fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Mektebim Koleji

Mektebim Koleji hakkında detaylı bilgiye ulaşın. Mektebim Okulları; kampüs fotoğraflarını, bursluluk sınav bilgilerini ve veli yorumlarını incelemeye başlayın.

Mektebim Koleji İle İletişime Geç

Başarılı

Bilgileriniz başarılı bir şekilde alındı. En kısa sürede okul.com.tr sizinle iletişime geçecek.

Kullanıcı sözleşmesi ve pazarlama iznini okudum ve kabul ediyorum.

Anaokulları

Mektebim Koleji Anaokullar

Mektebim Koleji anaokullarını inceleyin.

İNCELE
İlkokullar

Mektebim Koleji İlkokullar

Mektebim Koleji ilkokullarını inceleyin.

İNCELE
Ortaokullar

Mektebim Koleji Ortaokullar

Mektebim Koleji ortaokullarını inceleyin.

İNCELE
Liseler

Mektebim Koleji Liseler

Mektebim Koleji liselerini inceleyin.

İNCELE

Mektebim Koleji Hakkında

  • Eğitime Bakış
  • STEM Eğitimi
  • Tanıtım Filmi
  • Mektebim Koleji Bursluluk Sınavı 2020

MEKTEBİM KOLEJİ ANAOKULU

Mektebim Okulları kampüslerinde bulunan anaokullarını tercih eden veliler, çocuklarının gelişim hızlarının en yüksek seviyede olduğu okul öncesi dönemde “Bütünsel Eğitim Yaklaşımı” ile çocuklar yaparak, yaşayarak ve keşfederek öğrenirler. Öğrencinin yaş grubu göz önüne alınarak hazırlanan “Bütünsel Eğitim Yaklaşımı” öğrencilerin yeteneklerini ve eksik yönlerini görmelerine olanak sağlayarak bütünleşik bir eğitim imkanı sunar.

MEKTEBİMKOLEJİ'NDE İLKOKUL

Mektebim ilkokullarında okuma şansı yakalayan öğrenciler merak eden ve bunun sonucunda keşfeden bireyler olarak yetiştirilirler. Buluş yoluyla öğrenme, öğrencinin bir etkinlik sonucu deneyimleyerek, öğrenilen şeyin zihinde daha iyi yer edinebilmesine olanak sağlamaktadır. Mektebim kampüslerinde, öğrenme ve gelişme arzusunu diri tutmak için öğrenciler sürekli etkin ve faaliyet içinde olmaya yönlendirilir. Bu sayede keşfedilen her konu pekiştirilmiş ve zihinde daha iyi yer edinmiş olur.

MEKTEBİM KOLEJİ'NDE ORTAOKUL

Öğrenciler, akademik kadroların düzenlediği disiplinler arası program ile, branş derslerde temel bilgileri edinirken, bilimsel çalışmalarla ulusal ve uluslararası platformlarda yer alırlar. Mektebim Koleji kampüslerinde 7. sınıftan itibaren Milli Eğitim Bakanlığı’nın düzenlemiş olduğu lise sınavına hazırlık çalışmaları yapılmaktadır. 8. Sınıfta ise çocuklar etkili etüt programları, değerlendirme ve ölçme sınavları, tatillerde de devam merkezi sınava hazırlık çalışmalarıyla başarılı bir şekilde liseye hazırlanırlar.

MEKTEBİM KOLEJ'İNDE LİSE

Eleştirel düşünce, iş birliği oluşturabilme ve sürdürebilme becerisi, yaratıcılık, geleceğin ihtiyaç duyduğu insan gücünde bulunması beklenen başlıca yetkinlikler arasında bulunmaktadır. Evrensel farkındalığa sahip, ekonomi bilgisi olan, girişimcilik becerileri, sağlık, toplum ve çevre bilinci olan, kaliteli eğitim almış bireyler, geleceğe şekil vereceklerdir. Bu anlayış ile yola çıkan Mektebim Koleji, lise eğitiminde dünyanın her bölgesinde başarı sağlayabilecek, üretken ve iyi yetişmiş bireylerin topluma kazandırılmasını amaçlamaktadır.

MEKTEBİM OKULLARI'NDA YABANCI DİL EĞİTİMİ

Mektebim Koleji'nin kampüslerinde her öğrencinin farklı öğrenme düzeyinde olduğu bilinerek hazırlanan programlar eşliğinde yabancı dil eğitimi verilir. Öğrencilerin şu anda ve gelecekte ihtiyaç duyacağı dil eğitimini küçük yaşlardan itibaren vermeye başlayan Mektebim Okulları’nın bu noktadaki hedefi etkin bir şekilde yabancı dilleri konuşabilen bireyler yetiştirmektir. Öğrencilerinin kendi öğrenme süreçlerinin de farkında olarak yaşına, ihtiyaçlarına ve beklentilerine göre anlamlı ve yararlı diyaloglar içinde bulunmaları okulun en önemli önceliğidir. Dilin doğasına uygun olarak eğitim, beceri bazlı olup birden çok ölçme değerlendirme metodu ile beraber yol alır. Bu noktada Mektebim Okulları öğrenme farklılıklarını her zaman göz önünde bulundurarak yapılan planlar dahilinde öğrencilerinin dilin yapısını ezberlemekten çok, o dilin önemini anlamalarını ve aktif bir şekilde konuşabilmelerini istemektedir.

MEKTEBİM OKULLARI'NDA REHBERLİK ve PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK

Mektebim kampüslerinde bulunan Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Birimleri, okul bünyesinde öğretmen, ebeveyn ve öğrenciler ile yakın ilişki ve direkt temas halinde sürdürülen çalışmaları yürütür. Öğrencilere sunulan bu rehberlik ve psikolojik danışmanlık hizmeti öğrencilerin sosyal ve akademik yetkinliklerini şekillendirebilecek her türlü psikolojik ve bilişsel süreçlerin takibini yapmak, yaş gelişimine uygun önleyici ve destekleyici programlar üretmek ve ihtiyaç halinde gerekli adımları atıp öğrencileri doğru bir şekilde yönlendirmek amacı gütmektedir. Mektebim'de Rehberlik Bölümü için öğrenciyi tanıma ilk hedeftir. Rehber öğretmen öğrenciyi keşfederken öğrencilerin bulundukları yaşların özelliklerine hakim olur, gelişim düzeylerine göre öğrenciyi gözlemler. Daha sonra ise varsa eğer eksik bulunan veya desteklenmesi gereken başlıklarını ortaya çıkartır.

MEKTEBİM OKULLARI'NDA YAZ OKULU

Yaz Okulu faaliyetleri; yüzme, sokak oyunları, voleybol, basketbol, futbol, satranç, tenis, buz pateni,  jimnastik, eğitsel oyunlar, orff ve beden perküsyonu şeklinde olan Mektebim Koleji'nde eğitime 12 ay boyunca ara verilmeden devam edilir ve çocukların eğlenirken öğrenmeleri ve düşünmeleri amaçlanır.


Mektebim Okulları her sene düzenlediği bursluluk sınavı ile başarılı öğrencilere kontenjanları dahilinde burs imkanı sağlamaktadır. 2019 senesinde düzenlenen sınavda Mektebim Okulları bursluluk sınavı başvurularını 7 Ocaktan itibaren almaya başlamış, sınavı da 16-17 Şubat 2019 tarihinde gerçekleştirmişti. Sizler de Mektebim Okulları'nın bursluluk sınav başvurularını kaçırmamak için sitemizi takip edebilir, sınav başvurunuzu kolayca sitemiz üzerinden yapabilirsiniz.


Mektebim Koleji 2019 yılı fiyatlarıyla ilgili henüz bir açıklama yapmazken, okulun ücretlerinin kampüsten kampüse değişmesi öngörülmektedir. Mektebim Koleji fiyatlarının yakın bir zamanda açıklanması beklenmektedir. Mektebim koleji anaokulları fiyatları da veliler tarafından çokça araştırılmaktadır. Konumlarına uygun olan kampüsün fiyat listesine ulaşmak isteyen veliler konuyla ilgili henüz bir paylaşım yapılmadığı için merakla beklemektedir. Sizler de Mektebim fiyatları açıklandığında görüntülemek isterseniz sitemizi takip edebilirsiniz.

STEM, fen, teknoloji, mühendislik ve matematik (mathematics, technology, science, engineering) gibi dört önemli disiplinin bir araya getirilerek oluşturulduğu bir eğitim modeli olup öğrencilerin bu 4 alanı eş zamanlı olarak öğrenip, öğrendiklerini aktif olarak kullanabilmelerini amaçlayan bir sistemdir.

Mektebim Koleji STEM eğitimini doğru ve kaliteli bir şekilde uygulayıp bu anlamda Türkiye'de fark yaratıp bu eğitim modelinin öncüsü olmuştur. Teknolojinin hızla gelişmesi ve globalleşen Dünya’da kullanılan cep telefonları, tabletler ve oyun konsolları sebebiyle, sayısal mesleklere duyulan ihtiyaç her geçen gün artmaktadır. İşte bu sistemleri keşfedebilecek, üretebilecek ve geliştirebilecek öğrencilerin üniversitelere daha kolay adapte olmaları için STEM eğitimleri Mektebim Okulları kampüslerinde verilmektedir. Bu model sayesinde geleceğin gözde mesleklerini tercih edecek çocuklar için temel oluşturmak amaçlanır.

Mektebim Koleji'nde öğrencilere animasyon ve mobil uygulama yapımı konusunda gerekli bilgi ve beceriler kazandırılır. Öğrenciler hazırladıkları üç boyutlu çalışmalarının çıktılarını alarak dijital ortamda gerçekleştirdikleri çalışmaların neticesini gerçek hayatta görebilme şansı yakalarlar.

Mektebim Okullarındaki öğrenciler, İngilizce "Entrepreneurship" olarak yazılan girişimcilik ile diğer dersleri (STEM) bir arada görerek daha verimli bir eğitim dönemi geçirirler.Mektebim Koleji İlkokul

Lütfen Bekleyin

Mektebim Koleji Ortaokul

Lütfen Bekleyin

Mektebim Koleji Lise

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum