fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Madenler Sınav Koleji Anaokulu

Özel Madenler Sınav Koleji Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/19:00

Özel Madenler Sınav Koleji Anaokulu Hakkında

BİZ KİMİZ? Madenler Sınav Koleji Anaokulumuz Çekmeköy bölgesi Ümraniye Madenler Mahallesinde 5 sınıflı 81 çocuk kapasiteli tam gün eğitim veren bir kurumdur. Her sınıfımızda biri İngilizce biri okul öncesi öğretmeni olmak üzere tam zamanlı 2 sınıf öğretmenimiz bulunmaktadır.Her iki öğretmende öğrencilerle birebir ilgilenir ve yakından takip eder. Bu sayede hiçbir şey gözden kaçmaz ve hiç bir konu atlanmaz. Yaşadığı tüm deneyimlerin İngilizce telaffuzunu duyar bu sayede sosyal yaşantısında kullanması kolaylaşır. Okulumuz etkinlik ve oyun temelli üst düzey düşünme becerisi kazandıran özgün sistemi, iki öğretmenle verimli bir şekilde yürütülür. Kurumumuzda Sınav yayınlarına ait kurum koordinatörümüz tarafından hazırlanan güncel eğitim sistemine uygun fasiküller kullanılmaktadır. Eğitim programımızda yaş gruplarına uygun olarak; Türkçe dil etkinliği, İngilizce, Fen ve Bilim etkinlikleri- Matematik, Kodlama, Stem, Okuma-Yazmaya hazırlık çalışmaları yaratıcı drama çalışmalarına ek olarak branş dersleri olarak; Satranç, Görsel sanatlar , Müzik, Beden eğitimi Dans dersleri yapılmaktadır. Okulumuzda ayrıca Müzik sınıfımız,Spor salonumuz,Görsel sanatlar atölyemiz, (Blue Room) İngilizce yaratıcı drama sınıfı,rehberlik servisimiz,revir,yemekhane,oyun parkımız ve bahçe satranç alanımız bulunmaktadır. Okulumuzda tam zamanlı olarak Rehber öğretmeni ve Hemşire bulunmaktadır. Servis imkanı mevcuttur.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- Çoklu Zeka Modeli

- Gems ve High Scope

- (PYP) Primary Years Programme - İlk Yıllar Programı

- Oyun Temelli Eğitim

- STEM

- Aktif Öğrenme Sistemi

- Hibrit Eğitim Modeli

- MEB Odaklı Eğitim

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Hayır

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

- Keçe

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

- Okul Personeli

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

Yorumlar (18)

 • Ek

  Kaliteli eğitim tecrübeli öğretmenler imkanları iyi tavsiye ederim............Yok

 • BK

  Bizim malesef pandemi nedeni ile 3. Okulumuz oldu ama gerçekten çok memnunuz eğitimi güleryüzlü öğretmenleri kafanızda hiç soru işareti kalmıyor keşke daha önce tanışma fırsatımız olsaydı

 • HK

  Güvenilir ve sevgi dolu bir eğitim yuvası arıyorduk. Mahallemizdeki bütün okullarla görüştük fakat içimize sinen, samimi ve sevgi dolu okul olarak burda karar kıldık. 3.ayımız ve çok şükür ki pırlanta gibi öğretmenlerimiz var. Şefkatli müdiremiz, İlgili hemşiremiz, sıcacık bir muhasebecimiz var ::) öncelikle öğretmenlerimiz olmak üzere tüm kadroya teşekkür ederiz.

 • Dk

  4 yaşındaki Oğlumun kaydını gerçekleştirdik okul müdürümüz Tuğba hanim ve öğretmenlerimiz hepsi ayrı güler yüzlülerdi. Öyle sıcak kanlilarki gerçekten bir harika. yani ben çok memnun kaldım ve diyorum iyiki sınav koleji

 • Gy

  Öncelikle yaptığım araştırmalar sonucu bir eğitimci olarak sınav kolejini tercih ettim.İçime sinen birçok konu oldu.Okul müdürü Tuğba hanımın ilgisi bilgisi ve güler yüzü,okulun fiziksel şartları ve verdikleri eğitim çok hoşuma gitti.Kapıda bizi karşılayan hemşire hanımdan okul müdürüne kadar herkes çok ilgili ve içten.Çocuğum iyi bir eğitim alsın ve aynı zamanda da çok mutlu olsun istiyorsanız kesinlikle tercih etmelisiniz.

 • EY

  Pandemi sürecinde olduğumuz için oğlumuza en iyi okulu araştırdık ve sınav kolejin de karar kıldık.Pandemi sürecini titizlikle yürütüyorlar.Okul Yönetimi,Öğretmenleri çok ilgili ve alakalı.Oğlum çok mutlu.Okuluna severek gidiyor.Bir anne daha ne ister ki.

 • HA

  Okulun öğretmenleri ve sistemi gayet basarılı bu dönemde temizlik ve hassasiyete dikkat edilmesi beni en cok mutlu eden unsur. Oglumu bu okula göndermekten ve oglumun kendini geliştirdiğini görmek beni cok mutlu ediyor böyle olunca bir anne olarak iyiki bu okulu tercih etmişim diyorum.

 • HK

  Gerek ogretmenler gerekse idare hepsinden cok memnunuz, herkese tavsiye ederim.

 • sk

  bende günümüz şartları gereği herşeyi internet yorumlarından da okuyarak araştıran birisiyim.hele ki konu çocuklarımız olunca her bilgiyi gözden geçiriyorum.geçen yıl oğlum sınav madenler anaokulunda yarım dönem anasınıfı okudu ve iyki onlarla yollarımız kesişmiş dedim öncelikle yeni bir bina düye tereddütlerim olmadı diyemem ama sınav kolejinin yıllardır eğitim kalitesini etrafımdan duyduğumdan bu yeni kampüse önyargılı bakmadım iykide öyle yapmışım halkla ilişkilerden hemşiresine müdürlerinden psikoloğuna ve tabiki en önemlisi öğretmenlerine kadar herkesin aynı gülümseyen tavırla bize ve çocuklarımıza yaklaşımı çözüm üreten yapıları ile iyki yollarımız kesişmiş dediğim okuldur.

 • PM

  Öğretmenleri çok iyi ve eğitim kalitesi yuksek.Cocuklarin mutlu gidip eve mutlu döndüğü bir okul.Biz okul öncesi eğitiminizi buradan tamamladık.Öznur ve Hülya öğretmenimize çok teşekkür ederiz.

 • EP

  Benim oğlum okulu hiç sevmeyen bir çocuktu her sabah ağlıyordu.Baska bir okula gidiyordu iki yıl önce. Fakat bu okula başladıktan sonra tam tersi sabah erkenden ayakkabılarını giyip okula gitmek için ağlamaya başladı.Hafta sonları bile gitmek istiyor.Eve yansıması çok olumlu.Bilgilenmesi ve becerilerinin gelişmesi cok güzel.Oğlum şimdi çok mutlu.Personel çok profesyonel. Aşçı ve hemşire teyzem öğretmenlerim arkadaşlarım diye anlatmaya bir başlıyor ...Okul çok güzel diyor.Öğretmenimiz çok ilgili oğlum her gün çiçek götüreyim mi diyor.Bu arada genellikle okullarda arka planda kalan rehberlik eğitiminin bu okulda ön planda olması beni çok etkiledi.Oğlum rehberlik öğretmenini çok sevdiğini söylüyor.Zaten psikoloji öğrenmenin en önemli safhası.Profesyonel bir rehberlik var.Ben ve eşim iki yıldır emekleri için okulumuz personeline çok teşekkür ederiz.

 • Ds

  Okuldan çok memnunum eğitim sistemi çok iyi oğlum 2 yıldır devam ediyor ve elimden geldince bu okulda devam ettirmeye çalışam teşekkürler sınav koleji

 • ÖY

  Side to Side sistemi oldukça başarılı Ayrıca çocuklar branş derslerini de gördükleri için kendilerini daha da gelistirebiliyorlar. Gayet memnunuz, çocuğumla ilgili her zaman bilgi alabiliyorum. Çocuğum okula hemen alıştı. Öğretmenlere teşekkür ediyorum.

 • EM

  Çocuklarımız için güvenilir, ilgili, bilgili eğitim kadrosuna sahip, temiz, disiplinli, eğlenerek öğrenecekleri, ticari kaygıyla çok fazla öğrenci almak yerine gerekli ilgiyi görebilecekleri sayıda öğrencisi olan, rehberlik ve sürekli hemşiresi bulunan, kurumsal ve butik hizmet ayrıcalığını aynı anda alabileceğiniz, hem çocuklarımızı hem de bizi mutlu eden sayamayacağım kadar artısı olan ikinci evimiz/ yuvamız.

 • Okul yeni açılmış tertemiz ve eğitime hevesli çok içten samimi öğretmenleri ile tercih edilebilecek bir okul. Çok kalabalık olmayan sınıfları ile birebir anadilde ve ingilizce eğitimde kendi yayınları olan çalışma kitapları ile gayet yeterli. Yemek ve temizlik konularında çok titiz davranıyorlar. Ayrıca rehberlik öğretmeni, hemşiresi ve sınıf öğretmenleri gayet ilgili, şefkatli ve çocukların sevgisini kazanıyor iken aynı zamanda velilere çocuklar ile ilgili gereken desteği tam anlamı ile sağlamaktadırlar.Tek eksiği geniş bir spor alanı olmaması. Bina içerisinde kapalı bir salon ile bu konu çözümlenmeye çalışılmış.

 • Çş

  Okulun eğitim kalitesi kadrosu harika, yeni açılmasına rağmen eğitimden çok memnunuz, yemek kalitesi ve çeşitleri muazzam, 3 yaş grubundaki oğlumuzun gelişiminden çok memnun kaldık. Tüm personeller çocukların her daim yanında, güvenli temiz ve kaliteli eğitimin adresi.Okulun butik bir okul olması nedeniyle çocuklar rahat Bir ortamda eğitimleri almaktalar, tek geliştirilmesi gereken yer çocuk oyun parkı, öğretim kadrosu çok ilgili, çevredeki okulların bence en iyisi.

 • NY

  Oğlum kreşe severek gidiyor ve öğretmeninden yemek yapan teyzesine kadar herkezi çok seviyorGiriş ve çıkış saatleri daha esnetilebilinir. Daha geç kapanabilir.

 • Mh

  Kuruma ilk geldiğimde bir hemşirenin olması aklımda çocuğumun sağlık sorunları olduğunda müdahale edecek birinin. Olmasından dolayı güvenle çocuğumu emanet ettim. Daha önceki kreş deneyimden kaynaklı çocuğumun sürekli sağlık sorunları ile karşılaşması beni ve çocuğu kreşten soğutmuştu fakat burada hem hijyen hemde ferah bir ortam olmasından dolayı 3 yaş çocuğumda mutlu bir şekilde devam ediyor.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Madenler Sınav Koleji Anaokulu İletişim Bilgileri

Madenler, Medeniyet Sk. No:1, 34776 Ümraniye/istanbul
0 216 706 6891
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum