fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Mektebim Koleji Pelican Hill Anaokulu

Özel Mektebim Koleji Pelican Hill Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:40/16:20

Özel Mektebim Koleji Pelican Hill Anaokulu Hakkında

Özel Mektebim Koleji Pelican Hill Anaokulu adıyla İstanbul Büyükçekmece’de hizmet vermektedir. Okulun kendi servisi bulunmaktadır. Ayrıca fiziksel imkanlara yönelik yemekhane, havuz, sanata atölyesi, mutfak atölyesi, fen-doğa atölyesi, bahçe ve oyun alanları mevcuttur. Bu atölyelerde verilen derslerle çocuklarımızın öğrendiği teorik bilgileri pratiğe dökmesinde büyük rol oynamaktadır. Çocuklarımız için ev ekonomisine katkıda bulunacak dersler ve tutumluluk için bilgilendirme de yapılmaktadır. Sportif olarak gelişim için branşlarında uzman beden öğretmenlerine sahip anaokulunda yüzme dersi, anaokulunun kendi havuzunda verilmektedir. Sanatsal olarak gelişimi desteklemek içinse drama ve tiyatro gösterimleri için geziler düzenlenmektedir. Ayrıca anaokulu içerisinde çocukların kendi oyunlarını oynamaları ve sergilemeleri için olanaklar da vardır. Doğa ve tabiat gezilerine de yer verilmektedir. Akıl zeka oyunları, satranç, müzik ve gezi kulübüyle de çocuklarımızın sosyal hayatlarını ve zekalarına yönelik çalışmalara da ev sahipliği yapmaktadır. Özel Mektebim Koleji Pelican Hill Anaokulu içi dizaynı ve mobilya tercihleri tamamen çocuklarımıza yöneliktir. Anaokulu hijyen ve temizlik konusunda oldukça hassas davranmaktadır. Yemekhanesinde günlük olarak hazırlanan bir yemek programına sahiptir. Bu programı veliler de anaokulunun sitesinden takip edebilme olanağına sahiptir. Yemekler sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olarak verilmektedir. Yemek programları bu konuda uzmanlar tarafından oluşturulmaktadır. Çocuğunuzun gelişimini takip edebilmeniz adına okulun velileri bilgilendirme sistemi bulunmaktadır. Gelişimleri size bir rapor şeklinde sunulmakta ve takip sistemini oldukça kolaylaştırmaktadır. Ayrıca aile içi eğitimin çocukla sınırlı olmadığını düşünen Mektebim Özel Okulları’nın bir başka yöntemi de veliler için çocuk gelişimi hakkında seminer ve konferanslar düzenlemesidir. Özel Mektebim Okulları Pelican Hill Anaokulu içerisinde çocuklar için hazırlanan dikkat çalışmaları bulunmaktadır. Özel günler ve anma törenleri de düzenlenmektedir. Dünya kadınlar günü etkinlikleri, 10 Kasım Atatürk’ü anma törenleri, tutum ve tasarrufun önemi gibi etkinlikler düzenlenmektedir. Evrensel ve kültürel olgulara eşit derecede önem verilmektedir. Okul yabancı dil eğitimine oldukça önem vermekte ve bu dili günümüzde en yaygın dil olan İngilizce olarak seçmiştir. Evrensel değerler için yabancı dil konusunda oldukça hassas davranılmış ve okul öncesi eğitim de İngilizceye büyük önem verilmektedir.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Montessori Eğitimi

- Eklektik Yaklaşım

- Oyun Temelli Eğitim

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Hayır

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

- Keçe

- Geri Dönüştürülmüş Malzemeler

- Karton/Mukavva

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

- Dışarıdan hazır geliyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Psikolojik Danışman

- Sınıf Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Müzik Öğretmeni

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Diğer

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Muhakeme Becerisi

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- Bağımsızlık

- Benlik Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- El-Göz Koordinasyonu

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Bilgi Verici Danışmanlık

Yorumlar (6)

 • ÖM

  Kızım 2 senedir bu okula gidiyor ilk başta annelik tedirginliği ile kararsız kaldığım zamanlarda okulumuz ve öğretmenimiz bizi bu eksikliği hiç hissettirmedi. İyi ki Pelican Hill Anaokulu ile karşılaşmısız. Okulumuz izole ve şehirden uzak doğal bir ortamda . İngilizce eğitim konusunda oldukça başarılılar. Teşekkürler

 • 2 yaşındaki kızım okulunu inanılmaz seviyor ve kızımdaki gelişme mutluluk verici..Eğitim anlamında aradığımız her şeyi karşılıyor,anaokulu ve yardımcı öğretmeni dışında dans, müzik, jimnastik,yabancı ve türk ingilizce öğretmenleri ve dersleri mevcut iyi okul arayanların değerlendirmesi gereken bir okul.diğer olumlu yanı ise şehir gürültüsünün dışında tek katlı okul olması da büyük avantaj 3 yaş sonrası 2 haftada bir havuza gidiyorlar.

 • ŞG

  Çocuğumu Yollamıştım bu okula çok iyi bir eğitim aldı şimdi hepsinin faydasını ilkokulda görüyor. Sadece eğitimiyle de değil sosyal etkinlikleri ile de çocukları hayata hazırlıyorlar.

 • Eğitimi ile kendisini kanıtlamış bir okul özellikle İngilizce eğitimi süper. Kızım İngilizce derslerini çok seviyor okulda öğrendiklerini anlata anlata bitirimiyor. böyle iyi bir eğitim verdikleri ve çocuklara okulu sevdirdikleri için ne kadar teşekkür etsek azdır.

 • Ho

  dört dörtlük anaokulu. tamamen şeffaflık politasına sahip, programların gün gün velilerle paylaşıldığı, çocukların ne yaptığından ne yediğinden anında haberımızın olması cok guzel. okulun yapısı ve bahcesıne dıyecek soz bulamıyorum zaten.

 • dc

  muhteşem bir ortam okulda yok yok. mektebim farkını kapıdan içeri adım atar atmaz anlayabiliyorsunuz.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Mektebim Koleji Pelican Hill Anaokulu İletişim Bilgileri

Pelican Hill Evleri Hadımköy Yolu Çakmaklı Mevkii, Pelican Hill Sosyal Tesisler Yanı Büyükçekmece / İstanbul
0 212 963 2078
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum