fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Parıltı Yuva Anaokulu

Özel Parıltı Yuva Anaokulu

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:00/19:00
Sabahçı: 08:00/13:00

Özel Parıltı Yuva Anaokulu Hakkında

İstanbul Başakşehir’de faaliyet gösteren Özel Parıltı Yuva Anaokulu 2002 yılında kurulmuş ve okul öncesi eğitim veren bir okuldur. Okulda Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına uygun eğitim verilmektedir. Ayrıca müfredatın yanı sıra Montessori, High Scope, Orff ve çoklu zeka yaklaşımları eğitim modelini uygulayan okulda çocuklar yaşayarak öğrenme fırsatına sahip olmaktadır.
Özel Parıltı Yuva Anaokulu'nda uygulanan eğitim modelleri sayesinde aktif, kendini tanıyan ve keşfetmesini bilen çocuklar yetiştirilmektedir. Anaokulu binası depreme dayanıklı bir şekilde tasarlanmış olup 3 katlı bir villa şeklindedir. Okul binasında 5 adet sınıf bulunmaktadır. Sınıflar geniş ve ferah olma özelliğine sahip olup zengin oyun köşeleri hazırlanmıştır. Sınıf zemininde laminant parke kullanılmıştır. Zemin halı ve minderlerle dizayn edilmiş ve çocukların oyun oynayabileceği alanlar yaratılmıştır. Binada güvenlik önlemleri yoğun bir şekilde alınmıştır. Kombi ile ısıtılan okul binasında klimalar da bulunmaktadır. Okul bahçesi 250 metrekare genişliğinde olup içerisinde oyun parkı bulunmaktadır. Okul servisi olmayıp veliler öğrencilerini kendileri getirip götürmektedir.
Özel Parıltı Yuva Anaokulu 'na ulaşım rahat olup okulun kendine ait otoparkı da bulunmaktadır. Anaokulunda çocuklara yemek hizmeti de verilmektedir. Okulun mutfağında aşçılar tarafından menüler hazırlanmaktadır. Çocuklara sabah kahvaltısı, ikindi kahvaltısı ve öğle yemeği olmak üzere üç öğün yemek hazırlanmakta ve kalori kontrolü sağlanmaktadır. Beslenme uzmanları eşliğinde hazırlanan yemek menüleri çocukların gelişimine katkı sağlayacak yiyeceklerden meydana gelmektedir. Anaokulunda eğitim 07.00’da başlar, akşam 16.00’da son bulur.
Özel Parıltı Yuva Anaokulu 'na normal başlama saati 09.00 olup erken gelen öğrenciler nöbetçi öğretmen eşliğinde serbest oyunlar oynamaktadır. Sabah kahvaltısı 09.00-09.30 saatleri arasındadır. Öğle yemeği ise 12.30-13.30 saatleri arasında verilmektedir. Çocuklar için verilen ikindi kahvaltısı saatleri ise 15.00-15.30 şeklindedir. Çocuklara gün içerisinde Türkçe dil etkinlikleri yaptırılmakta ve Türkçe ’yi doğru bir şekilde telaffuz etmeleri sağlanmaktadır. Serbest zaman etkinliği çerçevesinde resim yaptırılmaktadır. Okulda pek çok etkinlik gerçekleştirilmektedir. Bedensel etkinlikler, manevi değer etkinliği, sanat etkinliği, fen ve doğa etkinlikleri, matematik etkinlikleri, müzik ve dans etkinlikleri çocukların okulda gerçekleştirdikleri temel etkinlikler arasında yer almaktadır.
Özel Parıltı Yuva Anaokulu 'nda doğum günü kutlamaları, tiyatro, sinema ve hayvana bahçesi ziyaretleri gibi pek çok etkinlik de gerçekleştirilmektedir. Okulda ayrıca yaz okulu programı bulunmaktadır. Yaz okulu programı temmuz-ağustos aylarında uygulanmaktadır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- Hibrit Eğitim Modeli

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

Yorumlar (2)

  • SK

    Değerli eğitmenleri ve sistemli eğitim modeli bu okulu iyi yapan noktalar. Güvenle emanet edebildiğimiz bir yuva. Her şey için teşekkürler.

  • Veli

    Çocuklarla olan ilgi ve alakaları en az ebeveynleri kadar olan, düzenli sınıflarıyla göz dolduran harika anaokulu.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Parıltı Yuva Anaokulu İletişim Bilgileri

Başak Mahallesi, 4. Etap 2. Kısım, Merkez Çıkmazı, Salkım Konakları, S-94, D:7, Başakşehir/istanbul
0 212 963 2087
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum