fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Lütfen Bekleyin...

Doğrulanmış Profil
Özel Minik Dehalar Anaokulu

Özel Minik Dehalar Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 12
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:00/18:00
Sabahçı: 07:00/13:00
Öğlenci: 13:00/18:00

Özel Minik Dehalar Anaokulu Hakkında

İstanbul Bahçeşehir 'de bulunan Özel Minik Dehalar Anaokulu 2012 yılından bu yana 2-6 yaş arası çocuklara okul öncesi eğitim veren bir kurumdur. Okulumuz yenilenen peyzaj düzeni ile orman okulu olmuş ve yaz-kış soğuk ve sıcak havalarda da eğitime devam edebileceğimiz bahçemizdeki orman sınıflarımızla eğitime yeni bir bakış açısı getirmiştir. Bahçesi, oyun alanları, branş sınıfları ekoloji alanı ve kümes hayvanları bakım alanları ile güzel bir ortam sağlayan okulda çocukların bireysel ve grup ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik tüm çalışmalar yapılmaktadır. Okulumuz geniş ve ferah sınıflarda sınırlı sayıda öğrenciyle eğitim kalitesini hep yüksek tutulması hedeflenmektedir.
Okulda ezbere dayalı eğitim programları yerine çocukların görerek, deneyerek, araştırarak ve tecrübe ederek öğrenmeleri sağlanmaktadır. Okulumuzda öğrencilerin ilgi alanları ve bireysel farklılıklarına uygun şekilde MEB müfredatına ek olarak farklı dersler verilmektedir. Verdiğimiz eğitim öğrencilerimizi akademik ve karakteristik olarak her alanda geliştirecek niteliktedir. Özel Minik Dehalar Anaokulu eğitim modelleri Gems ve Montessori'dir. Yabancı dil olarak İngilizce ve Fransızca eğitim verilmektedir. Okulda gün içerisinde kavramsal sohbet ( Proje giriş konuşmaları), ana dil etkinlikleri, görsel sanat çalışmaları, hareket ve tasarım, sosyal yaşam projeleri, okuma ve yazmaya hazırlık eğitimleri, mutfak etkinlikleri, botanik, yaratıcı drama, ritim ve dans, bale, buz pateni, binicilik, satranç, ekoloji, İngilizce, Fransızca, beden eğitimi, yoga ve izcilik etkinlikleri yapılmaktadır. Okulda matematik çalışmaları, çizgi çalışmaları, jimnastik eğitimleri verilmektedir. Kültürel ve bilimsel alan gezilerine yer verilmektedir. Beslenme programı sabah, öğlen ve ikindi olmak üzere günde üç öğündür. Bahçemizde ekoloji alanlarında çocuklarımızla birlikte ektiğimiz sebzeler ile yemeklerimiz hazırlanmakta meyve ağaçlarımız sayesinde çocuklarımız dalından organik meyve yemektedir. Okul tarafından hazırlanıp pişirilen besinler sağlıklı ve organik olarak tercih edilmektedir.
Özel Minik Dehalar Anaokulu 'nda gün içerisinde dersler 07:00 da başlamakta ve 18:00 da sona ermektedir.
Okulun vermiş olduğu hizmetler arasında yaz okulu ve servis de bulunmaktadır.

Duyurular ve Etkinlikler

Özel Minik Dehalar Anaokulu Soru - Cevap

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Montessori Eğitimi

- Gems ve High Scope

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Okulun Kendi Aracı

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

- Okul Personeli

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

- Bale ve Dans Öğretmeni

- Robotik Kodlama Eğitmeni

- Satranç Öğretmeni

- Drama Eğitmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Denge ve Koordinasyon

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada 1 kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

● Okulda Bulunan Eğitim Materyalleri Nelerdir?

- Fen ve Matematik Eğitici Materyaller

- Akıl ve Zeka Kutu Oyunları

- Montessori Materyalleri

- Resim Araç ve Gereçleri

- Lego ve Yapı Blokları

- Çocuk Oyun Parkı

- Müzik Aletleri

● Özel gereksinim öğrencisi (kaynaştırma öğrencisi) kabul ediyor musunuz?

- Evet

Özel Minik Dehalar Anaokulu Sıkça Sorulan Sorular

 • Özel Minik Dehalar Anaokulu ortalama sınıf mevcutları kaçtır?
  12
 • Özel Minik Dehalar Anaokulu hangi saatlerde hizmet veriyor?
  Tam gün eğitim saatleri 07:00 - 18:00 şeklindedir. Kurumda yarım gün eğitim seçeneği de bulunmaktadır. Sabahçı grup 07:00 - 13:00 saatleri arası eğitim görmektedir. Öğlenci grup 13:00 - 18:00 saatleri arası eğitim görmektedir.
 • Özel Minik Dehalar Anaokulu hangi yabancı dil imkanlarını sunuyor?
  Kurumda İngilizce, Almanca, Fransızca dil eğitimi verilmektedir.
 • Özel Minik Dehalar Anaokulu yaş aralığı nedir?
  2-6
 • Özel Minik Dehalar Anaokulu yaz okulu hizmeti sunuyor mu?
  Kurumda yaz okulu hizmeti bulunmaktadır.
 • Özel Minik Dehalar Anaokulu psikolojik danışman bulunduruyor mu?
  Kurumda psikolojik danışman bulunmaktadır.

Özel Minik Dehalar Anaokulu Yorumları (16)

 • Ts

  Gozunuz kapali cocugunuzu emanet edebileceginiz bir kurum.. anlayis sevgi disiplin sorun cozme hersey dort dortluk kesinlikle cok memnunuz

 • Dn

  Cok ilgili bir ekip hosgoru ve egitimin birlestigi bir nokta cocuklarla birebir ilgi alaka gosterilip degerlerine sahip cikan bireyler yetistirmekteler

 • TA

  İlgili hocalar ve ilgili çok tatlı bir müdüresi var. Çocuğunuzu güvenerek emanet edebilirsiniz.

 • BA

  Her zaman ilgili ve özverili öğretmenleri olmuştur.hijyen kurallarına önem veren çocukları maddi olarak görmeyen bir okul iyi ki minik dehalara gitmişim diyen bir oğlum var:))

 • Bk

  Kızım Mina ilk anaokulu deneyimini başka bir kurumda geçirmişti ve daha ilk ayında inanılmaz sıkıntılar yaşamıştık.Biz çözüm ararken Gönül hanımın yönlendirmesi ve inanılmaz sevecen konuşmaları sayesinde kızımı tekrardan anaokuluna başlatabildik.Hiç ümidimiz kalmamıştı çünkü çok zorluklar yaşatmışlardı kızıma şuan o kadar çok seviyor ki okulunu canım Esra öğretmenimizi arkadaşlarını.Ben hepsine ayrı ayrı minnettarım iyi ki sizin gibi işini severek yapan insanlar hâlâ var

 • SY

  Öğretmenler çok ilgili çocuğum çok mutlu her şey için teşekkürler Gönül hanıma da çok teşekkürler

 • YK

  Okulumuzu çok seviyoruz! Ogrenmenlerimiz çok ilgili, herkese çok sevdikDrama dersleri çok sevdik, mutlaka olması lazım. Saat 15:30/16:00 bahçede annenlere beklemedi daha güzel olur

 • Ek

  2016 dan beri kızım ve oğlum bu kurumda eğitim aldı kızım suan 1.sınıf ve okula başlamadan okuma yazmayı öğrenip başladık.. Gözünüz kapalı emanet edebilirsiniz cocuklarınızı.. Kurucusu gönül hanım muhteşem bir insan güler yüzlü sevecen tam bir aile ortamı..

 • Çift yumurta ikizlerimden özellikle oğlum içe dönük bir çocuk olarak kreşe başladı. Gönül hanım beni kres konusunda bilgilendirip içimi çok rahatlatmisti. Ve gerçekten söylediği gibi de oldu. İki çocuğum üzerinde inanilmaz faydalarını çok kısa sürede gördüm. Ayrıca harika menüler çıkıyor her gün. Kesinlikle endişe ermeden çocuklarınızı emanet edebilirsiniz. Ben her gün 3 km uzaklıktaki okula giderken bir sürü kreş önünden geçiyorum. Diğerlerini bilemem ama ailem ve çocuklar için çok doğru bir kararmış. Öğretmenlerimiz de çok dikkatli ve özenli.. kendilerine de burada ayrıca teşekkür etmek istedim. Müthiş etkinlikleri var, gönderiniz efendim.. :)

 • KK

  Öncelikle kreşin sahibi gönül hanım süper bir insan. Öğretmenleri de öyle. Size sürekli foto atıyor wats apptan bilgi veriyorlar. okulun içindeki öğretmenler gönül hanımın kızları ve yeğeni tamamen bir aile ortamı var. Sadece branş öğretmenleri dışarıdan geliyor. Haftada birer gün buz pateni, at binicilik, dans( halk oyunları modern dans vs) , müzik (piyano,gitar,vurmalı calgılar) dersleri var. Haftada bir gün psikolog geliyor. Gün içerisinde montessori saatleri var. Tamamen montessori odaklı değil ki böyle olması bence daha güzel. Biraz ondan biraz ondan ☺️ Yemekleri güzel ve en önemlisi yemek kısıtlaması yok. Çocuklar her öğün istedikleri kadar gemek yiyebiliyorlar. Kresin fiziki sartlarına gelince iç mekan oldukça tatminkar tertemiz. Özellikle göül hanım pek titiz. Bahçeye gelince epey büyük. Geniş oyun alanı, park, piknik masası ve bankları var. Bahcenin birbölümü ekim biçim için ayırılmış bir bölüm de kümes hayvanları için bulunuyor. Vallahi ben cok memnunum. Hem insanlar mükemmel, cocuklarla anne abla şevkati ile ilgileniyorlar hemde aktiviteleri oldukca tatminkar. Fiyatını cevredeki diğer isim yapmıs ana okullarıyla koyaslarsanız gayet iyi, çünkü en iyi dediğimiz kreslerde bile binicilik ve buz pateni, piyano dersi yok. Olanlar ise ekstra ücretli. Kesinlikle gidip görmelisiniz zaten görürseniz kayıt yaptırmadan geri döneceginizi sanmıyorm. Sevgiler

 • ST

  Kendi eviniz gibi her anlamda güvenli bir yer arayanlara kesinlikle tavsiye ediyorum. Özellikle benim gibi hassas ve endişeli anneler için burası bir mucize. 2 çocuğum orada ve içim son derece rahat ve huzurlu.

 • ÜC

  Kızımın kardeş olduğu arkadaşlarıyla anne şefkati gördüğü öğretmenleriyle güvenilir hijyenik bir ortamda eğitim gördüklerini bilmekten daha güzel bir şey olamaz. Allah sizden razı olsun.

 • TS

  Okulun yeterli bir bahçesi var. Böylelikle fiziksel gelişimlerini de yardımcı oluyor. Diğer yandan öğretmenlerin enerjisi çocuklarda muhteşem bir etki bırakıyor. Böylesini beklemiyorduk. Teşekkürler her şey için.

 • GS

  Okulla beraber iletişim halinde gelişimi takip edebilmemiz bizi en memnun eden durum. Ayrıca temiz ve güvenilir ortamı içimizin rahat olmasına sebep oluyor.

 • CA

  Harika bir yer burası. Çocuklar için özellikle bir anaokulunda olabilecek her şey burada. Deneyimli ve sevgi dolu öğretmenleriyle harika bir ortam yaratıyorlar çocuklara. Güzel şeyler de öğreniyorlar. Daha ne olsun.

 • SS

  Doğal bir ortamda diledikleri gibi eğlenip öğrendikleri bir yer çocuklar için. Öğretmenin sürekli gözetimiyle güven veren sıcak bir anaokul.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Minik Dehalar Anaokulu İletişim Bilgileri

Başakşehir 2. Kısım Mah. Yengeç Sok. Gül Sitesi Villa 2, No:6, Başakşehir/İstanbul
0 212 963 2076
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Harita
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum