fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Mimaroba Neşe Erberk Anaokulu

Özel Mimaroba Neşe Erberk Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:00/19:00

Özel Mimaroba Neşe Erberk Anaokulu Hakkında

Türkiye’nin ilk ve tek yetenek geliştirme programı uygulanan Özel Mimaroba Neşe Erberk Anaokulu, Büyükçekmece Mimaroba’da açılmıştır. Joyfullhouse’da eğitim öğretimin ilk basamağı play grupla başlar. Temel alışkanlıkların belirlendiği 18-36 aylık bu dönemde minik öğrencilerimiz okulumuzun takip ettiği eğitim programlarıyla daha kolay ve hızlı öğrenir, grup içinde ben değil bizi fark eder, paylaşma ve yardımlaşmanın ilk adımlarını atmış olur. Gelişimin en hızlı olduğu bu dönemde edineceği tüm becerileri oyunla birlikte öğrenerek keyifli zaman geçirir. Okulumuzda 3-6 yaş rotasyon grubu Özel Mimaroba Neşe Erberk Anaokulu olarak amacımız; klasik anaokulu kalıplarından çıkarak çocuklarımızın yeteneklerini fark etmek, geliştirmek ve çocuklarımızı yetenekleri ve ilgileri doğrultusunda yönlendirmektir. Bu anlayışla tüm günlerini tek sınıfta geçirmezler, branşlara göre oluşturulmuş donanımlı konsept sınıfları arasında rotasyon yaparak eğitim görürler. Fen-doğa etkinlikleri, fen ve matematik kavramlarının muhteşem öğretildiği Gems etkinlikleri, aktif öğrenme, Scamper teknikleri ve proje tabanlı olan Reggio Emilia yaklaşımının harmanlandığı bir eğitim öğretim gününde öğrencilerimiz farkında olmadan öğrenirler, öğrenirken eğlenirler. Bununla birlikte duyu gelişimi için müzik, Çocukların potansiyellerini ortaya çıkarıcı, kendilerini en doğru yolla ve özgün şekilde ifade edebildikleri, beden dili ve iletişim tekniklerini masallar ve oyun eşliğinde geliştirebildiği yaratıcı drama, Öz güvenlerini pekiştirici, bedenlerini bir disiplin içerisinde geliştiren, enerjilerini doğru yöne yönlendirmelerini sağlayan, bale, ritm, strecing ve çeşitli danslara özgü koreografi çalışmalarını kapsayan bale-dans, Motor becerilerinin desteklendiği, el-göz; el-ayak koordinasyonlarının geliştirildiği, vücutlarını en aktif şekilde kullanabildikleri ve esneklik, denge çalışmaları yapabildikleri sağlıklı bir yaşam için hareket koordinasyon eğitimi. Çift dilli gelecek diyerek yola çıktığımız İngilizce eğitimimizde çocuklarımız alanında uzman kadro ve başarılı eğitim programları sayesinde İngilizceyi yabancı dil olarak değil, ikinci dil olarak öğrenirler ve İngilizceyi anadili gibi öğrenmenin farkını yaşarlar. Öğrencilerimiz çok kısa sürede temel kalıpları aktif bir şekilde konuşabilir ve dili günlük yaşamları içerisinde aktif olarak kullanabilir. Haftalık 30 saat gibi bir süre içerisinde sürekli İngilizce ile iç içe olmaları dili daha kolay daha kalıcı öğrenmelerini sağlar.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Reggio Emilia Yaklaşımı

- Gems ve High Scope

- Çoklu Zeka Modeli

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Keçe

- Geri Dönüştürülmüş Malzemeler

- Karton/Mukavva

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Mesleki Rehberlik

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

Yorumlar (5)

 • ÖS

  Öğrenciler için hazırlanan yemek menülerine bayıldım. Ayrıca kayıt görüşmesi sırasında okulun temizliğine de hayran kaldım. Yazılanları okuduktan sonra bir de referansları duyunca okula gidip görüşme kararı aldım. Çocuğum için erken diyordum ama yazılanlar da söylenilenler de sonuna kadar doğruymuş.

 • Oğlumun okula koşarak gitmesi beni çok mutlu ediyor. Aynı zamanda çok kısa sürede İngilizce'de çok ilerledi. Okul yönetimi ile sürekli iletişime geçebiliyor ve her konuda rahatlıkla bilgi edinebiliyorum. Oğlumu güvenip gönderebileceğim bir okul yok diye düşünürken karşılaştım ve hiç pişman olmadım. Çocuğum hem çok mutlu, hem de aynı zamanda çok iyi eğitim alıyor ve ben aldığı eğitimin içeriğinden tutun, ne yediğine, nasıl beslendiğine dair sürekli bilgilendiriliyorum.

 • GA

  Okuldaki herkesin güler yüzlü olduğu ve çocukları çok sevdiği ilk anda fark ediliyor. Ayrıca İngilizce derslerinin çok verimli geçtiğini çok kısa bir sürede çocuğumda deneyimledim. Üç okul deneyip vazgeçmişken bu okul ile tanışmak bizim için mucize oldu. Ayrıca okuldan ne zaman bilgi almak isteseniz detaylı ve doğru bilgi alabiliyor, okul müdüründen, psikoloğuna, öğretmenine kadar herkesle kolaylıkla iletişime geçebiliyorsunuz. Yemek menüsündeki titizlikleri için de teşekkür ederim.

 • MA

  Yiğenim için okul araştırırken kendimizi başka okula bakmama kararı alırken bulduk. Okula ilk girdiğiniz andan itibaren çocuklara verilen değeri hemen görüyorsunuz. Her şey onlar için tasarlanmış. Yetenek geliştirme alanında katıldıkları profesyonel branş dersleri ve içeriği çok etkili. Ingilizceyi çocuklara öğretme yöntemi ve tekniklerini de bir öğretmen olarak çok beğendim. Ilkokula kadar okulumuzu seçtik ve gözümüz hiç arkada değil.

 • KE

  Okul, profesyonel yaklaşımı ve alanındaki uzman eğitim kadrosuyla oldukça hoşumuza gitti. Her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş ve çocuklar için en güvenli, sağlıklı ve ideal bir ortam oluşturulmuş. Sınıfların ferah olmasını, eğitim materyallerinin fazla ve kaliteli olmasını çok beğendim. Okulda tam zamanlı psikolog ve hemşire olması da çocuklar için güven verici.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Mimaroba Neşe Erberk Anaokulu İletişim Bilgileri

Güzelce Mahallesi, Çalışkan Sokak, No:13/1-2, Büyükçekmece/istanbul
0 212 963 0162
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum