fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Terakki Okulları

Terakki Vakfı Okulları'nın detaylı tüm bilgilerini kolayca inceleyin. Kurumun; eğitim ücretlerine, bursluluk sınavlarına, erken kayıt dönemlerine hemen göz atın.

Terakki Okulları'nda Eğitim

TERAKKİ OKULLARI

Türkiye'nin köklü eğitim kuruluşlarından biri olan Terakki Okulları 1877 yılında hizmet vermeye başlamış ve kurulduğu günden beri çağa ayak uydurarak bugünlere kadar varlığını sürdürebilmiştir. Eğitimin temeline önce iyi insan yetiştirmeyi koyan okul; sorumluluk bilinci gelişmiş, öğrenmeyi bir süreç olarak algılayan, kendini özgürce ifade edebilen, vizyon sahibi ve manevi değerlere önem veren nesillerden oluşan toplumlar oluşturmayı istemektedir. Günümüz teknolojilerini yakından takip eden okul sürekli olarak kendini geliştirmekte ve öğrencilerin ihtiyaç duyacağı materyalleri onlara sağlayarak bütüncül bir yapıda hizmet vermektedir. Terakki Okulları, öğrencilerine sadece bilgi aktarmakla yetinmemektedir. Eğitim süreci boyunca öğrencilere gerekli bilgilerin önemi ve değeri anlatılmakta, bu bilgilere nasıl ulaşıp edinecekleri öğretilmektedir. Öğrencilerin öğrenmeye ilgi duyan, toplumsal meseleleri gözlemleyip farkındalık edinen, bu meseleleri değerlendirebilen bireyler olarak yetişmeleri önemsenmektedir.


Terakki Okulları'nda öğrenim gören öğrenciler, yalnızca sınavlara yönelik çalışmalar eşliğinde eğitim görmemektedir. Aynı zamanda problem çözme, analiz etme, yaratıcı düşünme gibi becerilerin gelişimi için bu okula özgü programlar uygulanmakta, yapılan etkinlikler ile eğitim süreci pekiştirilmektedir. Öğrenciler okul bünyesinde bulunan laboratuvar ve proje tabanlı sınıflar ile öğretmenler eşliğinde çeşitli bilimsel deneyler yapabilmekte ve merak duygularını geliştirebilme şansı yakalamaktadır. Sportif anlamda da birçok imkan sunan Terakki Okulları, kampüsünde bulunan havuz, basketbol sahası, masa tenisi alanı gibi olanaklar ile çeşitli spor dalları ile öğrencilerini buluşturmaktadır. Böylece zihinsel gelişimin yanında öğrencilerin bedensel gelişimleri de desteklenmektedir. Öğrencilerin sosyal ve sanatsal gelişimleri de göz ardı edilmemektedir. Terakki Okulları, öğrencilerinin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda potansiyellerinin en üst düzeylerine ulaşmaları için öğrenci kulüpleri aracılığıyla çeşitli sosyal etkinlikler düzenlemektedir. Öğrenciler görsel sanatlar, el sanatları, tiyatro, sinema, dekoratif sanatlar, modern dans, halk oyunları, koro gibi alanlara yönelik kulüplere katılarak kendilerini geliştirebilmektedir.


Terakki Okulları'nda öğrenciler birlikte eğitim gördükleri arkadaşları ile işbirliği içine girerek birbirlerine destek olmakta ve zayıf yönlerinin gelişimine katkı sağlamaktadır. TYT ve AYT sınavlarına hazırlık süreci 11. sınıfta başlayıp, 12. sınıfta yoğunlaşmaktadır. 12. sınıf öğrencileri 4 sene boyunca gördükleri konuları tekrarlayarak test çözme hızlarını ve çözdükleri soru sayısını artırmaktadır. Önceden belirlenen tarihlerde deneme sınavlarına sokulan öğrenciler gelişimlerini test etme şansı yakalamaktadır. Eksiklerini de bu yol ile fark eden öğrenciler yoğunlaşmaları gereken konuları belirleyebilmektedir. Belirlenen konular ders dışında düzenlenen etüt çalışmaları ile tamamlanmakta ve öğrenciler bir üst sınıfa eksiksiz bir şekilde geçmektedir. Ayrıca, Terakki Okulları Uluslararası Diploma Programını (IBDP) uygulamaktadır. Bu program sayesinde öğrenciler yurt dışındaki en üst düzey üniversitelere katılma fırsatına erişmektedir.


Yabancı dil olarak İngilizceyi seçen okulda dersler, ezberden ziyade interaktiviteye dayanan bir yapı ile işlenmektedir. Alınan dil eğitimi sonucunda öğrenciler müfredat dahilinde öğrendiklerini hayatlarında aktif olarak kullanabilmekte ve bilgilerini canlı tutmaktadır.

Terakki Vakfı Okulları Fiyatları 2024 - 2025

Terakki Vakfı Okulları Fiyatları 2024 - 2025

Terakki Vakfı Okulları 2024 - 2025 dönemi fiyatlarını belirledi. Belirtilen fiyatlara yemek ve KDV dahil değildir.

Terakki Vakfı Okulları 2024 - 2025 Dönemi Eğitim Ücretleri
Eğitim Kademesi Eğitim Ücreti
Anaokulu 350.000 TL + KDV
İlkokul 249.000 TL - 450.000 TL + KDV
Ortaokul 249.000 TL - 450.000 TL + KDV
Anadolu Lisesi 249.000 TL - 450.000 TL + KDV
Fen Lisesi 249.000 TL - 450.000 TL + KDV
Terakki Vakfı Okulları Tanıtım Filmi
Terakki Okulları İndirimleri
Terakki Okulları Yorumları
Devamını Gör
Terakki Okulları'nda Eğitim
Terakki Vakfı Okulları Fiyatları 2024 - 2025
Terakki Vakfı Okulları Tanıtım Filmi
Terakki Okulları Galeriler
Terakki Okulları Yorumları

Terakki Okulları Kampüsleri

Terakki Okulları kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Terakki Vakfı Okulları Levent Kampüsü
İstanbul / Beşiktaş
comment-icon 6 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
İstanbul Beşiktaş ta bulunan Özel Şişli Terakki İlkokulu’nda öğrencilerin fiziksel, sosyal, duygusal, zihinsel ve esteti...
Levent Terakki Vakfı Anaokulu Kampüsü
İstanbul / Beşiktaş
comment-icon 5 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Şişli Terakki Anaokulu çocuklar için pek çok etkinlik imkânı sunmaktadır. Yüzme, piknik, oyun parkı gibi pek çok et...
Terakki Vakfı Okulları Tepeören Kampüsü
İstanbul / Tuzla
comment-icon 8 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
Özel Tepeören Terakki Vakfı Anaokulu İstanbul’un Tuzla ilçesinde yer alan son derece modern ve teknolojik bir anaokuludu...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Terakki Okulları için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum