmesi için en iyi yol hangisiyse hep o yol seçilir. Türkiye'nin en düzeni oturmuş okuludur belki de Şişli terakki. Anaokulu düzeyinde de kaliteli eğitimleri kesinlikle ortada.

 • BT

  Çoçuğum üzerinde,Terakki Anaokulu'nun kisiligini olumlu yonde etkilediği gelismesinde buyuk katkilari oldugunu soyler.Bizde anne baba olarak okul tercihimizle gurur duyariz.Basarilarinin devamli olmasını dilerim Terakki Anaokulu.

 • EY

  Dört dörtlük okul diye Şişli Terraki için denir.Okul düzeni, yöneticileri,öğretmenleri,çalışanları kısacası her şeyi mükemmel bir okul gönül rahatlığıyla çocuklarınızı gönderebilirsiniz :)

 • 3 ayda okulu ve değerli kadromumuzu tanımaktayız, sorun yok. Çocuğum bu okul da çok mutlu tabii o mutlu olunca bizde mutluyuz :))

 • Veli

  Ülkemizin en iyi okullarından biri, yaptığı projelerden kendisini belli ediyor zaten.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Levent Terakki Vakfı Anaokulu İletişim Bilgileri

Akat Mah. Ebulula Mardi̇n Cad. Öztürk Sok. No:2, Beşi̇ktaş/İstanbul
0 212 963 2072
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Harita
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum