fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Neşeli Ayaklar Anaokulu

Özel Neşeli Ayaklar Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2,5-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/18:30
Sabahçı: 09:00/12:30
Öğlenci: 13:00/17:30

Özel Neşeli Ayaklar Anaokulu Hakkında

Özel Neşeli Ayaklar Anaokulu, 2009-2010 eğitim yılında açılmıştır. Kadıköy’ün Kozyatağı bölgesinde sakin, trafik yoğunluğu olmayan, gürültüsüz, şirin bir sokağındadır. Çocukların rahatlıkla oynayabilecekleri , güvenli bir bahçeye sahiptir. Okuldaki öğretmenler her biri çocuk gelişimi ve eğitimi bölümünden mezun olmuşlardır. Hangi bilgi, beceri, tutum ve davranışların hangi yaş düzeyindeki çocuklara kazandırılacağı hakkında bilgisi olan , çocuğun tüm gelişimlerini destekleyen(fiziksel, psiko-motor, zihinsel, dil, sosyal ve duygusal) plan yapan ve uygulayan, insan ilişkilerine ve empatiye önem veren, çocuk sağlığı ve hastalıkları konusunda bilgi sahibi olan konusunda deneyimli ve güler yüzlü öğretmenlerdir. Okulda tam gün programına dahil olan çocuklar için sabah kahvaltı , meyve saati , öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere dört ayrı menü okul mutfağında hijyenik olarak hazırlanmaktadır. Tüm menüler çocukların günlük olarak alması gereken protein, vitamin ve karbonhidrat vb. gibi ihtiyaçlarına göre hazırlanmaktadır. Okulda güvenliğe son derece önem verilmektedir hostes eşliğinde, güvenli servis hizmeti vardır. Özel Neşeli Ayaklar Anaokulu'nda uygulanmakta olan programla çocukların donanımlı, ilkokula hazır, adaletli, duygu-düşüncelerini ifade edebilen, çevresine duyarlı ve sorumluluk sahibi bireyler yetiştirilmektedir. Bu amaçla okulda öğretmenler çocuklarla birlikte Türkçe Dil Etkinlikleri, Matematik Etkinlileri, Kavram Çalışmaları, Fen Doğa Etkinlikleri, İngilizce, Görsel Sanatlar, Müzik, Satranç, Dans, Drama, Bale, Enstrüman etkinlikleri yapmaktadır. Özel Neşeli Ayaklar Anaokulu'nda çocuklara haftanın 5 günü saat 13.30'da İngilizce dil eğitimi verilmektedir. Okulda yaz okulu programı bulunmaktadır. Yaz okulunda çocuklar öğretmenleri ile birlikte kukla, yüzme, akıl oyunları, sanat, yarışma, müzik, dans, drama, el becerisi ve yoga aktiviteleri yapmaktadır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Plastik

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Veliler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada 1 kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Psikolojik Danışma

- Aile Görüşmeleri

- Bilgi Verici Danışmanlık

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

- Çoklu Zeka Modeli

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

Yorumlar (7)

 • TB

  Cocuklarla iletisim tum calisanlar tarafindan oldukca guzel saglaniyor. Teslim alirken gulen ve ogretmenine bye bye yapmada, opmeden okuldan cikmak istemeyen cocuk gormek beni cok mutlu ediyor.

 • Ş

  Okulun planladığı geziler ve sosyal faaliyetler çok eğlenceli. Dolu dolu zaman geçirebiliyorlar. Okul bahçesinin biraz ilgi ve bakıma ihtiyacı var.

 • mk

  Çocukların fiziksel gelişimine gözle görülür katkı sağlayabilmelerini olumlu buluyorum Bahçedeki oyuncak sayısı az

 • ED

  fiziki imkanları, sosyal etkinliklerin çeşitliliği bakımından son derece başarılı bir okul. Öğretmenleri ilgili, güler yüzlü, alanında başarılılar. yemek çeşitliliği daha fazla olsa ve yabancı dil konusunda ders saatini arttırsalar daha iyi bir okul olabilir.

 • AY

  Kızımıza okul seçerken iyi bir eğitimin yanında sıcak bir aile ortamı, temiz, güvenli bir okul olmasını istedik ve Neşeli Ayaklar tam da istediğimiz gibi bir okuldu. Kızımız okula devam ettikçe ve ondaki gelişimi gördükçe çok doğru bir karar verdiğimizi görüyoruz eşimle. Teşekkürler Neşeli Ayaklar ailesi

 • ÇY

  Bahçesindeki oyuncakları biraz geliştirmeleri ve ekipmanlarını donanımlarını arttırmaları lazım. ama öğretmenleri kesinlikle iyi ve müdürlerinin iyi bir eğitimci olduğunu okuldaki çocukların mutluluğundan anlayabiliyorsunuz.

 • MT

  Çok fazla ayrıntıya takılmıyorum ben anaokulu seçiminde. bir tavsiye üzerine Neşeli ayaklara geldik ve memnunuz. çocuğumu bıraktıktan sonra alırken keyifliyse, mutluysa, yeteneklerini geliştiriyorsa o okul benim için iyi okuldur. ve çocuğum her gün gelip bana yaptıklarını ve ne kadar eğlendiğini güzel şeyler öğrendiğini anlatıyor.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Neşeli Ayaklar Anaokulu İletişim Bilgileri

Kozyatağı Mah. Şakacı Sok. No:56, Kadıköy/istanbul
0 216 706 6889
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum