fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Madenler Erse Eğitim Kurumları Anaokulu

Özel Madenler Erse Eğitim Kurumları Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:00/19:00
Sabahçı: 07:00/13:00

Özel Madenler Erse Eğitim Kurumları Anaokulu Hakkında

İstanbul Ümraniye de eğitim-öğretim veren Özel Madenler Erse Eğitim Kurumları Anaokulu 2 ile 6 yaş aralığındaki çocuklara hizmet vermektedir. Anaokulu 3 katlı büyük bir bina ve geniş bir bahçeye sahiptir. Anaokulunda okul saatleri 07:30 ile 19:00 arasında devam etmektedir. Anaokulunda sürekli olarak kurumda bulunan bir psikolojik danışman bulunmaktadır. Anaokulunun eğitim anlayışında çocukların duygularını, tüm ihtiyaçlarını ve bireysel farklılıklarını ön planda tutarak eğitimsel yaklaşımlarda onların tüm gelişim alanlarını desteklemek vardır. Anaokulunda yemekhane de çocukların gelişimlerine uygun yemekler verilmektedir. Beslenme programları ve yemek listeleri uzmanlarca hazırlanmış olup çocukların sağlıklı gelişimine önem verilmektedir. Anaokulunda uyku odası bulunmakta olup çocukların en önemli ihtiyacı olan uyku için tam donanımlı odalar hazırlanmıştır. Oyun alanları gerekli malzemelerle donatılmış olup çocukların eğlenerek öğrenmesi için gerekli tüm malzemeler ve materyaller mevcuttur. Sınıflarda masalar, sandalyeler, panolar, yazı tahtaları doğal ahşap malzemeden tercih edilmiş olup çocukların sağlıklı ortamlarda eğitim görmesine önem verilmektedir. Anaokulu bahçesi güvenlik açısından tam donanımlı olup park da çocukların sağlıklı zihinsel ve psiko motor gelişimi için gerekli tüm oyuncaklar bulunmaktadır. Anaokulunda servis hizmeti sunulmakta olup birçok semte ulaşım sağlanmaktadır. Ulaşım sırasında servislerde güvenliği sağlayan servis görevlileri bulunmaktadır. Güvenlik hizmetleri güvenlik görevlileri ve kameralarla sağlanmaktadır. Özel Madenler Erse Eğitim Kurumları Anaokulu 'nda rehberlik hizmetleri psikolojik danışmanlar ve sınıf öğretmenleri tarafından verilmektedir. Oyun grupları küçük yaşlarda eğitime başlayan çocuklarda uygulanmakta olup eğlenerek öğrenmelerine zemin hazırlanmaktadır. Anaokulunda verilen yaz okulu sistemiyle yaz aylarında da çocukların bilişsel gelişimi ihmal edilmemektedir. Anaokulunda organik beslenmeye dikkat edilmekte olup sağlıklı ve doğal gıdalar, şişe sütler tercih edilmektedir. İngilizce dil eğitimi verilen anaokulunda görsel materyaller ve eğlenceli kartlarla yabancı dilin içselleştirilmesi sağlanmaktadır. Jimnastik eğitimi verilen anaokulunda sağlıklı psiko motor gelişimi için çeşitli spor aktiviteleri yapılmaktadır. Çocuklara görsel sanatlar ve dans eğitimleri verilerek sanatsal alanlarda gelişimleri sağlanmaktadır. Müzik kulübü, gezi kulübü gibi çalışmalar yapılıp aktif yaşantılar geçirerek öğrenme üzerinde durulmaktadır. Seramik çalışmaları yapılmakta ve yaparak yaşayarak öğrenme gerçekleşmektedir.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- Çoklu Zeka Modeli

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

- Okulun Kendi Aracı

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Bağımsızlık

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Mesleki Rehberlik

Yorumlar

 • Ş

  Okulun eğitim, öğretmenlerin çocuklarla iletişimi, yaklaşımı çok iyi. Bina olarak güvenli. Çocuklarımı gönül rahatlığı ile emanet edebiliyorum. Hastalık vs durumlarında da çok ilgililer

 • EY

  Geniş bahçesinde çocukların rahat rahat oynayabildiği ve koşabildiği. Öğretmenlerin her zaman çocukların yanında olduğu. Her dersi uzman bir öğretmenin verdiği. Gelişime ve eğitime doğru şekilde yaklaşmayı bilen harika bir okulumuz var. Onlara ne kadar teşekkür etsek az

 • FG

  Seramik çalışmaları ve el işi ile yapılan görsel derslere büyük önem veriyorlar. Daha sık ve aslında daha çocukları eğlendirme odaklı geziler yapsalar iyi olabilir

 • GA

  Çocukların müzikle iç içe olmalarını sağlayan bir kurum. Hem ritim çalışmaları yapılıyor hem de müzik enstrümanları çocuklara aktif şekilde kullanılarak onların kulak ve ritim algıları geliştiriliyor.

 • YE

  Seramik dersleri çok beklediğim gibi çıkmadı açıkçası ama el sanatları eğitimlerine büyük özel gösteriyorlar. Çocuklar hem el yeteneği hem alet kullanma becerilerini kazanıyorlar.

 • AA

  Şehirin biraz dışında bulunan bir konumda bulunan okul bizim çevrede sanatsal faaliyetlere önem veren okul ihtiyacımızı giderdi. Ama maalesef biraz geç kaldılar biz çok uzun süre yararlanamadık.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Madenler Erse Eğitim Kurumları Anaokulu İletişim Bilgileri

Madenler Mah. Ali Kuşçu Sk. No:17, Ümraniye / İstanbul
0 216 706 6896
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum